سفارت اسلواکی (Slovakia)

سفارت اسلواکی – کشور اسلواکی

اسلواکی یکی از کشورهای منطقه شنگن میباشد که در سال 1993 میلادی از تقسیم کشور چکسلواکی پدید آمد. به علت موقعیت جغرافیایی خوب، آب و هوای مساعد، مناسب بودن هزینه های زندگی، امنیت بالای اجتماعی و ثبات اقتصادی باعث شده هر ساله افراد زیادی از طریق ویزای تحصیلی، ویزای کاری و سرمایه گذاری به اسلواکی مهاجرت نمایند. اسلواکی با داشتن دانشگاه های معتبر و امکان تحصیل رایگان به زبان اسلواک، یکی از کشورهای ایده آل برای دانشجویانی میباشد که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه های معتبر و رایگان دارند، همچنین هزینه تحصیل به زبان انگلیسی در دانشگاه های اسلواکی نسبت به کشورهای انگلیسی زبان مقرون به صرفه میباشد.

سفارت اسلواکی – انواع ویزای اسلواکی

ویزای کوتاه مدت اسلواکی
اسلواکی یکی از کشورهای منطقه شنگن میباشد که فرد با دریافت ویزای اسلواکی میتواند به کشورهای منطقه شنگن هم تردد داشته باشد. اگر شما قصد دارید برای بازدید در مدت زمان مشخص به اسلواکی سفر کنید میتوانید برای ویزای توریستی اسلواکی اقدام نمایید و مدت زمان این ویزا 90 روزه میباشد که در طی 180 روز از زمان صدور ویزا میتوانید حداکثر 90 روز در اسلواکی اقامت داشته باشید.
ویزای بلند مدت اسلواکی
اگر شما قصد دارید بیشتر از 90 روز در اسلواکی حضور داشته باشید بایستی برای ویزای بلند مدت اسلواکی اقدام نمایید که این ویزا برای متقاضیان تحصیل در اسلواکی، اخذ ویزای کاری اسلواکی یا به منظور سرمایه گذاری در اسلواکی صادر میگردد.
ویزای حمل و نقل فرودگاهی اسلواکی
اگر شما بخواهید پرواز بین المللی داشته باشید و در فرودگاه اسلواکی پرواز خود را تغییر دهید، نیاز به ویزای حمل و نقل فرودگاهی اسلواکی دارید.
ویزای ترانزیت اسلواکی
افرادیکه میخواهند از یک کشور غیر شنگن به کشور غیر شنگن سفر کنند ولی بایستی در سفر خود از کشورهای منطقه شنگن عبور کنند، بایستی ویزای ترانزیت داشته باشند.

سفارت اسلواکی – سفارت اسلواکی در تهران

خوشبختانه اسلواکی جزو کشورهایی میباشد که در ایران سفارت دارد و متقاضیان اخذ ویزای اسلواکی، مجبور نیستند برای مصاحبه به کشورهای همسایه بروند. اگر شما هم قصد اخذ ویزای اسلواکی را دارید باید ابتدا مشخص نمایید که ویزای تحصیلی، ویزای کاری، ویزای توریستی یا… مد نظرتان است. در قدم اول باید یک الی سه ماه قبل از سفرتان به اسلواکی درخواست وقت سفارت دهید و فرم های سفارت را به صورت آنلاین پر نمایید، به این نکته توجه داشته باشید که فرم ها بایستی کامل، دقیق و صحیح وارد شود و با مدارکی که برای سفارت ارائه میدهید مغایرت نداشته باشد. پاسپورت شما باید حداقل 3 ماه از شروع تاریخ سفر شما اعتبار داشته باشد و حداقل دو صفحه از آن خالی باشد، همچنین محل اقامت شما در اسلواکی، بلیط هواپیما، زمان رفتن و بازگشتتان از اسلواکی مشخص باشد. داشتن بیمه درمانی برای اخذ ویزای اسلواکی اجباری است که در صورت بروز حادثه یا بیماری بتوانید از بیمه استفاده نمایید. سفارت برای بررسی مدارک شما هزینه دریافت میکند که بایستی هزینه سفارت را پرداخت نمایید. ارائه پرینت بانکی مبنی بر اینکه تمکن مالی لازم برای تامین هزینه های زندگی در اسلواکی دارید نیز الزامی میباشد.
آدرس سفارت اسلواکی: تهران، خیابان باهنر(نیاوران)، خیابان مقدسی، پلاک 72
تلفن سفارت اسلواکی: 22754560 – 22740466
سایت سفارت اسلواکی: www.mzv.ck/tehran

گروه آتیه آفرینان ایرانیان – مجری و ارائه دهنده بهترین خدمات و مشاوره های تحصیل و اقامت در اروپا
شماره تماس 02172207

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست