روش های مهاجرت به آلمان

آلمان یا با نام رسمی جمهوری فدرال آلمان یکی از کشور های بسیار پیشرفته اروپا می باشد. در سال های گذشته میزان مهاجرت به آلمان و اقامت در آلمان به شدت بیشتر از سال های گذشته شده است و این موضوع به دلیل وضعیت مناسب زندگی در آلمان و تحصیل در آلمان است. برای مهاجرت به آلمان روش های مختلفی وجود دارد که می توان از این روش ها برای دریافت اقامت آلمان استفاده کرد و در برخی از این روش ها امکان دارد که فرد بتواند اقامت دائم آلمان را نیز کسب کند که در این صورت می تواند پس از گذشت چند سال تابعیت آلمان و یا همان شهروندی آلمان را نیز کسب کند. از جمله روش های مهاجرت به آلمان می توان به تحصیل در آلمان و در دانشگاه های آلمان و همچنین مهاجرت کاری آلمان ، مهاجرت از طریق ازدواج در آلمان ، سرمایه گذاری در آلمان اشاره کرد. ما در این مقاله قصد داریم تا توضیحاتی را در مورد روش های مهاجرت به آلمان به شما دوستان ارائه دهیم و امیدواریم این توضیحات مفید واقع شود.

روش های مهاجرت به آلمان – مهاجرت به آلمان و اقامت در آلمان

همانطور که در قسمت قبل به آن اشاره کردیم برای مهاجرت به آلمان روش های مختلفی مانند تحصیل در آلمان ، ویزای کار آلمان ، سرمایه گذاری در آلمان یا ثبت شرکت در آلمان یا ازدواج با یک تبعه آلمانی اشاره کرد ما در این قسمت قصد داریم تا در مورد هر کدام از این موضوعات توضیحات مختصر و مفیدی را ارائه کنیم.

تحصیل در آلمان : یکی از بهترین روش های دریافت اقامت آلمان ، تحصیل در دانشگاه های آلمان می باشد که می تواند گزینه مناسبی برای جوانان که قصد تحصیل را دارند باشد. معمولا در این روش از دریافت اقامت آلمان دانشجو باید سعی کند که از دانشگاه های آلمان پذیرش دریافت کند که با استفاده از این پذیرش دانشگاه آلمان می تواند ویزای تحصیلی آلمان را بدست بیاورد. به دلیل اعتبار بالایی که دانشگاه های آلمانی دارند معمولا دانشجویانی که از یکی از دانشگاه های آلمان فارغ التحصیل می شوند به سرعت توسط بازار کار آلمان یا دیگر کشور ها جذب می شوند. تحصیل در آلمان در مقاطع تحصیل کارشناسی ، کارشناسی ارشد ، دکترا امکان پذیر است و تحصیل در دانشگاه های آلمان نیز کاملا رایگان می باشد. دانشجویان بین المللی آلمان در صورت به اتمام رسیدن تحصیلشان در آلمان در صورتی که شغل مورد نظرشان را در آلمان پیدا نکنند باید خاک آلمان را ترک کنند معمولا به دانشجویان 18 ماه فرصت داده می شود.

ویزای کار آلمان یا کار در آلمان : روش بعدی برای دریافت اقامت دائم آلمان کار در آلمان می باشد که برای یافت کار در آلمان فرد متقاضی باید دارای شرایط ویژه و مناسبی باشد. معمولا در این روش مهاجرتی به آلمان فرد یا باید به صورت رسمی از کارفرمایی در آلمان پیشنهاد رسمی کار دریافت کند یا اینکه با استفاده از آگهی های منتشر شده در اینترنت ، روزنامه ها و غیره کار مورد نظر خود را در آلمان پیدا کند. معمولا در این روش به این صورت است که در صورتی که فرد پیشنهاد رسمی از سوی کارفرمایی در آلمان دریافت کند که تمامی شرایط مورد نیاز برای کار در آلمان و در شغل مورد نظر را داشته باشد می تواند اقدام به دریافت ویزای کار موقت آلمان کند. در صورتی که کارفرما از فرد راضی باشد و شرایط کاری به صورتی باشد که نیاز باشد فرد به طور دائم در آلمان حضور داشته باشد کارفرما می تواند درخواست اقامت دائم کارمند خود را به اداره مهاجرت آلمان ارسال کند.

روش های مهاجرت به آلمان

روش های مهاجرت به آلمان

سرمایه گذاری در آلمان یا ثبت شرکت در آلمان : سرمایه گذاری در آلمان یا ثبت شرکت در آلمان از روش های مهاجرت به آلمان است که می تواند با استفاده از آن اقامت دائم آلمان را بدست آورد. طبق آمار های منتشر شده در سال های گذشته کشور آلمان بعد از کشور چین و آمریکا محبوب ترین سرزمین نزد سرمایه گذاران بوده است. معمولا برای ایجاد کسب و کار در آلمان نیاز به سرمایه ای در حدود 250 هزار یورو است و در صورتی که فرد قصد ایجاد کار در آلمان را داشته باشد باید تمامی این مبلغ در حساب او و در یکی از بانک های آلمانی باشد و پس از طی کردن مراحل اداری ثبت شرکت و موارد دیگر می تواند از این مبلغ استفاده کند.

ازدواج در آلمان یا مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج : در این روش از دریافت اقامت آلمان که می تواند باعث بدست آوردن تابعیت آلمان نیز بشود ازدواج در آلمان و ازدواج با یک فرد آلمانی می باشد. معمولا در این روش به همسر فردی که اقامت آلمان را ندارد اقامت موقت آلمان اعطا می شود و پس از ثبت شدن ازدواج این اقامت موقت آلمان به یک سال ارتقاع می یابد و قابل تمدید می باشد پس از گذشت سه سال نیز فرد می تواند نسبت به دریافت اقامت دائم آلمان اقدام کند. در این روش نیاز است که زوجین بالای 18 سال سن داشته باشند و یکی از والدین آنان که شهروند آلمان می باشد مشکلی با این ازدواج نداشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست