سرمایه گذاری در سوئیس

یکی از روش های کسب اقامت سوئیس ، سرمایه گذاری در سوئیس می باشد که می تواند یکی از سریعترین روش های دریافت اقامت سوئیس باشد و همینطور ریسک اینکار به شدت کم می باشد چرا که شرایط عالی که بازار سوئیس و کسب و کار در سوئیس دارد این ریسک را کم می کند. برای مهاجرت به سوئیس روش های متنوعی وجود دارد که می توان به تحصیل در سوئیس و در دانشگاه های سوئیس ، ازدواج با یک سوئیسی و اقامت سوئیس از طریق تمکن مالی اشاره کرد ما در این مقاله می خواهیم به بررسی سرمایه گذاری در سوئیس بپردازیم و توضیحاتی را در این باره به شما دوستان ارائه کنیم.

سرمایه گذاری در سوئیس – مهاجرت به سوئیس از طریق سرمایه گذاری در سوئیس

اصولا مهاجرت به سوئیس دارای پیچیدگی هایی برای اتباع خارجی می باشد و این شرایط حتی برای اتباع کشور آمریکا نیز اعمال می شود. سرمایه گذاری در سوئیس معمولا به این صورت است که فرد باید سرمایه خود را در غالب یک شرکت و یا راه اندازی کسب و کار در سوئیس پیاده سازی کند. معمولا در این روش از مهاجرت به سوئیس و دریافت اقامت سوئیس فرد باید شرکت و یا کسب و کاری را راه اندازی کند که حداقل بتواند برای 10 نفر شغل ایجاد کند و همچنین باید به افرادی که در شرکت مورد نظر استخدام می شوند در کمترین حالت ممکن 3500 فرانک سوئیس حقوق داده شود.

معمولا در این روش به فرد مورد نظر اقامت موقت یک ساله داده می شود و در صورتی که پس از گذشت یک سال از تاسیس کسب و کار در سوئیس و سرمایه گذاری در سوئیس ، شرکت مورد نظر فرد بتواند سود آوری خالصی در حدود 100 هزار فرانک سوئیس داشته باشد ، فرد مورد نظر می تواند اقدام به دریافت اقامت سوئیس از نوع B کند که معمولا این نوع اقامت نیز سالیانه می باشد و هر سال فرد مورد نظر باید آن را تمدید کند و پس از گذشت 5 سال می تواند اقامت خود را تبدیل به اقامت نوع C کند که اقامت دائم سوئیس می باشد.

طبق قوانین جدید مهاجرتی سوئیس که در حال بررسی در پارلمان سوئیس می باشد افرادی که دارنده اقامت نوع C می باشند می توانند بعد از گذشت 3 سال نسبت به دریافت تابعیت سوئیس اقدام کنند و شهروندی سوئیس را بدست بیاورند.

معمولا شرکت هایی که در سوئیس توسط افراد خارجی ثبت می شوند دو نوع می باشند که به این صورت هستند :

  • شرکت هایی با مسئولیت محدود : معمولا برای شرکت ها و کسب و کار های کوچک می باشد و بودجه ای در حدود 20 هزار فرانک سوئیس برای راه اندازی نیاز دارند.
  • شرکت های متخصص  : معمولا شرکت ها و کسب و کار های بزرگ می باشند که نیاز به سرمایه گذاری در حدود 100 هزار فرانک سوئیس برای راه اندازی دارند.
  1. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ویزای تحصیلی در سویس می توانید مقاله ” ویزای تحصیلی در سوئیس” را مطالعه فرمایید .
سرمایه گذاری در سوئیس

سرمایه گذاری در سوئیس

سرمایه گذاری در سوئیس – اسناد و مدارک مورد نیاز برای سرمایه گذاری در سوئیس

برای سرمایه گذاری در سوئیس و ایجاد شرکت و یا کسب و کار در سوئیس نیاز است که فرد مدارک و اسناد زیر را مهیا سازد :

  • در اولین گام فرد باید نامی مناسب برای شرکت خود انتخاب کند معمولا نامی مورد قبول دولت سوئیس می باشد که قبلا ثبت نشده باشد.
  • باید نام مدیر و همچنین ملیت ، تاریخ تولد و آدرس وی کاملا مشخص و ثبت شده باشد.
  • در صورتی که شرکت مورد نظر سهامدار داشته باشد باید نام و نام خانوادگی آنان و آدرس آنان مشخص شود.
  • مدارک اثبات هویت مانند اسکن گذرنامه به همراه ترجمه شناسنامه و کارت ملی و گواهینامه به زبان آلمانی و یا انگلیسی باید ارائه شود.
  • مدارک اثبات کننده آدرس فرد مانند ترجمه رسمی از قبض گاز ، برق و یا کارت های اعتباری
  • صورت حساب سه ماهه حساب بانکی
  • سرمایه اولیه که حداقل 20 هزار فرانک سوئیس است و باید در یکی از بانک های سوئیس باشد.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست