شرایط تحصیل در آلمان

این مقاله توسط کارشناسان مجرب گروه آتیه آفرینان ایرانیان و در خصوص شرایط تحصیل در آلمان تهیه و تنظیم گردیده است. شرایط و پیش نیازهای تحصیل در آلمان در هر یک از مقاطع تحصیلی متفاوت می باشد و از این رو در مقاله پیش رو تلاش نموده ایم به طور جداگانه در خصوص شرایط تحصیل در مقاطع مختلف آلمان صحبت نماییم. استفاده از مشاور امور مهاجرت می تواند شما عزیزان را در خصوص کسب اطلاعات موثق و به روز در زمینه شرایط تحصیل در المان هدایت و راهنمایی نماید. گروه مهاجرتی آتیه آفرینان با بهره مندی از مشاورین مجرب و حاذق، شما سروران ارجمند را برای کسب اطلاعات مورد نیاز در خصوص مهاجرت تحصیلی به آلمان یاری می نماید.

شرایط تحصیل در آلمان-مقطع کارشناسی

داشتن مدرک دیپلم و یا پیش دانشگاهی برای درخواست پذیرش کارشناسی از دانشگاه های آلمان کافی نیست. پس از اخذ پذیرش از دانشگاه های آلمان فرد بایستی یک دوره یکساله در کالج که در واقع همان دوره پیش دانشگاهی است را بگذراند.
این در صورتی است که دانشجویانی که چند ترمی از تحصیل آن ها در دانشگاه گذشته باشد، نیازی به گذراندن دوره کالج نخواهند داشت و تنها بر اساس صلاحدید دانشگاه یک دوره کوتاه زبان موسوم به DSH را می گذرانند. محل گذراندن این دوره کالج در داخل دانشگاه است.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره تحصیل در آلمان می توانید مقاله ” تحصیل در آلمان ” را مطالعه فرمایید .

کارشناسی: برای گرفتن پذیرش از دانشگاه های آلمان در مقطع کارشناسی متقاضی بایستی یا کارنامه قبولی در آزمون سراسری دانشگاه ها را داشته باشد و یا در حال تحصیل در دانشگاه باشد.
دوره کارشناسی در آلمان ۴ ساله است و به زبان آلمانی ارائه می شود. از این رو دانشجو باید حدود ۴۸۰ ساعت زبان آلمانی خوانده باشد.

شرایط تحصیل در آلمان-مقطع کارشناسی ارشد

کارشناسی ارشد: طول دوره کارشناسی ارشد در آلمان۲ یا ۳ سال است. ( تحصیل کارشناسی ارشد در آلمان )
برای اخذ پذیرش از دانشگاه های آلمان در دوره کارشناسی ارشد داشتن مدرک کارشناسی از دانشگاه های سراسری ایران با معدل حداقل ۱۶ یک امتیاز محسوب می شود اما این بدان معنی نیست که فارغ التحصیلان دانشگاه های غیر انتفاعی و پیام نور و… شانسی برای پذیرش در دانشگاه های آلمان نخواهند داشت.

شرایط تحصیل در آلمان
شرایط تحصیل در آلمان-مقطع دکتری

دکترا: طول دوره دکترا در آلمان ۲ یا ۳ سال است که این موضوع وابسته به خود دانشجو و موضوع تحقیقاتی او است. دانشجویانی که پذیرش در مقطع دکترا در آلمان را داشته باشند گاهی علاوه بر تحصیل رایگان حقوق نیز دریافت می کنند.
اولین و مهمترین گام در اخذ پذیرش در دوره دکترا در آلمان برقراری ارتباط با استاد راهنما است. اگر موضوع تحقیقاتی فرد از موضوعاتی باشد که از اولویت های پژوهشی دانشگاه بوده و یا قبلا بر روی آن موضوع خاص کار شده باشد می توان امیدوار به گرفتن پذیرش دکترا بود.
داشتن معدل خوب برای پذیرش در دوره دکترا از فاکتورهای مهم است.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مهاجرت به آلمان شرکت آتیه آفرینان ایرانیان توصیه می کند نگاهی به مقاله ” مهاجرت به آلمان” بیاندازید.

گروه آتیه آفرینان – مجری و ارایه دهنده بهترین خدمات و مشاوره های تحصیل و اقامت در اروپا

شماره تماس ۰۲۱۲۲۲۲۶۷۷۷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست