شرایط تحصیل در آلمان

شرایط تحصیل در آلمان – کشور آلمان

آلمان یکی از کشورهای قاره اروپا است که با کشورهای لهستان، جمهوری چک، اتریش، سوئیس، فرانسه، لوکزامبورگ، بلژیک و هلند هم مرز میباشد. پایتخت آلمان شهر برلین و واحد پولشان یورو است. آلمان از 16 ایالت تشکیل شده است که بزرگترین ایالت آن بایرن است که در جنوب آلمان قرار دارد. آلمان دارای بزرگترین اقتصاد ملی در اروپاست که به خاطر داشتن بازار اقتصادی با نیروی کار مجرب، موجودی سرمایه بزرگ، فساد اقتصادی پایین و نوآوری بالا به یکی از بزرگترین تولید کنندگان در جهان تبدیل شده است. 37 تا از 500 شرکت بزرگ از لحاظ سرمایه، در آلمان قرار دارد که از مهمترین آن ها میتوان به دایملر، فولکس واگن، زیمنس، مرسدس بنز، آدیداس و پورشه اشاره نمود.

شرایط تحصیل در آلمان – تحصیل در آلمان

آلمان به علت داشتن دانشگاه های گوناگون در رشته های مختلف تحصیلی به خصوص رشته های فنی به شهرت رسیده است. دستاوردهای علمی آلمان در سال های متمادی زبانزد کشورهای مختلف بوده است، به طوریکه تا سال 2010، 103 آلمانی موفق به دریافت جایزه نوبل شدند که آلمان پس از آمریکا و بریتانیا در جایگاه سوم برندگان میباشد. در حال حاضر دانشجویان زیادی از سراسر جهان علاقه مند به تحصیل در دانشگاه های آلمان میباشند که مهمترین دلیل آن هزینه های مناسب تحصیل و زندگی در آلمان میباشد. آلمان دارای دانشگاه های دولتی بسیار است که هزینه تحصیل در آن ها رایگان است و دانشجویان هر ترم مبلغ اندکی در حدود 100 الی 400 یورو، بابت ثبت نام و خدمات به دانشگاه پرداخت مینمایند.

شرایط تحصیل در آلمان – شرایط تحصیل کارشناسی در آلمان

دانشجویان پس از اخذ مدرک دیپلم 12 ساله ایران میتوانند برای کالج های آلمان اقدام نمایند. کالج های آلمان به دو دسته دولتی و خصوصی تقسیم میشود که کالج های دولتی رایگان و کالج های خصوصی همراه با شهریه است. زبان تحصیل در کالج های آلمان، آلمانی میباشند که دانشجویان بایستی حداقل مدرک B1 زبان آلمانی را ارائه نمایند. دانشجویان پس از اتمام دوره کالج با شرکت در آزمون ورودی و کسب نمره قبولی، وارد دانشگاه مورد نظرشان میشوند. دوره کارشناسی در آلمان 4 سال زمان میبرد و زبان آموزش، آلمانی است.

شرایط تحصیل در آلمان – شرایط تحصیل کارشناسی ارشد در آلمان

دوره کارشناسی ارشد در آلمان، 2 سال زمان میبرد و دانشجویان پس از اخذ مدرک کارشناسی خود از یکی از دانشگاه های سراسری یا آزاد میتوانند نسبت به اخذ پذیرش کارشناسی ارشد اقدام نمایند. زبان تحصیل اکثر دانشگاه ها آلمانی میباشد اما در برخی از دانشگاه ها، بعضی از رشته ها به زبان انگلیسی نیز ارائه میگردد. دانشجویانی که قصد تحصیل به زبان آلمانی دارند، بایستی حداقل مدرک زبان آلمانی در سطح B1 یا سطح بالاتر ارائه دهند و برای سایر دانشگاه هایی که به زبان انگلیسی اند باید مدرک آیلتس 6.5 یا تافل 90 ارائه نمایند.

شرایط تحصیل در آلمان – شرایط تحصیل دکترا در آلمان

دوره دکترا در آلمان 3 الی 5 ساله میباشد و امکان تحصیل به زبان انگلیسی وجود دارد و دانشجو بایستی آیلتس 6.5 ارائه دهد. شما پس از اخذ مدرک کارشناسی ارشد میتوانید برای پذیرش دکترا از یکی از دانشگاه های آلمان اقدام کنید و در قدم اول احتیاج به یک استاد راهنما دارید که رزومه تحصیلی شما در حیطه فعالیت وی باشد که معدل دانشگاه، موضوع پایان نامه، مقالات علمی و نمره زبان در روند پذیرش دکترا تاثیر گذار است.

گروه آتیه آفرینان ایرانیان – مجری و ارائه دهنده بهترین خدمات و مشاوره های تحصیل و اقامت در اروپا
شماره تماس 02172207

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست