روش های مهاجرت به سوئیس

سوئیس یکی از کشور های مهاجر پذیر در اروپا می باشد ولی برای مهاجرت به سوئیس فرد باید شرایط ویژه و بسیار مناسبی داشته باشد. برای مهاجرت به سوئیس و دریافت اقامت سوئیس روش های مانند پناهندگی سوئیس ، تحصیل در سوئیس و در دانشگاه های سوئیس با استفاده از ویزای تحصیلی سوئیس ، مهاجرت به سوئیس از طریق ازدواج با یک فرد سوئیسی ، سرمایه گذاری در سوئیس یا ثبت شرکت در سوئیس ، مهاجرت به سوئیس از طریق کار در سوئیس وجود دارد که افرادی که قصد مهاجرت به سوئیس را دارند می توانند از این روش ها استفاده کنند در برخی از این روش ها به افراد اقامت موقت سوئیس داده می شود که این قابلیت وجود دارد که تبدیل به اقامت دائم سوئیس و یا حتی تابعیت سوئیس یا همان شهروندی سوئیس شود. ما در این مقاله همانطور که توضیح دادیم می خواهیم به بررسی روش های مهاجرت به سوئیس بپردازیم و توضیحاتی را در این مورد به شما ارائه کنیم.

روش های مهاجرت به سوئیس – مهاجرت به سوئیس و دریافت اقامت سوئیس

همانطور که در قسمت قبل به آن اشاره شد برای مهاجرت به سوئیس روش های متنوعی مانند مهاجرت تحصیلی به سوئیس ، مهاجرت کاری به سوئیس ، مهاجرت با استفاده از سرمایه گذاری در سوئیس ، مهاجرت به روش پناهندگی به سوئیس ، مهاجرت با استفاده از ازدواج به سوئیس می توان استفاده کرد در این قسمت برای هر مورد توضیحی خلاصه و مفید ارائه می شود که در صورتی که نیاز دارید اطلاعات کامل تری بدست بیاورید می توانید از مقاله های دیگر این سایت استفاده کنید.

مهاجرت تحصیلی به سوئیس با استفاده از ویزای تحصیلی سوئیس : یکی از روش های بسیار مناسب برای مهاجرت به سوئیس و دریافت اقامت سوئیس مهاجرت به سوئیس از طریق تحصیل در دانشگاه های سوئیس و در یکی از مقاطع تحصیلی سوئیس می باشد که در این روش ابتدا فرد باید سعی کند که از یکی از دانشگاه های سوئیسی پذیرش بگیرد که اگر موفق به انجام اینکار شود می تواند با ارائه نامه درخواست و پذیرش دانشگاه سوئیس و همچنین دیگر مدارک مورد نیاز ویزای تحصیلی سوئیس را بدست بیاورد و به سوئیس مهاجرت کند. معمولا در این روش پس از اینکه تحصیل فرد در سوئیس به اتمام رسید به وی به مدت 12 تا 18 ماه فرصت داده می شود که کار مورد نظر خود را در سوئیس پیدا کند که در صورتی که موفق به انجام اینکار شود می تواند اقامت موقت سوئیس که از نوع اقامت موقت تحصیلی سوئیس می باشد را به اقامت دائم سوئیس تبدیل کند معمولا اقامت های دائم سوئیس به صورت 5 ساله می باشد که قابل تمدید نیز می باشد.

مهاجرت کاری به سوئیس با استفاده از ویزای کار سوئیس : در این روش از مهاجرت به سوئیس شاید به نسبت روش های عادی مهاجرتی به سوئیس سخت تر باشد فرد باید یا از کارفرمایی در سوئیس دعوتنامه رسمی داشته باشد یا اینکه با استفاده از آگهی های استخدامی سوئیس سعی کند نظر کارفرمایی در سوئیس را جلب کند و ویزای کاری سوئیس را بدست بیاورد شاید این سوال را از خود بپرسید که سختی این موضوع کجاست؟ باید به شما بگوییم که معمولا اولویت استخدام نیرو در سوئیس و دیگر کشور های اروپایی با نیروی داخلی آن کشور است و در صورتی که نیروی مورد نظر در سوئیس یافت نشود اولویت بعدی استخدم نیروی از اتحادیه اروپا می باشد که اگر باز هم نیروی مورد نظر یافت نشود اینبار کارفرمای مورد نظر در سوئیس می تواند اگهی استخدام نیروی خود را به صورت جهانی منتشر کند و از دیگر کشور های دنیا نیروی کار مورد نظر خود را پیدا کند.

مهاجرت به سوئیس از طریق سرمایه گذاری در سوئیس یا ثبت شرکت در سوئیس : در این روش مهاجرتی به سوئیس که می توان گفت مناسب ترین روش پس از تحصیل در سوئیس می باشد. فرد باید اقدام به سرمایه گذاری در قسمتی در سوئیس یا شرکتی در سوئیس کند که با استفاده از این روش می تواند اقامت موقت سوئیس و سپس اقامت دائم سوئیس را بدست بیاورد البته فرد می تواند سرمایه خود را با ایجاد یک شرکت در سوئیس و یا ثبت شرکت در سوئیس در این کشور هزینه کند.

روش های مهاجرت به سوئیس

روش های مهاجرت به سوئیس

مهاجرت به سوئیس از طریق پناهندگی در سوئیس : روش دیگری که برای مهاجرت به سوئیس وجود دارد اقدام به مهاجرت به سوئیس از طریق پناهندگی در سوئیس می باشد که خطرات خود را نیز دارد ولی به طور کلی کشور سوئیس به افرادی پناهندگی سوئیس و اقامت سوئیس را اعطا می کند که دارای شرایط خاصی باشند به عنوان مثال زندگی فرد در کشور مورد نظر تهدید می شود یا اینکه آزادی فرد از او گرفته می شود در این گونه مواقع می توان اقدام به دریافت اقامت سوئیس از طریق پناهندگی سوئیس کرد.

مهاجرت به سوئیس از طریق ازدواج در سوئیس و ازدواج با شهروند سوئیس : در این روش فردی که قصد دارد به سویس مهاجرت کند باید فردی که تابعیت سوئیس را دارد ازدواج کند و پس از ثبت شدن ازدواجشان می تواند اقدام به دریافت اقامت موقت سوئیس کند که این اقامت موقت می تواند تبدیل به اقامت دائم سوئیس و همچنین تابعیت سوئیس شود. معمولا در این روش زدوجین باید دارای شرایط مناسبی باشند به عنوان مثال سن آنان باید بالای 18 سال بوده و پدر و مادر زوجین از این موضوع رضایت کامل داشته باشند.

گروه آتیه آفرینان ایرانیان – مجری و ارائه دهنده بهترین خدمات و مشاوره های تحصیل و اقامت در اروپا

شماره تماس 02172207

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست