شرایط ویزای همراه آلمان

همان طور که می دانید کشور آلمان در سال های اخیر مورد توجه بسیاری متقاضیان مهاجرت قرار گرفته است . شرایط ویزای همراه آلمان و نحوه اخذ آن برای افرادی که متقاضی تحصیل در آلمان هستند ، حائز اهمیت می باشد . به خصوص برای افرادی که متقاضی مهاجرت تحصیلی به آلمان برای فرزندان خود هستند .  شرایط ویزای همراه آلمان به این صورت است که وقتی فردی متاهل می باشد و به کشور آلمان از طریق راه های مختلف مانند تحصیل ، کار ، سرمایه گذاری و غیره مهاجرت می کنند برای وی این امکان وجود دارد که برای خانواده خود با رعایت شرایط ویزای همراه آلمان ، ویزای همراه بگیرند که ویزای همراه شامل همسر و فرزند زیر 18 سال می باشد و همچنین ویزای الحاق خانواده آلمان به فرد اجازه خواهد داد که در این کشور بتواند اجازه کار اخذ کند تا به اقامت برسد . در صورت برآورده شدن شرایط خاص برای الحاق خانواده فرد می تواند با توجه به وضعیت همسر خود به کشور آلمان سفر کند .

وقتی فردی به عنوان یک شهروند اتحادیه اروپا و یا سوئیس است، فقط با داشتن یک گذرنامه معتبر یا کارت شناسایی برای ورود به آلمان می تواند برای اخذ ویزای پیوست همراه اقدام کند و فرد باید در دفتر ثبت نام ساکنان ظرف مدت ۳ماه پس از ورود به کشور ثبت نام نماید. اگر فردی عضو خانواده اتحادیه اروپا و یا کشور سوییس نیست و تابعیت او از سایر کشورها می باشد باید قبل از سفرخود و الحاق به خانواده درخواست ویزا بسته به ملیت خود بدهند و پس از آن کارت اقامت خود را از از اداره بیگانه در منطقه ای که در آلمان زندگی می کنند، دریافت خواهند کرد.

اگر فرد همسر، پارتنر ثبت شده، فرزند زیر سن قانونی مجرد یک تبعه آلمانی یا پدر، مادر یا سرپرست قانونی یک تبعه زیر سن قانونی و مجرد آلمانی ( و نه تبعه یکی از کشورهای اتحادیه اروپا، منطقه اقتصادی اتحادیه اروپا یا سوئیس) باشد، تا زمانی که آن فردی که به واسطه رابطه با وی ، می خواهد به او ملحق شود، در آلمان زندگی می کند اجازه اقامت خواهد داشت. هر فرد دیگری که قصد  پیوستن به یکی از اعضای خانواده خود در کشور آلمان را دارد، باید برای گرفتن  اجازه اقامت و به منظور و  هدف دورهم آوردن دوباره خانواده در آلمان، درخواست دهد. شرایطی که برای دور هم آوردن مجدد خانواده می بایست وجود داشته باشد ، به شرح زیر می باشد :

 • محل کافی زندگی برای فرد ( و این شرط توسط سفارت آلمان یا کنسولگری ای که درخواست فرد را بررسی می کند، قضاوت خواهد شد. )
 • منابع مالی کافی برای تامین هزینه ها ( این مورد نیز توسط مقامات آلمانی مورد ارزیابی قرار می گیرد. )
 • اجازه اقامت در آلمان

شرایط ویزای همراه آلمان – شرایط مورد نیاز برای اخذ ویزای همسر آلمانی و پارتنرهای مدنی

اگر فرد قصد الحاق به همسر خود را دارد ( چه با وی ازدواج کرده و چه پارتنر مدنی وی می باشد )و می خواهد درخواست صدور ویزای ازدواج را بدهد، هر دوی می بایست بالای ۱۸ سال بوده و مهارت های اساسی زبان آلمانی را داشته باشند، مگر در حالتی که  همسر وی در یکی از دسته های زیر قرار بگیرد:

 • کارت آبی اتحادیه اروپا را داشته باشد ( EU Blue Card)
 • فرد فوق العاده شایسته ای باشد
 • به عنوان یک محقق در آلمان حضور داشته باشد
 • خود-اشتغالی داشته باشد
 • اگر چنین است، هیچ محدویت سنی ای وجود نداشته و هیچ نیازی به صحبت کردن به زبان آلمانی جهت درخواست ویزای همسر، نمی باشد .

اگر مجوز ویزای اقامت خویشاوند فرد به عنوان یک دانشجو، کارمند یا یک فردی که خود-اشتغال است تایید شده باشد، زمانی که فرد با یکدیگر ازدواج کرده یا پارتنر مدنی هم می باشد ، مادامی که سایر شرایط مورد نیاز برای ویزای همسر را داشته و قصد ماندن در آلمان را برای بیش از 1 سال دارید، اجازه اقامت دارد. اگر پس از این که همسر فرد متقاضی مجوز اقامت را گرفت با هم ازدواج کرد، ممکن است نیاز باشد برای پذیرش تا زمانی که همسر فرد اجازه اقامت 2 ساله را اخذ نماید، صبر کند. لازم به ذکر است که ویزای ازدواج آلمان بر مبنای ملحق شدن دوباره خانواده به یکدیگر در صورتیکه ازدواج اجباری باشد، صادر نمی شود.

شرایط ویزای همراه آلمان – شرایط ویزای همراه آلمان برای کودکان

کودکان زیر 16 سال می توانند بدون هیچ شرایطی زیر مجموعه والدین خود قرار بگیرند ولی اگر کودک بین 16 تا 18 ساله باشد و ازدواج نکرده یا طلاق گرفته و یا بیوه باشد، باید به زبان آلمانی مسلط باشد یا بتواند به راحتی به زبان آلمانی صحبت کند و با فرهنگ آلمانی عجین شده باشند که این وضعیت  توسط سفارت / کنسولگری آلمان مورد رسیدگی قرار می گیرد . ولی اگر والدین یک کارت آبی، یک مجوز اقامت یا مجوز اقامت برای اهداف انسانی داشته باشند، الزامات بالا  اعمال نمی شود

شرایط ویزای همراه آلمان شرایط ویزای همراه آلمان پس از ورود به کشور آلمان

فرد متقاضی باید هر عضو خانواده خود را که برای او درخواست ویزای همراه داده است ، در اداره اقامت  بیگانگان و اداره مهاجرت  ثبت نام کند. هنگام رفتن، فرد لازم است  گذرنامه و مدارک دیگر مربوط به موقعیت فعلی خود را مانند گواهینامه تولد، یک گواهی ازدواج یا مستندات مشارکت مدنی، مدارک حقوق و دستمزد، گواهی مالیات و قراردادهای اجاره ای را همراه داشته باشد .

شرایط ویزای همراه آلمان

شرایط ویزای همراه آلمان استثنائات در شرایط ویزای همراه آلمان

اگر افرادی مانند خواهر و برادر، مادر و پدر، پدربزرگ و مادربزرگ، عمو و دایی و غیره بخواهند ویزای همراه کشور آلمان را دریافت کنند، در صورتی می ‌توانند به فرد مقیم کشور آلمان بپیوندند که ثابت کنند که یک مشکل استثنایی دارند. به عنوان مثال مادربزرگ فرد مقیم در کشور بومی خود در شرایطی باشد که نیاز ضروری به دریافت خدمات مراقبتی به طور دائم داشته باشد. البته در چنین شرایطی نیز امکان دارد درخواست ویزای همراه آلمان برای آن فرد صادر نشود و این مسئله بستگی به نظر آفیسر سفارت دارد.
ساکنان برخی کشورها از جمله کشورهای اروپایی، آمریکا، ژاپن، کره جنوبی، استرالیا و غیره اجازه دارند بدون اخذ ویزای آلمان به این کشور سفر کنند. این افراد می ‌توانند پس از ورود به کشور آلمان، برای دریافت اقامت به همراه خانواده درخواست آنها را ارائه دهند. مردم سایر کشورها مانند برزیل، موناکو، هندوراس، پاناما و چند کشور دیگر با توجه به تفاهم‌ نامه های قبلی نیز می‌توانند بدون ویزای آلمان به عنوان گردشگر وارد این کشور شوند.

شرایط ویزای همراه آلمان مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای همراه آلمان

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای همراه آلمان به شرح زیر است :

 • گذرنامه متقاضی اخذ ویزای همراه آلمان – حداقل به مدت 3 ماه بیش از مدت اقامت درخواست شده اعتبار داشته باشد و قبل از 10 سال گذشته صادر شده باشد
 • 2 فرم درخواست که به درستی با اطلاعات صادقانه و صحیح تکمیل شده باشد
 • 2 فرم اظهارنامه- تکمیل توضیحات و دارای امضا
 • 2 عکس بیومتریک که اخیرا گرفته شده و طبق استانداردهای ایکائو باشد
 • گواهی مالی که معمولا توسط فردی که در کشور آلمان زندگی می کند ارائه می شود تا نشان دهد توانایی حمایت مالی از اعضای خانواده خود را در آلمان دارا می باشد
 • داشتن دعوت نامه از اعضای خانواده که در آلمان زندگی می کنند
 • بیمه سلامت در طول سفر

 

گروه آیته آفرینان ایرانیان – مجری و ارائه دهنده بهترین خدمات و مشاوره های تحصیلی در اروپا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست