شماره تماس های ضروری جمهوری چک

برای مهاجرت به چک و اقامت در جمهوری چک نیاز است که فرد بیشتر شماره های ضروری و مهم چک را داشته باشد تا به هنگام پیش آمدن مشکلی از آن  ها استفاده کند. ما در این مقاله لیستی از شماره تماس های ضروری چک را به شما دوستان ارائه می دهیم.

شماره تلفن های مهم برای خدمات پزشکی اورژانس، آتش نشانی و پلیس سه رقمی میباشد که شما می توانید این شماره ها را از هر نقطه و منطقه ای, با هر نوع تلفن همراهی حتی بدون سیمکارت شماره گیری نمایید.

شماره تماس های ضروری جمهوری چک – شماره مراکز مهم چک

این شماره تماس ها قابل استفاده با تلفن همراه و همچنین تلفن های ثابت در جمهوری چک می باشد :

  • شماره تماس اضطراری جهانی یا Universal Emergency ، شماره تماس ۱۱۲ : با این شماره تماس از هر نقطه ای از اتحادیه اروپا می توان به شماره تماس های پلیس در چک و یا شماره خدمات درمانی در چک دسترسی داشت.
  • شماره تماس خدمات اورژانس پزشکی در جمهوری چک یا Emergency Medical  ، شماره تماس 155 : اگر در جمهوری چک مشکل اورژانسی پیدا کردید می توانید با این شماره تماس برقرار کنید.
  • شماره تماس آتش نشانی یا Fire Service ، شماره تماس 150 : به هنگام بروز آتش و یا اتفاقاتی از این دست می توان با شماره بالا تماس برقرار کرد.
  • شماره تماس پلیس جمهوری چک یا Police of the Czech Republic ، شماره تماس 158 : به هنگام وقوع جرم و یا جنایت در جمهوری چک و یا تصادف جدی می توان از شماره بالا استفاده کرد.
  • شماره تماس پلیس شهرداری در جمهوری چک یا Municipal Police ، شماره تماس 156 : برای جرائم کوچک و یا اتفاقات کوچک مانند اختلافات ساختمانی می توان با شماره بالا تماس گرفت.
  • شماره تماس سفارت ایران در جمهوری چک ، شماره تماس 257090233 ، شماره فکس

112 – موارد اضطراری :

این شماره تماس, شماره ایی جهانی برای کل اتحادیه اروپا میباشد که توسط آن شما میتوانید به نزدیک ترین پلیس منطقه و یا خدمات درمانی دسترسی پیدا کنید. با تمامی مدل های تلفن همراه حتی اگر تلفن شما قفل باشد میتوانید ۱۱۲ را شماره گیری نمایید. در ابتدای تماس شما به اپراتور وصل میشوید تا شرایط کنونی شما بررسی شده سپس به واحد مربوطه شما را ارتباط میدهد. برای اینکه مستقیم و بدون برقراری با اپراتور به واحد مربوطه ارتباط داده شوید بهتر است که از شماره های ۱۵۰, ۱۵۵, ۱۵۶ و ۱۵۸ استفاده نمایید.

155 – خدمات اضطراری :

در صورت بروز حادثه های غیر منتطره میتوانید با شماره 155 تماس حاصل فرمایید. ابتدا اپراتور با توجه به شرایط شما راهنمایی های لازم را میکند تا با رسیدن اورژانس مشکلی به وجود نیاید. بهترین کاری که شما میتوانید انجام دهید, توصیف دقیق محل حادثه میباشد تا هرچه سریع تر نیرو های کمکی اعزام شوند.

150 – خدمات آتش نشانی :

با شماره گیری 150 میتوانید با نزدیک ترین آتش نشانی ارتباط برقرار کنید. برای انواع آتش سوزی ها, بلا های طبیعی و تصادفات شما میتوانید از خدمات آتش نشانی بهره مند شوید.

158 – پلیس جمهوری چک :

در وقوع یک جرم و یا جنایت, تصادفی جدی, برای اطمینان ایمنی و یا اختلال در نظم عمومی شما میتوانید شماره 158 را شماره گیری نمایید.

156 – پلیس شهرداری :

برای جرائم کوچک تر مانند اختلافات ساختمانی, ایجاد سر و صدا شب هنگام و از این قبیل مسائل میتوانید با شماره 156 تماس حاصل فرمایید.

ماموریت های خارجی، کنسولگری ها، سفارتخانه ها :

در صورت بروز مشکل جدی مانند از دست دادن اسناد، شما باید با سفارت کشورتان تماس بگیرید. در جمهوری چک، عمدتا سفارت ها در شهر پراگ واقع شده اند.

برای دریافت مشاوره رایگان میتوانید با گروه مشاورین آتیه آفرینان تماس حاصل فرمایید. شماره تماس : 22226777 – 021

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست