شرایط لازم برای پاسپورت در درخواست ویزای آلمان

ارسال مدارک مسافرتی توسط متقاضی دریافت ویزا یکی از اصلی ترین و اساسی ترین شرایط برای درخواست ویزای آلمان است . مطابق با هر الزام دیگر ، در مورد معیارهایی که یک گذرنامه باید رعایت کند ، شرایط دقیقی وجود دارد که برای سفارت آلمان در کشور شما قابل قبول باشد. گذرنامه جزو اولین اسنادی است که در مورد درخواست ویزا شما بررسی خواهد شد . اگر گذرنامه همانطور که لازم است نباشد باقی مدارک بررسی نشده و به طور خودکار ویزای شما رد می شود .

معیارهای اصلی گذرنامه شما باید به شرح زیر باشد:

  • در روزی که آلمان را ترک می کنید ، باید سه ماه اعتبار دیگر داشته باشد.

این قانون نه تنها برای آلمان بلکه برای کل منطقه شینگن یک قانون است که متقاضیان ویزا باید سه ماه اعتبار فراتر از سفر برنامه ریزی شده خود داشته باشند تا ویزای هر یک از کشورهای عضو را بدست آورند.

  • گذرنامه با اعتبار طولانی پذیرفته نمی شود.

گذرنامه شما ممکن است اعتبار بیش از 10 سال ، یعنی 15 سال داشته باشد. با این حال ، مقامات آلمانی آن را قبول نخواهند کرد ، اگر روزی که قصد ترک آلمان را دارید ، گذرنامه شما حتی یک روز از 10 سال بیشتر باشد.

  • حداقل باید دو صفحه خالی داشته باشد.

این شرط وجود دارد زیرا سفارتخانه باید ویزا را در گذرنامه شما درج كند. اگر ویزای شما هنوز معتبر باشد و کمتر از 10 سال اعتبار داشته باشد ، در صورت عدم وجود صفحات خالی سفارت آن را نخواهد پذیرفت. بعضی از سفارتخانه ها نیاز دارند که این صفحات خالی به صورت متوالی باشد ، اما اکثر آنها اینطور نیستند. برای اطلاعات خاص در این زمینه باید با سفارت آلمان در کشور خود تماس بگیرید.

شرایط لازم برای پاسپورت در درخواست ویزای آلمان

شرایط لازم برای پاسپورت در درخواست ویزای آلمان

گذرنامه هایی که دارای صفحات اضافی هستند (بعداً به سند اضافه می شوند) نیز پذیرفته نخواهند شد.

  • گذرنامه هایی که حاوی داده های غیرقانونی هستند قابل قبول نیستند.

اطلاعات گذرنامه شما باید به اندازه کافی واضح باشد تا توسط مقامات سفارت که درخواست ویزا شما را پردازش می کنند خوانده و قابل درک باشند .

  • گذرنامه شما نباید صدمه ببیند.

سفارتخانه ها هرگونه گذرنامه پاره شده یا سوخته را رد می کنند ، که یا صفحات پاره شده یا سوخته دارند. گذرنامه هایی با صفحات مرطوب یا علائم دیگر ، به عنوان نشت نوشیدنی و سایر موارد نیز پذیرفته نمی شوند.

لطفاً به این قوانین توجه کنید. اگر گذرنامه شما با این موارد مطابقت نداشته باشد ، لازم است قبل از درخواست ویزا ، گذرنامه جدید دریافت کنید. این قوانین برای اتباع تمام کشورهای جهان که متقاضی ویزا هستند ، بزرگسالان و کودکان اعمال می شود.

در کنار گذرنامه خود و سایر شرایط ویزای آلمان ، از شما خواسته می شود یک نسخه از صفحه داده گذرنامه خود را ارسال کنید. این نسخه باید در نسخه A4 باشد و به صورت رنگی یا سیاه و سفید باشد.

شرایط لازم برای پاسپورت در درخواست ویزای آلمان –  نیاز به گذرنامه قدیمی در درخواست ویزای آلمان

اگر گذرنامه های قدیمی تری دارید با برچسب ویزا یا تمبر روی آنها ، که اعتبار آن منقضی شده است یا بدون آنکه هیچ صفحه خالی باقی مانده باشد ، باید در کنار سایر مدارک ، آنها را نیز ارسال کنید. اگر بیش از یک پاسپورت از این نوع دارید ، لطفاً آنها را با یک باند لاستیکی گره بزنید. کشورهای عضو شینگن ، از جمله آلمان ، سیاست سختگیری در قبال عدم پذیرش اسناد و مدارک اساسی دارند.

 

گروه آتیه آفرینان ایرانیان مجری و ارائه دهنده بهترین خدمات و مشاوره های تحصیل و اقامت در اروپا

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست