روش های مهاجرت به چک

جمهوری چک کشوری است که در اروپای مرکزی واقع شده است و پایتخت آن پراگ است. این کشور همسایه هایی مانند لهستان ، آلمان ، اتریش و اسلواکی را در کنار خود دارد و پراگ پایتخت چک مهمترین شهر جمهوری چک می باشد که سالانه افراد زیادی برای بازدید از پراگ به این شهر سفر می کنند. در چندین سال گذشته میزان درخواست ها برای زندگی در کشور های اروپایی بسیار افزایش پیدا کرده که جمهوری چک نیز در بین این کشور ها می باشد. دلیل این موضوع سطح بالا و کیفیت بالای زندگی در چک و همچنین تحصیل در چک می باشد. برای مهاجرت به جمهوری چک روش های مختلفی وجود دارد که برخی از این روش ها باعث می شود فرد اقامت دائم چک را بدست آورد. ما در این مقاله قصد داریم تا به بررسی روش های مهاجرت به چک بپردازیم و توضیحاتی را در این خصوص به شما ارائه کنیم .

روش های مهاجرت به چک – مهاجرت به چک و دریافت اقامت چک

برای مهاجرت به چک یا جمهوری چک روش های متنوعی وجود دارد که فرد می تواند با استفاده از آن اقامت چک را بدست بیاورد در برخی از این روش ها نیز این امکان وجود دارد که پس از گذشت چندین سال فرد بتواند تابعیت جمهوری چک یا شهروندی جمهوری چک را نیز بدست بیاورد در این قسمت در هر بخش توضیحات مختصر و مفیدی ارائه می کنیم.

تحصیل در جمهوری چک و دریافت ویزای تحصیلی جمهوری چک : یکی از روش های مهاجرت به چک ، تحصیل در دانشگاه های چک می باشد که می تواند باعث شود که فرد پس از به اتمام رسیدن تحصیلش در جمهوری چک ، اقامت دائم جمهوری چک را نیز به دست آورد. فرد برای ادامه تحصیل در جمهوری چک باید بتواند ابتدا از یکی از دانشگاه های جمهوری چک پذیرش گیرد در این مرحله ابتدا فرد باید فرم پذیرش خود را به همراه دیگر مدارک تحصیلی برای دانشگاه مورد نظر در چک ارسال کند تا مدارک وی مورد بررسی قرار گیرد و در صورتی که تمامی شرایط مورد نیاز را داشت به او در مرحله بعد نامه پذیرش دانشگاه مورد نظر در جمهوری چک اهدا می شود که می تواند با استفاده از آن نامه پذیرش و ارائه مدارک دیگر ویزای تحصیلی جمهوری چک را دریافت کند. معمولا مدت زمان ویزای تحصیلی جمهوری چک شش ماه می باشد که در صورت نیاز فرد می تواند آن را تمدید کند ولی به طور کلی ویزای تحصیلی چک با توجه به مقطع تحصیلی فرد در چک اهدا می شود به عنوان مثال در مقاطع تحصیلی کارشناسی در چک که معمولا 4 سال به طول می انجامد معمولا ویزای تحصیلی تا 4 سال قابل تمدید است و پس از آن در صورتی که فرد تحصیلش در چک به اتمام برسد باید یکی از ویزاهای طولانی مدت چک را بدست بیاورد و در غیر این صورت باید به کشور خود بازگردد.

اقامت از طریق ازدواج در چک یا مهاجرت با استفاده از ازدواج در چک : یکی از راه های بدست آوردن اقامت جمهوری چک ازدواج در چک می باشد. در این روش فردی که قصد دارد اقامت چک را بدست بیاورد باید با فردی که تابعیت جمهوری چک را دارد ازدواج کند. در این صورت به واسطه ازدواج با فرد تابع چک می تواند اقامت جمهوری چک را به دست بیاورد. در این روش ابتدا به فردی که تابعیت جمهوری چک را ندارد اقامتی موقت اهدا می شود تا بتواند در جمهوری چک ازدواج خود را به ثبت برساند و پس از آن این اقامت موقت تبدیل به اقامتی در حدود 1 سال می شود که قابل تمدید به صورت سالانه است. پس از آن در صورتی که فرد به همراه همسر خود بتواند سه تا پنج سال را بدون مشکل در جمهوی چک زندگی کند می تواند درخواست خود را برای اقامت دائم چک و همچنین تابعیت جمهوری چک اعلام کند.

 

روش های مهاجرت به چک

روش های مهاجرت به چک

سرمایه گذاری در چک یا ثبت شرکت در چک : راه دیگر روش های مهاجرت به جمهوری چک ، سرمایه گذاری در جمهوری چک یا ثبت شرکت در جمهوری چک می باشد. در این روش فردی که متقاضی دریافت اقامت جمهوری چک است با ثبت شرکت در چک و سرمایه گذاری در چک می تواند اقامت این کشور را بدست بیاورد میزان سرمایه مورد نیاز برای ایجاد شغل در جمهوری چک و ایجاد شرکت در جمهوری چک در حدود 25 تا 50 هزار یورو است البته این میزان ممکن است کم و یا زیاد نیز بشود و کاملا به شرکتی بستگی دارد که فرد می خواهد در جمهوری چک راه اندازی کند. در صورتی که فرد موفق به ثبت شرکتش در جمهوری چک شود به او اقامت موقت جمهوری چک اعطا می شود که می تواند این اقامت موقت را پس از گذشت 5 سال زندگی در جمهوری چک به اقامت دائم جمهوری چک تبدیل کند.

کار در جمهوی چک یا ویزای کار جمهوری چک : روش دیگری که با آن می توان اقامت دائم جمهوری چک را بدست آورد کار در چک می باشد معمولا در این روش فرد باید یا دعوتنامه رسمی از کارفرمایی در چک داشته باشد یا اینکه با استفاده از اگهی های منتشر شده در روزنامه ها و یا اینترنت شغل مورد نظر خود را پیدا کرده و سعی کند که نظر کارفرمای مورد نظر را جلب کند. معمولا در این روش به فرد ویزای کار موقت چک اعطا می شود و در صورت نیاز کارفرما می تواند نسبت به دریافت اقامت دائم چک برای کارمند خود اقدام کند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست