مزایای تحصیل در کشور آلمان

کشور آلمان هم مانند سایر کشور ها دارای دانشجویان بین المللی زیادی است . قطعاً مزایای تحصیل در کشور آلمان باعث شده است که هرساله بر تعداد درخواست دانشجویان خارجی جهت تحصیل در این کشور اضافه شود . در ادامه با مزایای تحصیل در کشور آلمان آشنا خواهید شد .

 

مزایای تحصیل در کشور آلمان

مزایای تحصیل در کشور آلمان عبارتند از :

  • هزینه پایین تحصیل در کشور آلمان

هزینه تحصیل در کشور آلمان در مقایسه با هزینه تحصیل در کشور هایی از قبیل آمریکا ، مالزی ، کانادا ، استرالیا و بیشتر کشور های اروپایی پایین تر می باشد . معمولا در بییشتر دانشگاه های کشور آلمان هزینه تحصیل حدوداً بین 0 تا 700 یورو می شود . البته دانشجویان باید بابت کارت دانشجویی و کارت تخفیف خرید کالا و حمل نقل شهری و خدماتی از این قبیل مبلغ ناچیزی پرداخت نمایند .

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مهاجرت به آلمان شرکت آتیه آفرینان ایرانیان توصیه می کند نگاهی به مقاله ” مهاجرت به آلمان” بیاندازید.

  • تغییر رشته تحصیلی پس از گذشت 1 سال

دانشجویان می توانند پس از گذشت یک سال از تحصیل خود در کشور آلمان رشته ی خود را تغییر دهند . تعداد دفعات تغییر رشته در آلمان توسط دانشجویان بدون محدودیت است . دانشجویان می توانند در هر تعداد که می خواهند رشته تحصیلی خود را تغییر دهند که بتوانند رشته مورد علاقه خود را پیدا نمایند .

  • تحصیل به زبان انگلیسی

دانشجویان در کشور آلمان می توانند در رشته هایی از قبیل بیشتر رشته های مهندسی ، MBA ، رشته شیمی ، رشته فیزیک و … به زبان انگلیسی تحصیل نمایند .

ویزای دانشجویی آلمان

دانشجویان خارجی در کشور آلمان ویزای دانشجویی دریافت می کنند که مدت اعتبار آن برای تمام طول دوره تحصیلی دانشجو می باشد . با ویزای دانشجویی آلمان دانشجویان می توانند چند بار از کشور آلمان خارج و وارد این کشور شوند . مزیت دیگر  ویزای دانشجویی آلمان این است که دانشجویان می توانند با ویزای دانشجویی آلمان به کشور های عضو شینگن از جمله کشور سوئیس سفر نمایند .

  • اجازه اقامت پس از اتمام دوران تحصیل

دانشجویانی که از دانشگاه های کشور آلمان فارغ التحصیل می شوند در صورت تمایل اجازه دارند که به مدت 1 سال و نیم به جستجوی کار در کشور آلمان مشغول شوند . در صورتی که افراد بتوانند در طول این مدت در کشور آلمان مشغول کار شوند و به مدت 2 سال در این کشور اقامت داشته باشند . پس از گذشت این دو سال می توانند برای دریافت کارت آبی آلمان که همان اقامت دائم آلمان است اقدام نمایند .

در مقاله ” اقامت در آلمان” به طور مفصل درباره شرایط اقامت و تابعیت آلمان        اطلاعات کسب کنید .

  • کار دانشجویی در هنگام تحصیل

دانشجویان در کشور آلمان اجازه دارند که در کنار تحصیل خود به کار های دانشجویی نیز مشغول شوند .  با انجام کار های دانشجویی ، دانشجویان می توانند تمام یا بخشی از هزینه های تحصیل و هزینه های زندگی خود را تامین نمایند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست