مزایای تحصیل در سوئیس

سوئیس  کشوری واقع در اروپای غربی می باشد .  سوییس  در اروپای غربی واقع شده و پایتخت آن شهر برن می باشد. کشور سوئیس چهار فصل می باشد. مهاجرت به سوئیس از طریق تحصیل و در بعد از آن اخذ اقامت سوئیس یکی از روش هایی می باشد که بسیاری افراد ،که قصد اخذ تابعیت سوئیس را دارند ، اقدام می کنند. دانشجویان در این کشور می توانند از مزایای اقامت تحصیلی سوئیس بهره مند شوند. در کشور سوئیس  چهار زبان صحبت می شود که این زبان ها آلمانی، رومانش، فرانسوی و  ایتالیایی می باشد. با اینکه سوئیس کشور کوچک و کم جمعیتی می باشد ولی یکی از ثروتمندترین کشور های دنیا بوده و شهروندان آن از کیفیت و سطح زندگی بالایی برخوردار هستند.  از شهر های مهم کشور سوئیس میتوان به زوریخ ، ژنو ، بازل و لوزان اشاره کرد. واحد پول این کشور فرانک می باشد. شرایط رفاهی بالا و همچنین امنیت اجتماعی زیادی که این کشور دارد محیط را برای تحصیل دانشجویان خارجی ایده آل می نماید.

در این کشور ۴ زبان آلمانی ، فرانسوی ، ایتالیایی و رومانش را به عنوان زبان رسمی می شناسند در زمستان (ماه های دسامبر تا فوریه) اغلب اوقات هوای برفی دارد و درجه حرارت هوا به زیر صفر نیز میرسد. در فصل بهار (مارس تا می) هوا گرمتر از زمستان می باشد اما هنوز لباس گرم پوشیده می شود. درجه حرارات هوا در این فصل بین ۲ تا ۱۴ درجه سانتی گراد تغیر میکند و متغیر  می باشد. در فصل تابستان (جون تا اواسط سپتامبر) آب و هوا معتدل بوده  است و درجه حرارت بین ۲۰ تا ۳۰ درجه سانتی گراد متغیر می باشد. همچنین در فصل پائیز نیز (اواسط سپتامبر تا نوامبر) درجه حرارت از ۱۰ تا ۱۸ درجه سانتی گراد متغیر می باشد. اولین و پرجمعیت ترین اقلیت های دینی در سوئیس مسیحی ها  می باشند و دومین اقلیت از نظر جمعیت مسلمانان می باشند، آب و هوای سوئیس معمولا معتدل می باشد اما همیشه شرق سوئیس از غرب آن سردتر می باشد. کشور سوئیس اجازه کار را به دانشجویان  خارجی خود می دهد. دانشجویان خارجی در مقطع کارشناسی حق کار ۱۰ ساعت در هفته، در مقطع کارشناسی ارشد حق کار ۲۰ ساعت در هفته و در مفطع دکترا حق کار ۳۰ ساعت در هفته را دارند. همچنین فقط مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری توسط دانشگاه ها به زبان انگلیسی برگزار می شوند. در مقطع کارشناسی بیشتر دانشگاه ها به زبان آلمانی و تعداد کمی به زبان فرانسه برگزار می گردند. هزینه های تحصیل در این کشور نسبت به خیلی از کشورهای اروپایی دیگر مانند فرانسه و ایتالیا بالاتر می باشد. هزینه تحصیل در مقطع لیسانس در هر ترم بین ۷۰۰ تا ۹۰۰ فرانک در دانشگاه های دولتی می باشد. همچنین هزینه دانشگاه های دولتی در یک ترم برای مقطع فوق لیسانس ۷۰۰ فرانک و برای دانشگاه های خصوص حدود ۴۰۰۰ فرانک می باشد. برای تحصیل در این کشور باید مدرک زبان معتبر مانند آیلتس آکادمیک  داشته باشید و ارایه دهید.

شرکت آتیه آفرینان ایرانیان به شما پیشنهاد می کند برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله ” ویزای تحصیلی در سوئیس” را مطالعه فرمایید .

سوئیس از نظر رفاه اجتماعی در رتبه دوم قرار دارد و با کمترین میزان جرم جزو امن ترین کشورهای دنیا می باشد. مردم سوئیس با قرار گرفتن در رتبه هفتم ، شادترین مردم جهان هستند. رعایت قوانین و مقررات برای مردم سوئیس بسیار اهمیت دارد.

همچنین سوئیس به دلیل امنیت زیاد و شرایط رفاهی بسیار عالی مقصد مناسبی برای افرادی می باشد که قصد تحصیل در یک کشور اروپایی را دارند . سوئیس دارای آب و هوای معتدل می باشد به همین دلیل علاوه بر گردشگران ، متقاضیان زیادی تحصیل در سوئیس را انتخاب می کنند

 

دانشگاه های سوئیس به دو دسته دولتی و خصوصی تقسیم میشوند که بسیاری از آن ها در رتبه بندی جهانی ، جزو دانشگاه های برتر دنیا میباشند و حدود ۱۷ دانشگاه آن مورد تایید وزارت علوم ایران هستند. باتوجه به قرار گرفتن بسیاری از دانشگاه های معتبر دنیا در کشور سوئیس ، امکان کار همزمان با تحصیل و اقامت پس از تحصیل، هر ساله دانشجویان بسیاری برای ادامه تحصیل به این کشور مسافرت می کنند. امکان کار دانشجویی به صورت ۲۰ ساعت در هفته برای دانشجویانی که در پرداخت هزینه های دانشگاه مشکل مالی زیادی دارند ، ممکن است .

مزایای تحصیل در سوئیس

تحصیل در سوئیس مثل  دیگر کشور های اروپایی از مزایایی برخوردار می باشد که در زیر به آنها اشاره می کنیم :

1-امنیت بالا اجتماعی در کشور  سوئیس
2-شرایط رفاهی بسیار خوب
-3تحصیل در دانشگاه های معتبر جهان
4-اجازه کار دانشجویی در حین تحصیل
5-اخذ اقامت بعد از تحصیل

6-کار همزمان با تحصیل با ماهیانه ۲۰۰۰ دلار حقوق به بالا
7-تضمین اخذ کار بعد از تحصیل
8-شش ماه تحصیل و شش ماه کار تضمین شده
9-دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد

اگر بدنبال شرایطی هستید که بتوانید همزمان با تحصیل کار کنید و بعد از تحصیل تضمین کار در اتحادیه اروپا را نیز داشته باشید همین الان میتوانید برای سوئیس اقدام نمایید

جهت تحصیل در سوئیس در مدارس ، دانش آموزان خارجی که معدل دیپلم آنها حداقل 14 می باشند  و تمایل به ادامه تحصیل در دانشگاه های سوئیس دارند ، خواهند توانست در امتحان ورودی دانشگاه ها شرکت بکنند و با کسب نمره قبولی در دانشگاه ها مشغول تحصیل شوند یا می توانند دوره پیش دانشگاهی را در دانشگاه فریبورک که به مدت 9 ماه و به زبانهای آلمانی و فرانسوی برگذار می شود حصور داشته باشند و بعد از اتمام این دوره با موفقیت به ادامه تحصیل در سوئیس بپردازند.

هزینه تحصیل در مقطع دکترا در دانشگاه های دولتی 900 فرانک و در دانشگاه های خصوصی حدود 4500 فرانک در هر ترم می باشد. در دانشگاه های این کشور در مفطع دکترا بورس اعطا شده که شرایط سختگیرانه ای دارد و باید کار و رزومه تحصیلی دانشجو بسیار قوی باید تا موفق به اخذ بورسیه شود. هزینه زندگی در کشور سوئیس بسیار بالمی باشد که باید این موضوع را در انتخاب خود مد نظر قرار دهید. هزینه اقامت در خوابگاه در این کشور ماهانه 1000 فرانک می باشد که مبلغ قابل توجه ای می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست