مزایای تحصیل در اسلواکی

کشور اسلواکی از دانشگاه های معتبری برخوردار است . هر ساله دانشجویان بین المللی زیادی برای تحصیل به کشور اسلواکی مهاجرت می کنند . مزایای تحصیل در اسلواکی باعث می شود که علاقه داوطلبان خارجی برای تحصیل در دانشگاه های این کشور افزایش یابد .  داوطلبان خارجی می توانند برای تحصیل در هر سه مقطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری در کشور اسلواکی اقدام نمایند .

با توجه به تقاضای جوانان برای تحصیل در یکی از کشور های اروپایی ، اسلواکی یکی از کشور هایی می باشد که می تواند گزینه مناسبی برای تحصیل و اقامت باشد در این مقاله می خواهیم به بررسی مزایا و معایب تحصیل در اسلواکی بپردازیم.

مزایای تحصیل در اسلواکی – مزایای تحصیل در اسلواکی

مزایای تحصیل در اسلواکی به شرح زیر است :

 • محل تحصیل می تواند یکی از مهم ترین مزایای تحصیل در اسلواکی باشد ، برای دانشجویان محل تحصیل به نوعی می تواند تضمین کننده آینده کاری و شغلی او باشد. دانشجویان که قصد تحصیل در کشوری اروپایی را دارند همواره به دنبال تحصیل در دانشگاهی با امکانات تحصیلی بالا و همچنین ارزان هستند از این نظر دانشگاه های اسلواکی بسیار مناسب می باشند چرا که دانشگاه های اسلواکی جز دانشگاه های برتر اروپا می باشند و همچنین مدارکی که از دانشگاه های اسلواکی ارائه می شود دارای اعتبار جهانی می باشد و در بیشتر کشور های دنیا شناخته شده می باشد.
 • ویزای شنگن یکی از مزایای دیگری می باشد که دانشجو می تواند با تحصیل در اسلواکی آن را بدست بیاورد با بدست آوردن ویزای شنگن دانشجو می تواند به بسیاری از کشور های اروپایی بدون ویزا سفر کند و از امکانات کشور مورد نظر استفاده کند.
 • زبان تحصیلی از دیگر مزایای تحصیل در اسلواکی می باشد که چرا که در بیشتر دانشگاه های اسلواکی از زبان انگلیسی برای آموزش استفاده می شود و برای مقاطعتحصیلی کارشناسی ارشد در اسلواکی و همچنین دکترا در اسلواکی در کنار زبان رسمی این کشور از زبان انگلیسی نیز برای آموزش استفاده می شود.
 • هزینه های تحصیلی در اسلواکی به نسبت برخی کشور های اروپایی دیگر به شدت پایین می باشد و به این صورت است که در صورتی که دانشجو در اسلواکی به زبان انگلیسی به تحصیل مشغول شود باید مبلغی در حدود 2000 تا 5000 یورو را به دانشگاه اسلواکی پرداخت کند.
 • هزینه های زندگی پایین در اسلواکی یکی دیگر از مزایای تحصیل در اسلواکی و زندگی در اسلواکی می باشد در این کشور دانشجو می تواند با صرف هزینه ای در حدود 700 تا 900 یورو به راحتی و بدون هیچ مشکلی زندگی کند.

 

مزایای تحصیل در اسلواکی – معایب تحصیل در اسلواکی

تحصیل در اسلواکی در کنار مزایای فراوانی که دارد می تواند معایبی نیز داشته باشد از جمله این معایب می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • تحصیل در اسلواکی و به زبان انگلیسی در همه دانشگاه های اسلواکی امکان پذیر نیست و شاید نیاز باشد با توجه به رشته تحصیلی فرد و همچنین دانشگاه مورد نظر ، دانشجو زبان اسلواکی را یاد بگیرد که شاید این مورد برای دانشجویان بین المللی اسلواکی کمی دشوار باشد
 • شرایط سنی در نظر گرفته شده شاید یکی از معایب تحصیل در اسلواکی باشد چرا که دانشجویانی که قصد تحصیل در مقطع کارشناسی در اسلواکی را دارند باید سنی کمتر از 25 سال را داشته باشند و این مورد یکی از شرایط پذیرش گرفتن از دانشگاه های اسلواکی می باشد و در غیر این صورت ممکن است مدارک فرد بررسی نشود

مزایای دیگر تحصیل در اسلواکی

مزایای تحصیل در اسلواکی عبارتند از :

 • وجود دانشگاه های معتبر در کشور اسلواکی
 • ثبت نام در دانشگاه های اسلواکی بدون نیاز به مدرک زبان
 • پایین بودن هزینه های تحصیل و هزینه های زندگی برای دانشجویان
 • مدارک تحصیلی صادر شده از دانشگاه های کشور اسلواکی در همه کشور های دنیا از جمله وزارت بهداشت کشور ایران مورد تایید است .
 • در صورتی که دانشجویان به زبان اسلواک مسلط باشند می توانند به صورت رایگان در کشور اسلواکی تحصیل کنند .
 • دانشجویان در تمام مقاطع تحصیلی در اسلواکی این امکان را دارند که در کنار تحصیل خود به انجام کار های دانشجویی مشغول شوند .
 • دانشجویان مقاطع مختلف در کشور اسلواکی می توانند پس از پایان دوره تحصیل خود اقامت کشور اسلواکی را دریافت کنند .
 • دانشجویانی که در کشور اسلواکی تحصیل می کنند این امکان را دارند که برای انتقالی به سایر کشور های اروپایی درخواست بدهند .

بورسیه تحصیلی در اسلواکی

یکی دیگر از مزایای تحصیل در اسلواکی بورسیه های تحصیلی اسلواکی است که برای دانشجویان ارائه می شود . دانشجویانی که به زبان اسلواک در دانشگاه های دولتی کشور اسلواکی تحصیل می کنند می توانند برای دریافت بورسیه های تحصیلی در اسلواکی اقدام نمایند .  دانشجویانی که موفق به دریافت بورسیه های تحصیلی کشور اسلواکی شوند نباید در طول استفاده از بورسیه تحصیلی از کشور اسلواکی خارج شوند . لازم به ذکر است دانشجویانی که بورسیه تحصیلی دریافت می کنند از بیمه درمانی نیز برخوردار می شوند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست