شهر پلزن

شهر پلزن

 

شهر پلزن- درباره ی شهر پلزن

پلزن یا پلژن یکی از شهرهای جمهوری چک واقع در غرب منطقه تاریخی بوهم است. پلزن مرکز استان پلزن و چهارمین شهر پرجمعیت کشور است. جمعیت این شهر بر پایه آمار سال 2006 برابر با 163362 نفر می باشد. سومین کنیسه بزرگ یهودیان در جهان در این شهر قرار دارد. مقر اصلی گروه صنعتی اشکودا در این شهر است. این شهر بواسطه ی آبجو پیلزنر در سراسر جهان شناخته شده است، که در سال 1842 توسط جوزف گروول، آبجو باواریایی ایجاد شد. این شهر به سرعت به یک شهر مهم در مسیرهای تجاری منتهی به نورنبرگ و رگنسبورگ تبدیل شد.

این شهر در طول سالیان مختلف شاهد جنگ ها ی بسیاری بوده است و پس از استقلال چکسلواکی از اتریش – مجارستان در سال 1918 اقلیت آلمانی زبان در حومه شهر هم مرز با شهر پلزن امیدوار بودند که با اتریش متحد شوند و از حضور در چکسلواکی خوشحال نبودند.

هر ساله جشنواره های فرهنگی و برنامه های متنوعی در این شهر برگزار میشود به همین خاطر این شهر در سال 2015 به عنوان دومین پایتخت فرهنگ برگزیده شد

شهر پلزن- آب و هوای شهر پلزن

شهر پلزن آب و هوای اقیانوسی خنک و معتدل دارد.کم باران است. زمستان های این شهر سرد و خنک تر از برخی مناطق مجاور می باشد.

شهر پلزن-اقتصاد و آموزش  در شهر پلزن

پلزن مرکز زندگی علمی،تجاری و فرهنگی در غرب جمهوری چک است.جمهوری چک کشوری محصور در خشکی واقع در اروپای مرکزی، هم مرز با لهستان ، اتریش و اسلواکی و یکی از اعضای اتحادیه اروپا است.

مردم چک به زبان چکی سخن می گویند و اکثریت مردم این جمهوری بی دین هستند. بعد از پراگ ، برنو،پلزن، استراوا و لیبه رتس از شهرهای مهم این کشورند.

به سبب وجود نیروی کار فوق العاده ماهر،این کشور به قدرت صنعتی کشورهای بلوک شرق سابق تبدیل شد.این کشور که در قلب اروپا واقع شده، دارای تابستان های خنک و زمستان های سرد و مرطوب بوده و میزان بارندگی آن بسیار زیاد است. کشاورزی در اقتصاد کشور نقش مهمی به عهده دارد و عمده محصولات آن جو و چغندر قند می باشد. دامداری و جنگلداری نیز در این کشور متداول است. صنعت گردشگردی و طبیعت  زیبای این کشور سالانه جمعیت بسیاری را میهمان خود می کند.

از صادرات جمهوری چک، می توان به سنگ آهن و زغال سنگ اشاره کرد. جمهوری چک هم اکنون در حال گذر از نظام کمونیستی به سمت بازار آزاد و خصوصی سازی صنعت و کشاورزی است.

شهر پلزن-آشپزی و فرهنگ مردم پلزن در کشور چک

در آشپزی چکی تمرکز بر استفاده از گوشت است. گوشت خوک ، گاو،مرغ استفاده زیادی دارد و در کنار آن غذاهای مختلفی نیز با گوشت غاز،اردک و خرگوش تهیه می شود. از ماهی در آشپزی چکی کم استفاده می شود، به استثنای مراسم کریسمس که در آن هنگام مردم چک ماهی قزل آلای تازه و کپور می خورند.

نانی خمیری که بدون مخمر تهیه شده و به صورت قطعات گرد بریده می شود به نام کندلیکی معروف است استفاده ی زیادی در غذاهای چکی دارد و با انواع گولاش خورده می شود.

گروه آتیه آفرینان ایرانیان- مجری و ارائه دهنده بهترین خدمات و مشاوره های تحصیل و اقامت در اروپا

شماره تماس02172207

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست