زبان و هزینه تحصیل در آلمان

این مقاله توسط کارشناسان مجرب گروه آتیه آفرینان ایرانیان و در خصوص زبان و هزینه تحصیل در آلمان تهیه و تنظیم گردیده است. زبان تحصیل در کشور آلمان چه می باشد؟ آیا تحصیل در کشور آلمان مستلزم پرداخت هزینه است؟ در این مقاله تلاش نموده ایم تا با رویکردی علمی به این سوالات پاسخ داده و گامی بلند در راستای رفع نیازهای شما عزیزان جهت کسب اطلاعات و آگاهی بیشتر برداریم. گروه مهاجرتی آتیه آفرینان با بهره مندی از مشاورین مجرب و حاذق می تواند شما را جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص زبان و هزینه تحصیل در آلمان یاری و راهنمایی نماید.

زبان و هزینه تحصیل در آلمان-زبان تحصیل

زبان تحصیل در آلمان در کشور آلمان می تواند انگلیسی یا آلمانی باشد. عموم رشته های مقطع کارشناسی به زبان المانی و عموم رشته های کارشناسی ارشد هم به زبان آلمانی و هم به زبان انگلیسی برگزار می شود. برای گذراندن مقطع کارشناسی در آلمان داشتن مدرک زبان آلمانی در سطح B1 یا B2 الزامی بوده و متقاضی تحصیل در دوره کارشناسی در آلمان بایستی زمان درخواست پذیرش و پیش از اخذ پذیرش به این سطح از زبان آلمانی رسیده باشد. اما در مقطع کارشناسی ارشد تعدادی از رشته ها و دانشگاه ها رشته هایی را به زبان انگلیسی تدریس می کنند که در این صورت داشتن نمره آیلتس حداقل ۶٫۵ برای اخذ پذیرش الزامی است. ( تحصیل کارشناسی ارشد در آلمان )
یکی از مهمترین شرط ها برای درخواست پذیرش در دوره دکترا از دانشگاه های آلمان داشتن مدرک آیلتس ۷ به بالا و یا حداقل مدرک B2 زبان آلمانی می باشد. ( تحصیل دکترا در آلمان )

زبان و هزینه تحصیل در آلمان

زبان و هزینه تحصیل در آلمان

زبان و هزینه تحصیل در آلمان – هزینه تحصیل 

به طور کلی هزینه تحصیل در کشور آلمان رایگان می باشد. نظام تحصیلی این کشور در دانشگاه های دولتی رایگان می باشد و افرادی که تمایل دارند در دانشگاه های خصوصی این کشور تحصیلی نمایند هزینه ی تحصیل سالانه ی ایشان 10 الی 12 هزار یورو می باشد.

به طور کلی شهریه در دانشگاه هایی که در ایالت های بارلین، براندنبورگ، هسن، مکلنبورگ فورپومرن، شلسویگ هولشتاین، زاکسن، تورینگن و زاکسن- آنهالت واقع شده‌اند رایگان می باشد.

شهریه دانشگاه های ایالات نوردراین وستفالن و زارلند نیز پس از سال ۲۰۱۱ رایگان شد و دانشجویان مانند تمام دانشگاه های آلمان که شهریه رایگان دارند تنها موظف به پرداخت هزینه خدمات دانشجویی هستند. هزینه خدمات دانشجویی در دانشگاه های آلمان معمولا بین ۲۰۰ – ۱۴۰ یورو در هر ترم است.

در مقاله ” اقامت در آلمان ” به طور مفصل درباره شرایط اقامت و تابعیت آلمان اطلاعات کسب کنید .

گروه آتیه آفرینان – مجری و ارایه دهنده بهترین خدمات و مشاوره های تحصیل و اقامت در اروپا

شماره تماس ۰۲۱۲۲۲۲۶۷۷۷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست