قوانین جدید مهاجرتی برای نیروی کار ماهر در آلمان

شهروندان ماهر غیر اتحادیه اروپا اکنون راحت تر در آلمان مهاجرت و کار می کنند. زیرا آلمان در تلاش برای جذب کارگران ماهرتر است ، دولت این کشوردر مورد موضوع مهاجرت به توافق رسیده است. بر طبق این توافق دیگر ، ورود کارگران ماهر غیر اتحادیه اروپا را که به دنبال شغل و کار در آلمان هستند ، آسانتر می کند ، به ویژه اگر در هر یک از مشاغلی که کمبود در آلمان احساس می شود،مهارت دارند و می توانند کار کنند. با این شرایط قوانین جدید مهاجرتی برای نیروی کار ماهر در آلمان درهای این کشور را به روی افراد متخصص گشوده است .

روزنامه آلمانی Deutsche Welle گزارش می دهد که دولت آنجلا مرکل تا اواخر دوشنبه شب برای دستیابی به توافق درباره موضوع مهاجرت کار کرده است. مذاکرات میان ائتلاف بزرگ در دو نکته اساسی اتفاق نظر داشت :

  • نحوه پر کردن شکاف کارگر ماهر در آلمان از طریق مهاجرت هدفمند از کشورهای غیر اتحادیه اروپا
  • چشم انداز ماندن در آلمان برای پناهجویانی که رد شده اند ، اما در این بین آیا کار پیدا کرده اند و در جامعه ادغام شده اند؟

مطابق قانون جدید مهاجرت ، کارگر ماهری که از خارج آلمان با آموزش کافی و تجربه خوب در هنگام یافتن شغل در آلمان با محدودیت های کمتری روبرو خواهد بود. در حال حاضر هر شهروند غیر اتحادیه اروپا می تواند در صورت داشتن آموزش فنی حرفه ای یا مدرک تحصیلی و یک قرارداد کاری مجاز به کار در آلمان مشغول شود . به این معنا که ، شرکت های آلمانی در هر بخش اکنون قادر به استخدام کارگران ماهر خارجی هستند ، برخلاف گذشته که اجازه استخدام کارگران فقط در بخش های خاص را بوده است اکنون این محدودیت وجود ندارد .

علاوه بر این ، افراد متقاضی کار برای یافتن شغل در آلمان مدت شش ماه فرصت خواهند داشت . با این وجود ، داشتن آموزش های حرفه ای یک الزام است . این قانون همچنین فرصتی را برای گرفتن اجازه اقامت با شرایط بهتر ، یا برای پناهجویان در کشور  ، با تأمین شغل دائمی فراهم می کند .

قوانین جدید مهاجرتی برای نیروی کار ماهر در آلمان

قوانین جدید مهاجرتی برای نیروی کار ماهر در آلمان

قوانین جدید مهاجرتی برای نیروی کار ماهر در آلمان – واکنش ها به توافق جدید آلمان در مورد مهاجرت

وزیر امور خارجه آلمان ، هورست سیوفر در یک کنفرانس مطبوعاتی در برلین گفت که شرکای ائتلاف در مورد قانون تصویب شده موافقند در صورتی که قوانین مشخصی را در این خصوص ارائه دهد . وی گفت: “از یک سو ، این شرایط نیازهای شرکت های آلمانی را برای استخدام کارگران ماهر از کشورهای ثالث برآورده می کند. از طرف دیگر ، همچنین می تواند یک مهاجرت منظم و کنترل شده را فراهم کند. عقیده وی مبنی بر اینکه این قانون مهاجرت غیرقانونی را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد بوده است  .

مدیرعامل كنفدراسیون انجمن های كارفرمایان آلمان ، اشتفن كامپتر نیز این توافق نامه را برای حفظ رقابت اقتصادی در آلمان مهم ارزیابی كرد. وی گفت: “برای این کار ، ما به کارگران واجد شرایط خارج از کشور وابسته هستیم.” با این وجود صدا هایی از مخالفان در پارلمان آلمان به گوش می رسد که این توافق نامه به جای تسکین و ساده سازی ، “بوروکراسی و مقررات مات بیشتر” را برای مهاجران ایجاد کرده است ، از جمله آنها ، کارشناس امور مهاجرت حزب سبز ، فیلیز پولات. / DW بوده است .

 

گروه آتیه آفرینان ایرانیان مجری و ارائه دهنده بهترین خدمات و مشاوره های تحصیل و اقامت در اروپا

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست