شرایط لازم جهت اخذ پذیرش پزشکی در دانشگاه های آلمان و مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزا

1.اخذ مدرک پیش دانشگاهی: از آنجا که نظام تحصیلی کشور آلمان نیز مانند نظام تحصیلی ایران ، 12 ساله می باشد ، لذا متقاضیانی که قصد تحصیل پزشکی در آلمان و ورود به دانشگاه های کشور آلمان را دارند ، می بایست در کشور ایران سال دوازدهم تحصیلی را که معادل مدرک پیش دانشگاهی می باشد ، اخذ نمایند. در غیر این صورت واجد شرایط ثبت نام در دانشگاه های آلمان نیستند.
2.اخذ مدرک زبان : متقاضیان تحصیل در آلمان می بایست دارای مدرک زبان آلمانی حداقل در سطح B1 از موسسه گوته یا مراکز مورد قبول سفارت آلمان باشند و آشنایی کامل به زبان آلمانی ، از شرایط مورد نیاز و ضروری جهت اخذ پذیرش در دانشگاه های آلمان می باشد. اگر متقاضی خواهان تحصیل در رشته پزشکی در آلمان است، بهتر است که مدرک زبان آلمانی وی ، در سطح B2 آلمانی باشد زیرا در این صورت شانس پذیرش او در دانشگاه های آلمان به مراتب بیش تر خواهد شد.
3.ارائه تمکن مالی : متقاضی می بایست حداقل مبلغ 9000 یورو یا معادل ریالی آن را در حساب خود به عنوان تمکن مالی و هزینه های زندگی یک ساله خود در حسابش نشان دهد و لازم است که متقاضی 2 روز قبل از وقت سفارت آلمان ، پرینت مالی از حساب خود تهیه نماید و به سفارت آلمان ارائه دهد. لازم به ذکر است که این مبلغ توسط متقاضی ، مستقیما به کشور آلمان برده می شود و در یک حساب بانکی جدید گذاشته خواهد شد که این حساب توسط دولت آلمان ، بلوکه می شود و هرماه فقط میتواند مبلغ 680 یورو از آن حساب برداشت نماید. بدیهی است افتتاح حساب در کشور آلمان براحتی پس از ورود به کشور و ثبت نام در دانشگاه مقدور بوده و به عهده ی شخص متقاضی می باشد .
4.سایر مدارک مورد نیاز :
شناسنامه و پاسپورت متقاضی
سند ازدواج یا سند طلاق (در صورت وجود)
رزومه ی متقاضی (متقاضی بایستی یک فرم از سوابق خود و علت تحصیلش را که اصطلاحا (CV) خوانده میشود تکمیل نماید)
متقاضی بایستی یک انگیزه نامه مبنی بر علل تحصیل خود در کشور آلمان و اینکه چرا کشور آلمان را برای ادامه تحصیل انتخاب نموده است ارائه دهد.
نامه عدم سو پیشینه متقاضی در صورت نیاز
برگه اشتغال به تحصیل ( در صورت دانشجو بودن )
ارائه ی اصل یا ترجمه ی مدارک کلیه مقاطع تحصیلی به همراه ریز نمرات به زبان آلمانی (در حال حاضر کشور آلمان نیاز به ارائه مدرک ریز نمرات تمامی سال های دبیرستان و پیش دانشگاهی را دارد)
تمامی مدارک فوق حتماً باید به تأییدیه دادگستری و وزارت امور خارجه برسند.
مدارک ، بعد از ترجمه و اخذ پذیرش باید به سفارت آلمان رفته و تأیید شوند و پس از تایید برای بعضی از دانشگاه ها در صورت نیاز دانشگاه DHL می گردد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مهاجرت به آلمان شرکت آتیه آفرینان ایرانیان توصیه می کند نگاهی به مقاله ” مهاجرت به آلمان” بیاندازید.

شرایط لازم جهت اخذ پذیرش پزشکی در دانشگاه های آلمان و مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزا
گروه آتیه آفرینان ایرانیان
بزرگترین گروه مهاجرت و اعزام دانشجو به خارج از کشور
با مجوز رسمی از وزارت علوم
شماره تماس 02122226777

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست