شرایط عکس مورد نیاز برای ویزای آلمان

عکس های با کیفیت بالا برای استفاده در اسناد بیومتریک ضروری است. رعایت این الزامات ارائه شده در اینجا ضروری است بنابراین شما می توانید عکس را برای ویزا در اسرع وقت تهیه کرده و از تاخیرخودداری کنید. عکس مورد نیاز برای درخواست ویزای آلمان دارای شرایطی است که در زیر بررسی می گردد:

شرایط عکس مورد نیاز برای ویزای آلمان فرمت عکس مورد نیاز برای درخواست ویزای آلمان

 • هنگام گرفتن عکس برای ویزا مطمئن شوید که صورت شما 70 تا 80 درصد از کل عکس را می گیرد. این مربوط به ارتفاع 32 – 36 میلی متر است. اگر چهره شما از عکس کمتر از 27 میلی متر یا بیشتر از 40 میلی متر باشد آن عکس رد می شود.
 • هنگام عکس گرفتن ژست نگیرید . عکس باید فقط یک نفر را نشان دهد ، هیچ شخص یا اشیاء دیگری قابل قبول نمی باشد. از سایه های موجود در زمینه عکس خود نیز خودداری کنید .
 • عکس شما همچنین باید فوکوس داشته باشد ، واضح و دارای کنتراست مناسب باشد. مطمئن شوید که عکس کدر نباشد .
 • عکس خود را با فلاش بگیرید ، نباید خیلی تاریک یا خیلی روشن باشد. از سایه های صورت ، انعکاس فلاش یا چشم قرمز باید جلوگیری کرد.
 • زمینه : عکس خود را با یک رنگ خاکستری خنثی بگیرید. اگر صورت و موهای شما به رنگ روشن است ، در برابر پس زمینه خاکستری متوسط عکس بگیرید. اگر چهره و موهای تیره تری دارید ، عکس خود را در برابر پس زمینه خاکستری روشن بگیرید.
 • عکس باید روی کاغذهای با کیفیت بالا و با وضوح چاپ حداقل 600dpi چاپ شود ، به خصوص هنگامی که با دوربین دیجیتال گرفته شده است. عکس شما باید تمیز و با رنگ های طبیعی باشد . عکس ها می توانند به رنگ سیاه و سفید یا رنگی باشند .
شرایط عکس مورد نیاز برای ویزای آلمان

شرایط عکس مورد نیاز برای ویزای آلمان

 • هنگام گرفتن عکس به طور مستقیم به دوربین نگاه کنید و چشمان خود را باز نگه دارید. مراقب باشید که چشمان خود را با فرهای مو یا عینک نپوشانید. اگر عینک استفاده می کنید ، حتماً از لنزهای موجود برای نداشتن رفلکس نور در شیشه عینک استفاده کنید و عینک آفتابی رنگی نپوشید.
 • کلاه یا پوشش سر به طور کلی مجاز نیست ، اما به ویژه به دلایل شرعی می توان استثنائی ایجاد کرد . اگر پوشش سر مجاز است صورت شما باید از چانه تا پیشانی قابل رویت باشد.

شرایط عکس مورد نیاز برای ویزای آلمان فرمت عکس مورد نیاز در درخواست ویزای آلمان برای کودکان

برای کودکان 9 ساله و کمتر ، باید این شرایط را رعایت کنید:

 • صورت باید 50 تا 80٪ از عکس را بگیرد. این بدان معنی است که صورت از پایین چانه تا تاج (بالای سر ، نه بالای مو) باید بین 22 تا 36 میلی متر اندازه گیری شود.
 • عکس ها در صورتی که سایز کمتر از 17 میلی متر یا بیشتر از 40 میلی متر داشته باشند رد می شوند .
 • برای کودکان در سن 5 سال و بالاتر ، همان اندازه گیری های صورت مانند کودکان 9 سال و کمتر انجام می شود. کودکان 5 سال و کمتر دیگر نیازی به نگاه مستقیم به دوربین ندارند و لازم نیست که سر آنها مرکز عکس باشد. برای نوزادان زیر یک سال لازم نیست چشمانشان باز باشد.

 

گروه آتیه آفرینان ایرانیان مجری و ارائه دهنده بهترین خدمات و مشاوره های تحصیل و اقامت در اروپا

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست