مقاطع تحصیلی در سوئیس

مقاطع تحصیلی در سوئیس به شرح زیر می باشند .

برای اقامت و تابعیت در سوئیس روش های متفاوتی وجود دارد شرکت آتیه آفرینان به شما توصیه می کند برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله ” اقامت در سوئیس” را مطالعه فرمایید .

مقاطع تحصیلی در سوئیس مقطع کارشناسی در کشور سوئیس

زمان لازم برای تحصیل در مقطع کارشناسی در کشور سوئیس 4 سال می باشد . از شرایط ورود به مقطع کارشناسی در کشور سوئیس داشتن مدرک دیپلم و مدرک پیش دانشگاهی معتبر با معدل بالای 12 می باشد . دوره تحصیل در مقطع لیسانس در کشور سوئیس به سه زبان ایتالیایی ، آلمانی و فرانسوی ارائه می شود . افرادی که می خواهند به زبان آلمانی در مقطع کارشناسی در سوئیس تحصیل نمایند باید دارای مدرک زبان آلمانی B1 یا B2  باشند . دانشجویان در این مقطع اجازه دارند که به مدت 10 ساعت در هر هفته به کار های پاره وقت و دانشجویی مشغول شوند . دانشجویان با انجام کارهای دانشجویی می توانند برای هر ساعت کار 20 فرانک به عنوان حقوق دریافت نمایند . شهریه مقطع کارشناسی در سوئیس بستگی به نوع دانشگاه و رشته تحصیلی دانشجو دارد اما در کل بین 1500 تا 3500 فرانک می شود .

مقاطع تحصیلی در سوئیس مقطع کارشناسی ارشد در کشور سوئیس

برای تحصیل در دوره کارشناسی ارشد در کشور سوئیس 2 سال زمان لازم می باشد . در مقطع فوق لیسانس دروس به سه زبان فرانسوی ، آلمانی و انگلیسی ارائه می شوند . داوطلبانی که می خواهند در مقطع فوق لیسانس در کشور سوئیس مشغول کار شوند باید حداقل دارای مدرک زبان آیلتس6 باشند . همچنین داوطلبان باید مدرک تمکن مالی خود را نیز ارائه دهند . دانشجویان در این مقطع اجازه دارند که به مدت 20 ساعت در هر هفته به کار های پاره وقت و دانشجویی مشغول شوند . دانشجویان با انجام کارهای دانشجویی می توانند برای هر ساعت کار بین 20 تا 30 فرانک به عنوان حقوق دریافت نمایند .

در مقاله ” مهاجرت به سوئیس” به طور مفصل درباره شرایط مهاجرت به سوئیس اطلاعات کسب کنید .

مقاطع تحصیلی در سوئیس مقطع  دکتری در کشور سوئیس

زمان لازم برای تحصیل دکتری در کشور سوئیس 2 تا 7 سال است . دانشجویانی که دارای شرایط لازم باشند می توانند در مقطع دکتری در کشور سوئیس بورسیه تحصیلی دریافت کنند . با دریافت بورسیه تحصیلی دانشجویان در هر ماه 2 هزار دلار به عنوان حقوق دریافت کنند . البته دریافت بورسیه تحصیلی در مقطع دکتری در کشور سوئیس بسیار دشوار است . داشتن مدرک لیسانس و فوق لیسانس از دانشگاه های معتبر ، داشتن حداقل مدرک زبان آیلتس 6.5 ، داشتن استاد راهنما ، داشتن مقاله ، کتاب و … از شرایط لازم برای دریافت بورسیه تحصیلی دکتری در کشور سوئیس می باشد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست