شرایط ویزای همراه سوئیس

کشوری سوئیس ، کشوری فوق العاده دارای رفاه و امنیت بالای برای زندگی است که از لحاظ کیفیت زندگی در رتبه دوم قرار گرفته است . بسیاری از افراد سالانه از طریق روش های مهاجرت اقدام به مهاجرت به کشور سوئیس می کنند که متقاضیان برای اقدام در هر یک از روش ها با مسائلی مواجه می شوند ولی مهمترین مسئله برای افراد متاهل امکان بردن همراهانشان همزمان با خود یا پس از ورود به این کشور و اخذ ویزای همراه کشور سوئیس می باشد که در این مقاله قصد داریم به موضوع شرایط ویزای همراه سوئیس بپردازیم .

با وجود محدودیت های به وجود آمده برای تمامی اعضای اتحادیه اروپا شهروندان کشورهای اتحادیه اروپا یا منطقه اقتصادی اروپا (انجمن تجارت آزاد اروپا) می توانند به راحتی در این کشور زندگی کرده و به تحصیل و کار بپردازند (در صورتی که این افراد بخواهند برای بیش از ۳ ماه در این کشور اقامت نمایند نیاز به دریافت مجوز اقامت می باشند) اما متقاضیان کشورهای عضو غیر اتحادیه اروپا برای ورود به کشور سوئیس به ویزا نیاز دارند .

فردی که برای مهاجرت به کشور سوئیس اقدام می کند در صورتی که مجوز اقامت وی بیش از ۳ ماه باشد نیاز به اخذ کارت اقامت می باشد که این کارت نشان دهنده حق حضور فرد در این کشور به همراه عکس و اثر انگست وی می باشد .فرد متقاضی باید ظرف مدت ۱۴ روز از ورود خود به اداره ثبت و دفاتر مهاجرت استانی مراجعه کرده و ثبت نام کند و درخواست خود را برای اجازه اقامت برای بیش از 3 ماه ارسال کند.

اگر فردی شهروند یک کشور غیر اتحادیه اروپا باشد و عضو خانواده فردی باشد که دارای مجوز تحصیل در سوئیس است می تواند برای مدتی که متقاضی در این کشور اقامت دارد مجوز اقامت دریافت کند و از طریق ویزای همراه کشور سوئیس به این کشور ورود کند. امکان اخذ ویزای همراه کشور سوئیس هم از ابتدا و هم پس از ورود متقاضی اصلی امکان پذیر می باشد. شانس ویزا برای همراهان متقاضی بسته به مقطع تحصیلی متفاوت بوده و در مقاطع بالا نظیر دکترا و فوق لیسانس شانس اخذ ویزای همراه سوئیس بیشتر خواهد بود. همسر و فرزندان زیر ۲۱ سال، خانواده فرد متقاضی محسوب شده و فرزند بالای ۲۱ سال در مواردی خاص در صورتی که اثبات کند تحت حمایت مالی پدر یا مادر خود است می تواند زیر مجموعه قرار گیرد.

اگر فردی شهروند یک کشور غیر اتحادیه اروپا باشد و عضو خانواده فردی باشد که دارای مجوز کار از کشور سوئیس است می تواند برای مدتی که متقاضی در کشور سوئیس اقامت دارد مجوز اقامت دریافت کند و از طریق ویزای همراه سوئیس به این کشور ورود کند. در صورتی که مجوز اقامت وی بیش از ۶ ماه باشد امتیازاتی مانند امکان اخذ مجوز کار نیز به خانواده وی اعطا می گردد. در این خصوص همسر و فرزند زیر ۲۱ سال، خانواده متقاضی محسوب شده و فرزند بالای ۲۱ سال در مواردی خاص در صورتی که اثبات کند تحت حمایت مالی پدر یا مادر خود است می تواند ویزای همراه سوئیس دریافت کند.

شرایط ویزای همراه سوئیس

شرایط ویزای همراه سوئیس

 

اگر فردی شهروند یک کشور غیر اتحادیه اروپا باشد و عضو خانواده فردی باشد که در کشور سوئیس کارآفرینی کرده است می تواند برای مدتی که فرد متقاضی در این کشور اقامت دارد مجوز اقامت دریافت کند و با ویزای همراه سوئیس به این کشور ورود کند. فرد کارآفرین باید اثبات کند که از همراهان خود حمایت می کند و در صورتی که اجازه اقامت وی بیش از ۶ ماه باشد امتیازاتی مانند امکان اخذ مجوز کار نیز به خانواده وی اعطا می شود. در این خصوص همسر و فرزند زیر ۲۱ سال، خانواده متقاضی محسوب شده و فرزند بالای ۲۱ سال در مواردی خاص در صورتی که اثبات کند تحت حمایت مالی پدر یا مادر خود است می تواند زیر مجموعه قرار گیرد و ویزای همراه سوئیس را اخذ کند. فرد کارآفرین می تواند همزمان با درخواست ویزای خود برای خانواده و همراهان خود نیز درخواست کند. در صورتی که متقاضی اصلی در کشور سوئیس باشد می تواند برای الحاق خانواده خود در خواست نماید و ویزای همراه کشور سوئیس را دریافت کند. فرد متقاضی که قصد دارد برای الحاق خانواده درخواست کند باید به عنوان کارآفرین در اداره مالیات این کشور ثبت نام کرده و شماره هویت سوئیسی داشته باشد.

شرایط ویزای همراه سوئیس مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای همراه سوئیس

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای همراه سوئیس به شرح زیر می باشد :

  • کپی از شناسنامه و مدارک شناسایی فرد متقاضی ویزای همراه سوئیس
  • عکس
  • کپی واضح از صفحات پاسپورت همراه (در صورتی که مدت اعتبار پاسپورت فرد رو به اتمام است بهتر است نسبت به تمدید آن اقدام کند)
  • کپی از سند ازدواج (برای همسر متقاضی اصلی)
  • گواهی تولد (برای فرزندان زیر ۱۸ سال)
  • گواهی تایید برای اثبات زندگی متقاضی اصلی در کشور سوئیس (این گواهی برای مواردی است که فرد به صورت همزمان برای ویزای همراه درخواست نکند)
  • گواهی اثبات تمکن مالی برای ورود به کشور سوئیس

 

گروه آیته آفرینان ایرانیان – مجری و ارائه دهنده بهترین خدمات و مشاوره های تحصیلی در اروپا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست