مقاطع تحصیلی در آلمان

شرایط تحصیل در هر کدام از مقاطع تحصیلی در آلمان متفاوت است بنابراین در ادامه به بررسی مقاطع تحصیلی در آلمان خواهیم پرداخت .

مقاطع تحصیلی در آلمان تحصیل در کالج های آلمان

کشور آلمان مدرک دیپلم داوطلبان خارجی را مورد ارزشیابی قرار نمی دهد و دانشجویان برای تحصیل در کشور آلمان ابتدا باید به مدت 1 سال در دوره هایی که در کالج آلمان برگزار می شود شرکت نمایند و پیشنیاز های لازم را بگذرانند . در پایان دوره کالج از دانشجویان امتحان گرفته می شود و دانشجویان باید در آن قبول شوند . اگر دانشجویی در آزمون پایان دوره کالج قبول نشود یک بار دیگر می تواند در آزمون ترم بعد کالج شرکت کند و در آن شانس قبولی خود را امتحان نماید .  البته دانشجویانی که به مدت 4 سال در دانشگاه های دولتی کشور ایران تحصیل کرده اند و دانشجویانی که دارای مدرک زبان DSH  یا مدرک زبان TestDaf هستند می توانند بدون شرکت دردوره کالج در آلمان مستقیماً وارد دانشگاه های کشور آلمان شوند .

توصیه شرکت آتیه آفرینان ایرانیان برای اقامت و تابعیت در آلمان، مشاوره از مشاوران آتیه آفرینان ایرانیان و مطالعه مقاله ” اقامت در آلمان” است .

مقاطع تحصیلی در آلمان تحصیل در مقطع کارشناسی در کشور آلمان

طول دوره تحصیل مقطع کارشناسی در کشور آلمان 3 تا 4 سال است . تحصیل در مقطع لیسانس به دو زبان آلمانی و زبان انگلیسی ارائه می شود .

مقاطع تحصیلی در آلمان مقطع تحصیلی کارشناسی ارشد در آلمان

برای تحصیل فوق لیسانس در کشور آلمان متقاضیان باید دارای مدرک زبان آلمانی یا مدرک زبان انگلیسی باشند و آن را به سفارت آلمان ارائه دهند . تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کشور آلمان به زبان آلمانی به صورت رایگان است اما درصورتی که دانشجویان بخواهند به زبان انگلیسی به تحصیل کارشناسی ارشد در کشور آلمان مشغول شوند باید در هر ترم بین 500 تا 5000 یورو پرداخت نمایند .

 مقاطع تحصیلی در آلمان تحصیل در مقطع دکتری در کشور آلمان

برای تحصیل در مقطع دکترا دانشجویان باید هم یک رزومه خیلی خوب داشته باشند و هم یک استاد راهنما پیدا کنند . در صورتی که دانشجویان بتوانند در دوره دکتری در دانشگاهی که مشغول تحصیل هستند مشغول کار شوند می توانند ماهانه مبلغ 2000 یورو به عنوان حقوق دریافت نمایند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست