شهر بوهم

شهر بوهم

شهر بوهم-درباره ی شهر بوهم

بوهم سرزمینی تاریخی در اروپای مرکزی است که امروزه در بخش غربی جمهوری چک جای گرفته است.این سرزمین به صورت یک پادشاهی در قلمرو امپراطوری روم اداره می شد و بعدها به عنوان استانی در امپراطوری هابزبورگ اتریش ضمیمه شد.بوهم از جنوب با اتریش، از غرب با باواریا،از شمال با ساکسونی و لاسوتیا، از شمال شرق با سیلسیا و از شرق با موراویا هم مرز بود. از سال 1918 تا 1939 میلادی و دوباره از سال 1945 تا 1992، این سرزمین جزئی از خاک کشور چکسلواکی محسوب می شد و از سال 1993 به بعد بیشتر خاک کشور چک را در بر گرفته است.

این شهر پوشیده از جنگل های انبوه و چند رودخانه می باشد. هرساله محصولات کشاورزی بسیار زیادی در این شهر تولید می شود و همچنین در تولیدات صنعتی بسیار فعال است.

بوهم به معنی خانه ی بویر است. این نام،ریشه در قوم کلتی بویر دارد که شصت سال قبل از مسیح از اقوام ژرمن فاصله گرفته و منشا ایجاد بوهم شدند. بوهم را کوههای پوشیده از جنگل های انبوه، مانند جنگل بوهم در جنوب غربی،فیشتل گبیرگه و ارتس گبیرگه در شمال غربی، زودتن در شمال شرقی، و ارتفاعات بوهم-مهر در جنوب شرقی محصور کرده است. این منطقه به وسیله رودخانه های البه و مولداو و رودهای جنبی آن مشرف می باشد. جمعیت اصلی بوهم را چک ها تشکیل داده اند، ولی در بعضی مناطق مرزی و داخلی ، اقلیت های آلمانی معروف به زودتن دویچه که از قرون وسطی در آن جا ساکن بوده اند، زندگی می کردند. بوهم از نظر کشاورزی بسیار غنی است. علاوه بر تولید گندم و چغندر و میوه های گوناگون ، تولیدات صنعتی آن نیز فراوان اند. مرکز بوهم شهر پراگ بوده است.به دلیل نوع طراحی، پراگ به شهر هزار پیچ شهرت یافته است،این شهر بیش از 600 سال قدمت داشته و در لیست میراث جهانی یونیسکو قرار دارد.شهر قدیمی پراگ به صورت کوچه های مارپیچی، خیابان های سنگفرشی و راههای باریک که اغلب به میدان شهر قدیمی منتهی می شوند، ساخته شده است.

 

شهر بوهم-فرهنگ بوهمی

بوهم به عنوان بخشی از اروپا،کانون برخورد تضادهای مذهبی و قومی بوده و این خود عاملی موثر در توسعه فرهنگی این سرزمین است. عوامل تعیین کننده در فرهنگ بوهم، نفوذ چندجانبه بخش هایی از فرهنگ آلمانی، فرهنگ چکی و فرهنگ یهودی است.

شهر بوهم-نویسندگان مشهور بوهمی

 • آدالبرت شتیفتر
 • فرانتس کافکا
 • فرانتس ورفل
 • فریدریش توربرگ
 • یاروسلاو هاشک
 • کارل چاپک
 • میلان کوندرا
 • شهر بوهم-موسیقی دانان برجسته بوهمی
 • آنتونین دورژاک
 • لئوش یاناچک
 • بدریش اسمتانا
 • گوستاو مالر

شهر بوهم-استایل و لباس های بوهمی

اگر شما علاقمند به مد ، به خصوص فرهنگ سایر کشورها باشید، احتمالا با نام بوهمیا آشنا شده اید. کلمه ی بوهمیا از بوهم گرفته شده است ، سرزمینی تاریخی در اروپای مرکزی.عوامل تعیین کننده در فرهنگ بوهم ، نفوذ چند جانبه بخش هایی از فرهنگ آلمانی و فرهنگ چکی است. بنابراین استایل بوهمیا هم از فرهنگ بوهم نشات گرفته و جهانی شده است. این استایل در همه جنبه های مد و فشن تعریف شده است و در واقع نوعی از سبک زندگی می باشد که در دهه 1960 و 1970 میلادی در میان جوانان غربی بسیار محبوب شد.لباس های چین دار و گشاد با رنگ های خنثی با گردنبندهای بلند مهره دار، به نوعی نشانه ای از زندگی شاد و آرام و بی دغدغه.فرهنگ بوهمیا در واقع دوستی با طبیعت می باشد.

 

گروه آتیه آفرینان ایرانیان- مجری و ارائه دهنده بهترین خدمات و مشاوره های تحصیل و اقامت در اروپا

شماره تماس 02172207

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست