روش های مهاجرت به اسلواکی

اسلواکی کشوری است که واقع در اروپای مرکزی می باشد و همسایه های اسلواکی را کشور های لهستان ، جمهوری چک ، اتریش ، مجارستان و اوکراین تشکیل می دهد. پایتخت اسلواکی شهر براتیسلاوا می باشد و همچنین مردم این کشور از زبان اسلواک برای صحبت  کردن استفاده می کنند. اسلواکی یکی از کشور هایی است که در چندین سال گذشته مورد توجه افرادی که قصد مهاجرت به اروپا و اقامت در اروپا را داشته اند قرار گرفته است که از دلایل این موضوع می توان کیفیت مناسب زندگی و همچنین کیفیت بالای آموزش در اسلواکی اشاره کرد. برای مهاجرت به اسلواکی و دریافت اقامت اسلواکی روش های متنوعی وجود دارد که برخی از این روش ها می تواند باعث شود که فرد تابعیت اسلواکی یا همان شهروندی اسلواکی را بدست بیاورد و ما در این مقاله سعی می کنیم که روش های مهاجرت به اسلواکی را با توضیح به شما معرفی کنیم.

روش های مهاجرت به اسلواکی – انواع روش های مهاجرت به اسلواکی و دریافت اقامت اسلواکی

برای مهاجرت به اسلواکی و دریافت اقامت اسلواکی روش های مختلفی مانند تحصیل در اسلواکی ، مهاجرت کاری به  اسلواکی ، سرمایه گذاری در اسلواکی یا ثبت شرکت در اسلواکی ، ازدواج در اسلواکی و یا تولد در اسلواکی وجود دارد. ما در این قسمت در مورد هر کدام از این موارد توضیحات مختصری را ارائه می کنیم

تحصیل در اسلواکی : یکی از روش های مهاجرت به اسلواکی و دریافت اقامت دائم اسلواکی ، تحصیل در دانشگاه های اسلواکی می باشد که فرد می تواند پس از به اتمام رسیدن تحصیلش در اسلواکی در صورتی که بتواند در این کشور کار مورد نظر خود را پیدا کند و همچنین نظر کارفرمای مورد نظر را جلب کند ویزای تحصیلی اسلواکی را به ویزای کاری اسلواکی تبدیل کند و همچنین پس از گذشت سه سال این ویزای کاری را به اقامت دائم اسلواکی تبدیل کند. تحصیل در اسلواکی در بیشتر رشته ها امکان پذیر است و همچنین دانشگاه های اسلواکی دارای سطح علمی و اعتبار مناسبی می باشند که خیال دانشجو را از کیفیت آموزش در اسلواکی راحت می کند.

کار در اسلواکی : برای مهاجرت به اسلواکی یکی دیگر از روش هایی که می تواند باعث شود فرد اقامت دائم اسلواکی را بدست بیاورد کار در اسلواکی می باشد معمولا در این روش فرد باید یا به صورت رسمی از کارفرمایی در اسلواکی پیشنهاد کاری داشته باشد و یا اینکه از طریق آگهی های استخدامی شرکتی های اسلواکی که در روزنامه ها و در سایت های مختلف منتشر می شود استفاده کند. معمولا در این روش فرد می تواند پس از گذشت سه سال زندگی در اسلواکی و با استفاده از ویزای کار اسلواکی ، اقامت دائم اسلواکی را بدست بیاورد و پس از گذشت پنج سال زندگی در اسلواکی در صورتی که خطایی مرتکب نشود می تواند تابعیت اسلواکی یا همان شهروندی اسلواکی را بدست بیاورد.

سرمایه گذاری در اسلواکی یا ثبت شرکت در اسلواکی : روش بعدی که افراد می توانند از آن برای مهاجرت به اسلواکی استفاده کنند سرمایه گذاری در اسلواکی می باشد که می تواند این سرمایه گذاری در قالب ثبت شرکت در اسلواکی باشد. معمولا افرادی که اقدام به ثبت شرکت در اسلواکی و یا سرمایه گذاری در اسلواکی می کنند به آنان کارت اقامت موقت اعطا می شود که این کارت در صورت نیاز باید به صورت سالانه تمدید شود و پس از گذشت 5 سال زندگی فرد در اسلواکی می تواند اقدام به دریافت اقامت دائم اسلواکی کند.

روش های مهاجرت به اسلواکی

روش های مهاجرت به اسلواکی

ازدواج در اسلواکی : روش بعدی که افراد می توانند با استفاده از آن اقامت دائم اسلواکی را کسب کنند ازدواج با یک تبعه اسلواکی می باشد معمولا این روش به این صورت است که در صورتی که فردی خارجی با یک فردی در اسلواکی ازدواج کند می تواند پس از ثبت شدن ازدواجشان اقامت موقت اسلواکی را بدست بیاورد معمولا در این روش از دریافت اقامت اسلواکی ابتدا به فرد اقامتی موقت داده می شود و در صورتی که زوج بتوانند به مدت سه سال زندگی بدون مشکل را در اسلواکی داشته باشند می توانند اقامت دائم اسلواکی را بدست بیاورند.

تولد فرزند در اسلواکی : معمولا در این روش از دریافت اقامت اسلواکی ، خانواده ای که توانسته اند اقامت و تابعیت اسلواکی را بدست بیاورند در صورتی که صاحب فرزندی شوند می توانند برای فرزند خود تابعیت اسلواکی را دریافت کنند. این تابعیت به خانواده هایی که خارج از خاک اسلواکی صاحب فرزند می شوند نیز اهدا می شود و به مکان بستگی ندارد. در این روش در صورتی که تنها یکی از والدین فرزند تابعیت اسلواکی را داشته باشند نیز در صورتی که والدین توافق داشته باشند می توانند برای کودک خود تابعیت را دریافت کنند . نکته ای که وجود دارد این است که به هیچ عنوان تولد فرزند در خاک کشور اسلواکی باعث بدست آوردن اقامت اسلواکی برای خانواده هایی که تابعیت اسلواکی را ندارند نمی شود و این موضوع برعکس کشور هایی مانند برزیل است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست