شرایط و هزینه زندگی در چک

کشور چک در اروپا واقع است . پایتخت کشور چک شهر پراگ می باشد و واحد پول کشور چک کرون چک است . کشور چک دارای اماکن تفریحی ، کوه ها ، منابع طبیعی و آثار تاریخی فراوانی است . 12 نقطه از مکان های تاریخی کشور چک در فهرست آثار یونسکو ثبت شده است .

در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر می توانید مقاله مهاجرت به چک را مطالعه نمایید .

جالب است بدانید که لنز و ربات در کشور چک اختراع و همچنین از تخم مرغ در ساخت ملات پل چارلز استفاده شده است ، همچنین قارچ چیدن یکی از سرگرمی های مردم کشور چک می باشد .

یکی دیگر از مزایای کشور چک مناسب بودن هزینه زندگی در این کشور است . بنابراین کشور چک دارای طرفداران زیادی در جهان است و افراد زیادی برای زندگی یا تحصیل و یا کار به این کشور مهاجرت می کنند .

با تحصیل در کشور چک شما می توانید اجازه اقامت چک را کسب نمایید .

اگر فردی قصد مهاجرت به کشور چک را داشته باشد برای اجاره یک آپارتمان در هر ماه باید ۴۳۲ یورو هزینه پرداخت کند . اگر فرد دانشجویی بخواهد برای تحصیل به کشور چک مهاجرت کند باید در هر ماه مبلغ ۱۰۰-200 یورو را برای اقامت در خوابگاه پرداخت نماید و همچنین کلاً هزینه خوردن غذا در رستوران برای او ۵ -10 یورو می شود .  بنابراین در طول یک ماه یک دانشجو باید مبلغ 155 تا 255 یورو برای زندگی و خوابگاه خود هزینه نماید .

در ادامه مطلب قیمت مواد غذایی و هزینه زندگی در کشور چک دقیق تر بررسی شده است .

برای دریافت ویزای کشور چک روش های گوناگونی وجود دارد که یکی از آن ها تحصیل در چک می باشد .

شرایط و هزینه های زندگی در چک هزینه تهیه مواد غذایی برای زندگی در کشور چک

 

مواد غذایی قیمت
هزینه یک قرص نان 0.70 پوند
هزینه برنج 0.48 پوند
هزینه انواع میوه و سبزیجات بین 0.49-0.74 پوند
هزینه سینه مرغ 2.38 پوند
هزینه یک شانه تخم مرغ 1.36 پوند

شرایط و هزینه های زندگی در چک هزینه رفت و آمد برای زندگی در کشور چک

رفت و آمد قیمت
هزینه یک بلیط یک طرفه 0.88 پوند
هزینه رفت و برگشت با یک تاکسی با تعرفه عادی 1.47 پوند
هزینه یک گالن بنزین 4.63 پوند

شرایط و هزینه های زندگی در چک هزینه تهیه مسکن برای زندگی در کشور چک

هزینه اجاره مسکن در کشور چک باتوجه به متراژ ساختمان و محل ساختمان متفاوت است . به عنوان مثال هزینه اجاره یک آپارتمان که دارای یک اتاق خواب باشد و در مرکز شهر قرار داشته باشد در هر ماه  ۳۷۰٫۳۸ یورو می شود . اما هزینه اجاره ساختمانی با همین مشخصات که در حومه شهر قرار داشته باشد در هر ماه ۲۸۰٫۷۳ یورو می شود . هزینه اجاره یک آپارتمان که دارای ۳ اتاق خواب باشد و در مرکز شهر قرار داشته باشد برای هر ماه ۶۰۷٫۱۵ یورو می شود و هزینه اجاره یک آپارتمان با همین ویژگی ها که در حومه شهر قرار داشته باشد در هر ماه ۴۶۲٫۲۳  یورو می شود . هزینه خرید هر متر مربع از یک ساختمان در مرکز شهر  ۱۷۹٫۲۸ یورو است و هزینه خرید هر متر مربع آپارتمان در حومه شهر ۱۱۹٫۲۷ یورو است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست