شرایط تحصیل در کشور چک

جمهوری چک شامل 26 دانشگاه ملی, 2 دانشگاه دولتی و 43 دانشگاه خصوصی میباشد. برای تحصیل در کشور چک, اگر شما بخواهید به زبان چکی تحصیل نمایید, هزینه تحصیل شما در تمام مقاطع تحصیلی رایگان میباشد. در تمامی رشته های : پزشکی, دندانپزشکی, داروسازی, پرستاری, کلیه تخصص های جراحی, بیهوشی, رادیولوژی, کلیه رشته های فنی مهندسی, رشته های هنر و موسیقی, کلیه رشته های علوم انسانی, معماری و … امکان تحصیل به زبان چکی و تحصیل رایگان وجود دارد در غیر اینصورت هزینه تحصیل شما با توجه به مقطع و رشته مورد نظر بین 4000 تا 10000 یورو متغیر میباشد. از مزایای تحصیل در کشور چک میتوان به هزینه زندگی پایین, امکان ادامه تحصیل و سفر در حین تحصیل به سایر کشور های اتحادیه اروپا, اقامت پس از تحصیل و برخورداری از تحصیل رایگان نام برد. همچنین برای دانشجویان دوره های زبان چکی و زبان انگلیسی برای آمادگی برای ورود به دانشگاه برگزار میگردد.

سیستم آموزش عالی کشور چک

آموزش عالی در سطوح زیر ارائه میشود:

کارشناسی در چک :

دوره کارشناسی در این کشور شامل 140 تا 180 واحد درسی میباشد که حدود 3 تا 4 سال به طول میانجامد. دانشجویان میتوانند بعد از گزراندن دوره های آموزش زبان چکی طی مدت زمان 9 تا 11 ماه به صورت رایگان در این کشور تحصیل نمایند. حداقل معدل پیش دانشگاهی 14 و نیازی به مدرک زبان نیست. دانشجویان در هفته 20 ساعت اجازه کار دارند. فارق التحصیلان میتوانند بعد از ارائه پایان نامه خود در امتحان دولتی دانشگاه شرکت کرده و بعد از آن وارد مقطع ارشد و یا بازار کار شوند.

کارشناسی ارشد در چک :

دوره کارشناسی در این کشور شامل 60 تا 180 واحد درسی میباشد که حدود 2 به طول میانجامد. دانشجویان میتوانند بعد از گزراندن دوره های آموزش زبان چکی طی مدت زمان 9 تا 11 ماه به صورت رایگان در این کشور تحصیل نمایند. حداقل معدل کارشناسی 14 و نیازی به مدرک زبان نیست. دانشجویان در هفته 20 ساعت اجازه کار دارند. فارق التحصیلان بعد از ارائه پایان نامه و دفاع در امتان دولتی دانشگاه شرکت کرده و بعد از آن وارد مقطع دکتری و یا بازار کار شوند.

دکتری در چک :

برای شرکت در مقطع دکتری باید فارق التحصیل مقطع ارشد باشید. طول دوره 3 سال میباشد. تحصیل به زبان چکی رایگان میباشد و اگر از شرایط و امتیاز بالایی برخوردار باشید امکان دریافت بورس و تحصیلات رایگان به زبان انگلیسی نیز امکان دارد. حداقل معدل کارشناسی ارشد 14 و نیازی به مدرک زبان نیست. دانشجویان در هفته 20 ساعت اجازه کار دارند. در انتهای دوره دانشجویان موظف هستند که پایان نامه خود را ارائه و به چاپ برسانند.

برای دریافت مشاوره رایگان میتوانید با گروه مشاورین آتیه آفرینان تماس حاصل فرمایید. شماره تماس : 22226777 – 021

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست