مراحل درخواست ویزای آلمان

در اینجا مراحل دریافت ویزای آلمان را برای شما به تفصیل ذکر کرده ایم:

مرحله 1 – درخواست ویزا خود را تهیه کنید

بسته به هدف بازدید شما از آلمان ، لطفا نوع ویزا مناسب مورد نیاز خود ، هزینه ویزا و کلیه مدارک مورد نیاز را آماده کنید . فرم درخواست را تکمیل و امضا کنید و قبل از درخواست ، کلیه مدارک مورد نیاز را جمع آوری کنید. لطفا اطمینان حاصل کنید که فرم را به طور کامل تکمیل کرده اید ، هنگام شرکت در قرار ملاقات ویزا ، چاپ کرده ، امضا شده همراه خود بیاورید . فرم های دست نویس پذیرفته نمی شوند .

مرحله 2 – قرار ملاقات تعیین کنید

اجباری است که قبل از مراجعه به مركز برنامه ، جلسات خود را رزرو كنید تا مدارك خود را برای ویزای  آلمان ارسال كنید. تمام درخواست های ویزا تنها در صورتی پذیرفته می شوید که قرار قبلی را تعیین کرده باشید.

مرحله 3 – به مرکز درخواست ویزا بروید

پس از ورود ، نامه قرار ملاقات شما چک می شود و نشانه ای به شما اعطا می شود. لطفاً به موقع حضور یابید ، اگر بیش از 10 دقیقه تأخیر داشته باشید ، سفارتخانه نمی تواند درخواست ویزا شما را پردازش کند.

مرحله 4 – ارسال درخواست ویزا

مراحل ارسال به طور کلی 10 دقیقه طول می کشد. مدارک و فرم درخواست ویزا بررسی و تأیید می شوند. لطفاً اطمینان حاصل کنید که:

  • کلیه اسناد شما به روشی که در چک لیست آورده شده است تنظیم می شوند
  • فرم درخواست شما کامل و امضا شده است
مراحل درخواست ویزای آلمان

مراحل درخواست ویزای آلمان

در صورت تکمیل موارد ، گذرنامه و فرم درخواست و اسناد به طور موقت توسط کنسولگری دریافت می شود. لطفاً توجه داشته باشید که نمی توانید گذرنامه را در طی مراحل درخواست با خود ببرید.اگر مجبور شوید گذرنامه خود را به هر دلیلی دریافت کنید درخواست لغو خواهد شد و باید مجدداً اقدام به درخواست خود کنید ،

مرحله 5 – وارد کردن اطلاعات درخواست

پس از تأیید درخواست شما ، تمام اطلاعات فرم درخواست وارد سیستم آنلاین کنسولگری آلمان می شود و یک نسخه چاپی از برنامه خود دریافت خواهید کرد. این روند معمولاً حدود 10 تا 15 دقیقه طول می کشد. پس از دریافت فرم چاپی ، لطفاً صحت تمام جزئیات را چک کنید در صورت درست بودن اطلاعات فرم را امضا كنید. توجه داشته باشید که فرم های خردسالان (حداکثر 18 سال) باید توسط هر دو والدین امضا شود. پس از پرداخت ویزا ، رسیدی دریافت می کنید که برای جمع آوری درخواست پردازش شده خود باید نگه دارید.

مرحله 6 – جمع آوری داده های بیومتریک

پس از اتمام درخواست ، بیومتریک با استفاده از اسکن اثر 10 انگشت شما را با اسکنر انگشت دیجیتال ضبط می کند. این کار معمولاً 7-8 دقیقه برای هر متقاضی طول می کشد.

تبریک می گویم ، اکنون مراحل درخواست ویزا را تمام کرده اید. این برنامه برای پردازش روز کاری بعدی به کنسولگری ارسال می شود. حتماً رسید پرداخت را حفظ کنید زیرا این کار برای دریافت گذرنامه خود لازم است.

گروه آتیه آفرینان ایرانیان  – مجری و ارائه دهنده بهترین خدمات و مشاوره های تحصیل و اقامت در اروپا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست