زبان رسمی کشور آلمان

کشور آلمان یک کشور اروپایی است که  سالانه متقاضیان زیادی قصد مهاجرت و به ادامه تحصیل به این کشور را دارند . زبان رسمی کشور آلمان ، آلمانی می باشد . حدود ۹۵٪ مردم این کشور به این زبان گویش می کنند. در عین حال  از سایر زبان ‌های اقلیت که دانمارکی ۰٫۰۶٪، فریسی ۰٫۰۱٪، رومی ۰٫۰۸٪ و سوربی توسط ۰٫۰۹٪ جمعیت نیز در آلمان استفاده می‌شوند. بزرگترین گروه زبانی که توسط مهاجران صحبت می‌شود، زبان ترکی است با ۱٫۸٪ جمعیت و زبان کردی با ۰٫۳٪ جمعیت را شامل می شوند.  آموزش زبان آلمانی برای برقراری ارتباط با مردم آلمان و اخذ اقامت آسان تر امری ضروری می باشد .

زبان آلمانی از خانواده زبان‌های هندو-اروپایی است و یک عضویاز شاخه زبان‌های ژرمنی غربی  می باشد . زبان آلمانی زبان رسمی یا زبان غالب‌ هفت کشور دیگر نیز می باشد. این زبان دومین زبان اسناد علمی (پس از انگلیسی) و سومین زبان به کار برده شده در تارنماهای اینترنتی (پس از انگلیسی و روسی) می باشد. یک دهم کل کتاب ‌هایی که هر ساله در جهان تألیف می‌شوند به زبان آلمانی می باشد. در این مقاله قصد داریم زبان رسمی کشور آلمانی را بررسی نمایم.

 

زبان رسمی کشور اتریش گویش و لهجه مردم کشور اتریش

زبان آلمانی دو گویش اصلی آلمانی بالا و آلمانی پایین  را شامل می شود و مانند زبان  انگلیسی دارای تعداد زیادی از گویش‌های فرعی می باشد. بر اساس این یک زبان معیار با نام آلمانی معیار وجود دارد که شباهت بیش‌تری به آلمانی بالا دارد که به خارجی‌ ها آموزش داده می‌ شود و نوعی زبان میانجی محسوب می شود. همچنین زبان تلویزیون‌ های رسمی این کشور  زبان آلمانی بالا  می باشد . بیش‌تر مردمانی که به گویش‌ آلمانی بالا صحبت می کنند در جنوب و آلمانی پایین در شمال کشور آلمان زندگی می‌کنند.

بعضی از کلمات زبان آلمانی ریشه ی  لاتین و یونانی دارد و قسمت کوچکی نیز ریشه ی  فرانسوی و انگلیسی دارند.

زبان رسمی کشور آلمان

زبان رسمی کشور آلمان

زبان رسمی کشور آلمان دستور زبان آلمانی

در سیر تحول تاریخی ، بخش عمده‌ ای از ویژگی ‌های دستوری و نیز واژگان بومی ژرمنی زبان آلمانی خود تغییری نکرده است مانند جنسیت (مذکر، مؤنث یا خنثی)، پیشوند ها و پسوند هایِ باستانی، صرف اسم و صفت و حرف تعریف، امکان ساختن واژه‌ های ترکیبی طولانی و ساختمان پیچیده نحوی چهرگَشتار(inflectional)  و ترکیب گر (synthetics) که در زبان نیا-هندواروپایی پیدا می شود.

زبان انگلیسی (که با آلمانی هم‌خانواده است)  با از دست دادن بیش‌تر این ویژگی‌ ها،  از نظر دستوری به یک زبان  بسیار ساده ‌تر تبدل شده ‌است.  زبان آلمانی یکی از ده زبان سخت از جهت یادگیری در یونسکو طبقه بندی شده است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست