شهر برنو (Brno City)

شهر برنو – کشور جمهوری چک

کشور جمهوری چک یکی از کشورهای اروپای مرکزی است که در سال 1993 از تقسیم کشور چکسلواکی بوجود آمد. پایتخت جمهوری چک شهر پرگ، زبان مردمش چکی و واحد پولشان کروناست. جهوری چک با کشورهای آلمان، لهستان، اتریش و اسلواکی همسایه است. کشور جمهوری چک یکی از محبوبترین کشورهای اروپایی جهت ادامه تحصیل دانشجویان بین الملل، بخصوص در رشته های علوم پزشکی است و دانشجویان زیادی هر ساله جهت ادامه تحصیل به چک مهاجرت میکنند و یکی از مهمترین مزایای تحصیل در چک، هزینه های بسیار مناسب تحصیل و زندگی میباشد. بعد از شهر پراگ که بزرگترین شهر جمهوری چک است، شهر برنو دومین شهر بزرگ این کشور تاریخی است که در ادامه قصد داریم با شهر برنو بیشتر آشنا شویم.

شهر برنو

شهر برنو – آشنایی با شهر برنو

شهر برنو مرکز استان موراویایی جنوبی است که در سال 1243 تاسیس شد. شهر برنو دومین شهر بزرگ و پرجمعیت جمهوری چک میباشد که مقر سازمان های مهمی نظیر مراجع قضایی کل، سازمان های مدیریتی و دولتی است. شهر برنو دارای 33 دانشکده میباشد که متعلق به 13 انستیتوی تحصیلات تکمیلی است و مرکز سیاسی و فرهنگی منطقه مواراوی جنوبی، شهر برنو است.
فستیوال آتش بازی هر سال در ماه ژوئن در این شهر برگزار میشود که یکی از بزرگترین جشنواره های اروپا به حساب می آید. نمایشگاه بین المللی برنو نیز یکی از بزرگترین نمایشگاههای اروپا است. این شهر پیشینه زیادی در زمینه تئاتر دارد و قدیمی‌ترین ساختمان تئاتر اروپای مرکزی Reduta Theatre نام دارد که در شهر برنو واقع شده است. اولین تئاتر در شهر برنو در سال 1660 بازی شد. تئاتر ملی برنو یک صحنه پیشرو در هنرهای اپرا، درام و رقص باله است.

شهر برنو – موقعیت جغرافیایی شهر برنو

برنو دومین شهر بزرگ چک در جنوب شرقی این کشور واقع شده است که در محل ریزش دو رود سویتاوا و سوارتکا قرار دارد و با شهرهای پراگ ، براتیسلاوا ، وروتسواف ، بوداپست و کراکوف مرز مشترک دارد. این شهر با آب و هوای اقیانوسی دارای خط مرزی است و از این رو زمستان هایی سرد و تابستان هایی گرم دارد. برنو با 12 خط تراموا ، 13 خط اتوبوس برقی ، 40 خط اتوبوس و 11 خط شبانه، یکی از با کیفیت ترین شهرها در زمینه حمل و نقل میباشد.

شهر برنو – مراکز آموزشی شهر برنو

شهر برنو در دو دهه اخیر به یکی از شهرهای مهم آموزشی و آکادمیک در اروپا تبدیل شده است و دارای 7 دانشگاه است که شامل دانشگاه ماساریک(دومین دانشگاه بزرگ چک) ، دانشگاه فنی برنو ، دانشگاه مندل ، دانشگاه دامپزشکی و داروسازی برنو ، آکادمی موسیقی و هنرهای نمایشی یاناچک ، دانشگاه دفاع و دانشگاه بین المللی تجارت میباشد. دانشگاه ماساریک بزرگترین دانشگاه شهر برنو و دومین دانشگاه بزرگ کشور چک است که بیش از 40000 دانشجو در آن مشغول به تحصیل اند. دانشگاه دولتی ماساریک دارای 9 دانشکده و بیش از 190 دپارتمان، مؤسسه و کلینیک می‌باشد. دانشگاه ماساریک به عنوان یکی از مراکز مهم علمی و پژوهشی در جمهوری چک و اروپای مرکزی شناخته شده است و جزو الویت دانشجویان خارجی جهت ادامه تحصیل است.

گروه آتیه آفرینان ایرانیان – مجری و ارائه دهنده بهترین خدمات و مشاوره های تحصیل و اقامت در اروپا
شماره تماس 02172207

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست