مقاطع تحصیلی در اتریش

در این مقاله شما را با مقاطع تحصیلی در اتریش آشنا می کنیم .

مقاطع تحصیلی در اتریش دوره کالج یا پیش دانشگاهی در اتریش

دوره کالج ها در کشور اتریش معمولاً شامل 2 ترم می باشد . آموزش ها در کالج ها به زبان آلمانی ارائه می شوند . در کالج ها داوطلبان باید با توجه به نمرات و معدل دریافت کرده در دوران دبیرستان و همچنین نوع رشته ای که می خواهند در آن تحصیل نمایند تعدادی از دروس دوران دبیرستان را تحت عنوان پیش نیاز بگذرانند . البته دانشجویان برای این که بتوانند وارد کالج ها بشوند باید دوره های زبان آلمانی را گذرانده باشند . دانشجویان می توانند پس از این که وارد کشور اتریش شدند در موسسات آموزش زبان این کشور ثبت نام کنند و دوره زبان آلمانی را بگذرانند . دانشجویانی که دوره زبان را بگذرانند و در امتحانات پایان دوره کالج ها هم قبول شوند به عنوان دانشجوی رسمی دانشگاه مورد نظر شناخته می شوند .

مقاطع تحصیلی در اتریش – مقطع تحصیلی لیسانس در اتریش

داوطلبانی که می خواهند در مقطع لیسانس در کشور اتریش مشغول تحصیل شوند باید در کنکور سراسری و یا پیام نور ایران قبول شوند . البته رشته تحصیلی دانشجو در ایران باید با رشته ای که می خواهد در اتریش تحصیل کند یکی باشد . دانشجویانی که مدرک دیپلم خود را از ایران گرفته اند باید قبل از ورود به دانشگاه در کالج ها ثبت نام کنند و دوره های زبان آلمانی را نیز بگذرانند .

برای اقامت و تابعیت در اتریش روش های متفاوتی وجود دارد شرکت آتیه آفرینان به شما توصیه می کند برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله ” اقامت در اتریش ” را مطالعه فرمایید .

مقاطع تحصیلی در اتریش –  مقطع تحصیلی فوق لیسانس و دکترا در اتریش

دانشجویانی که می خواهند در مقاطع تحصیلی فوق لیسانس ( تحصیل کارشناسی ارشد در اتریش ) و دکترا در کشور اتریش ( بورسیه دکترا در اتریش ) تحصیل نمایند باید در کشور ایران در رشته مورد نظر خود در کنکور سراسری قبول شده باشند و یا در دانشگاه های ایران مشغول تحصیل در رشته مورد نظر باشند . زبان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در اتریش در برخی از رشته ها به زبان آلمانی می باشد اما در بسیاری از رشته ها دوره های تحصیلی به زبان انگلیسی است .

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مهاجرت به اتریش شرکت آتیه آفرینان ایرانیان توصیه می کند نگاهی به مقاله ” مهاجرت به اتریش ” بیاندازید.

زبان تحصیل در مقطع دکتری نیز برای بیشتر رشته ها انگلیسی است و برخی رشته ها به زبان آلمانی ارائه می شوند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست