شهر پراگ (Prague city)

شهر پراگ – کشور جمهوری چک

کشور جمهوری چک یکی از کشورهای اروپای مرکزی است و با کشورهای آلمان، لهستان، اتریش و اسلواکی هم مرز است. جمهوری چک در سال 1993 از تقسیم کشور چکسلواکی پدید آمد. واحد پول جمهوری چک کرونا میباشد و مردم آن به زبان چکی صحبت میکنند. جمهوری چک به شهرهای متعددی تقسیم شده است که پایتخت و بزرگترین شهر جمهوری چک، شهر پراگ میباشد که در ادامه قصد داریم تا با این شهر تاریخی بیشتر آشنا شویم.

شهر پراگ – آشنایی با شهر پراگ

شهر پراگ پایتخت جمهوری چک میباشد که بزرگترین شهر جمهوری چک و چهاردهمین شهر بزرگ اتحادیه اروپا است. شهر پراگ در شمال غربی کشور چک، روی رودخانه ولتاوا واقع شده است. در منطقه بزرگ شهری پراگ 2 میلیون نفر و در کل شهر پراگ 1.3 میلیون نفر زندگی میکنند. آب و هوای شهر پراگ نسبتا معتدل است که تابستان ها گرم و زمستان ها سر میباشد. از اواسط قرن بیستم در سال 1974 متروی پراگ شروع به فعالیت کرد و اکنون دارای 3 خط و 61 ایستگاه میباشد. در حال حاضر بیشتر مردم از خطوط تراموا برای رفت و آمد استفاده میکنند.

شهر پراگ

شهر پراگ – شرایط اقتصادی شهر پراگ

اقتصاد شهر پراگ بیشتر بر اساس صادرات و امور خدمات میگذرد. بهترین شهر در مرکز و شرق اروپا برای کسب و کار در سال 2010، شهر پراگ شناخته شد. تقریبا 20% نیروی کار جمهوری چک در شهر پراگ مشغول به کار هستند. دستمزد نیروی کار شهر پراگ نسبت به کل کشور جمهوری چک 25% بیشتر میباشد، همچنین 25% از تولید ناخالص داخلی جمهوری چک از شهر پراگ است. در بخش گردشگری نیز نصف درآمد جمهوری چک مربوط به شهر پراگ میباشد. شهر پراگ میتواند پذیرای 73000 نفر گردشگر به صورت همزمان باشد که 51000 نفر از این 73000 نفر میتوانند در هتل ها و متل ها اقامت داشته باشند.

شهر پراگ – مراکز پژوهشی شهر پراگ

شهر پراگ یکی از مراکز مهم پژوهشی در اروپا میباشد و 39 نهاد علمی از 54 نهاد زیرمجموعه فرهنگستان علوم چک در شهر پراگ قرار دارند. از میان بزرگترین این مراکز میتوان موسسه فیزیک، موسسه میکروبیولوژی، موسسه شیمی آلی و زیست شیمی اشاره کرد. در شهر پراگ همچنین 10 پژوهشگاه عمومی، 4 مرکز رشد کسب و کار و چندین بیمارستان بزرگ تحقیقاتی مشغول به کارند. از بین آن‌ها می‌توان بیمارستان دانشگاهی موتول را نام برد.

شهر پراگ – جاذبه های گردشگری شهر پراگ

شهر پراگ یکی از زیباترین و تاریخی ترین شهرهای اروپایی میباشد که به عروس اروپا معروف است. هر ساله گردشگران زیادی از سراسر دنیا برای بازدید به این شهر رویایی سفر میکنند. زمانی که شما وارد شهر پراگ میشوید با چشم اندازهایی نظیر گنبد کلیساها و ساختمان های قدیمی رو به رو میشوید. در شهر پراگ بناهایی به سبک باروک، گوتیک و رنسانس قابل مشاهده است. از مهمترین مکان های دیدنی شهر پراگ میتوان به قلعه پراگ، میدان قدیمی شهر پراگ، کلیسای بانوی ماقبل از تین، ساعت نجومی، کلیسای جامع سنت ویتوس، پل چارلز و میدان ونس والز اشاره کرد.

گروه آتیه آفرینان ایرانیان – مجری و ارائه دهنده بهترین خدمات و مشاوره های تحصیل و اقامت در اروپا
شماره تماس 02172207

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست