شرایط زندگی دانشجویان در آلمان

دانشجویان خارجی زیادی در کشور آلمان مشغول تحصیل هستند . در ادامه به بررسی شرایط زندگی دانشجویان در آلمان می پردازیم .

هزینه های رندگی دانشجویی در کشور آلمان برای  هر دانشجو متفاوت است . در واقع هزینه زندگی دانشجویی در آلمان بستگی به نوع زندگی هر دانشجو و شهر محل اقامت دانشجو دارد . به صورت کلی می تواند گفت هزینه زندگی در آلمان برای هر ماه تقریباً بین 550 یورو تا 750 یورو می شود .

حمل و نقل در شهر محل سکونت دانشجو و شهر های اطراف آن نیز برای دانشجویان رایگان می باشد . حمل و نقل رایگان مزیت بسیار مهمی برای دانشجویان در کشور آلمان می باشد . البته دانشجویان برای دریافت کارت حمل و نقل رایگان در آلمان باید هر شش ماه یکبار مبلغ 300 یورو به دانشگاه پرداخت نمایند . البته این کارت به عنوان کارت دانشجویی دانشجو هم می باشد بنابراین دانشجویان باید حتماً آن را دریافت نمایند .

دانشجویان می توانند با دریافت بیمه دانشجویی پرداخت ماهیانه هزینه  بیمه ، از درمان رایگان در کشور آلمان برخوردار شوند . قطعاً داشتن بیمه درمانی کمک فراوانی برای کاهش هزینه های دانشجو دارد . دانشجویان باید در هر ماه 80 یورو بابت دریافت بیمه درمانی پرداخت نمایند . البته مبلغ بیمه برای دانشجویان زیر 30 سال 160 یورو می باشد که دانشجویان نصف این مبلغ را پرداخت می کنند و نصف دیگر مبلغ بیمه توسط دولت آلمان پرداخت می شود .

لازم به ذکر است که هزینه تحصیل در کشور آلمان به صورت رایگان است و دانشجویان فقط برای دریافت کارت حمل و نقل رایگان مبلغی حدود 300 یورو پرداخت می کنند .

شرایط زندگی دانشجویان در آلمان – هزینه های زندگی دانشجویان در آلمان

  • هزینه بیمه درمانی 80 یورو در هر ماه
  • هزینه نیاز های آموزشی 20 یورو در هر ماه
  • هزینه اجاره خانه با حق شارژ ( آب ، برق ، اینترنت ) 300 یورو در هر ماه
  • هزینه تفریح و ورزش 50 یورو در هر ماه
  • هزینه خوراک 160 یورو در هر ماه
  • سایر موارد 50 یورو در ماه

امکان انجام کار های دانشجویی در کنار تحصیل در کشور آلمان امکانپذیر است . تقریباً 90% و یا 100%  هزینه های زندگی دانشجویی در آلمان با انجام کار های دانشجویی و پاره وقت تامین می شود .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست