رستوران های ایرانی در وین (Austria)

رستوران های ایرانی در وین – آشنایی با شهر وین

شهر وین یکی از استان های نه گانه و پایتخت کشور اتریش است که در شمال شرقی کشور اتریش، نزدیک رود دانوب قرار دارد. شهر وین بزرگترین شهر اتریش و نهمین شهر بزرگ اروپا از لحاظ مساحت محسوب میشود. در شهر وین سازمان ها و نهادهای مهمی همچون سازمان ملل متحد، اوپک و سازمان انرژی اتمی قرار دارند. شهر وین به دلیل داشتن بناها، موزه ها و آثار تاریخی مورد توجه گردشگران خارجی قرار گرفته است و از مهمترین مراکز دیدنی آن میتوان به موزه ملکه سی سی، کلیسای سنت استفان، قصر شون برون، قصر گلوریت و موزه آلبرتینا اشاره نمود.

رستوران های ایرانی در وین – مهاجرت تحصیلی به شهر وین

یکی از راه های مهاجرت به شهر وین اتریش، اخذ پذیرش تحصیلی میباشد. شهر وین با داشتن دانشگاه های معتبر که از رنکینگ جهانی برخوردار هستند، یکی از شهرهای محبوب دانشجویان خارجی برای ادامه تحصیل و زندگی میباشد. از مهمترین دانشگاه های مهم شهر وین میتوان به موارد زیر اشاره نمود:
– دانشگاه وین
– دانشگاه بودون کولتور وین (BOKU)
– دانشگاه فنی وین

رستوران های ایرانی در وین – لیست رستوران های ایرانی در وین

در طی سالیان گذشته اتریش مورد توجه مهاجران ایرانی قرار گرفته است و هر ساله افراد زیادی از طریق اخذ ویزای تحصیلی یا ویزای کاری به اتریش و به خصوص شهر وین مهاجرت میکنند. شهر وین دارای رستوران های بسیاری است که تعدادی از آن ها ایرانی هستند و غذای ایرانی سرو میکنند، از این رو مورد توجه ایرانیان مقیم وین قرار گرفته اند. اگر شما هم قصد مهاجرت به شهر وین اتریش دارید بهتر است با رستوران های ایرانی وین آشنا شوید تا وقتی هوس غذای ایرانی کردید بتوانید به آنها مراجعه نمایید.
لیست رستوران های ایرانی در وین
رستوران پارس – رستوران آپادانا – رستوران حافظ – رستوران کاسپین – رستوران خیام – رستوران کلبه – رستوران نایب – رستوران حاتم
رستوران پارس
کافه کولون ابتدا توسط افراد عربستانی و قطری اداره میشد و در حال حاضر به رستوران پارس تغییر نام پیدا کرده و اداره آن را خانواده مرندی به عهده گرفته اند. توصیه میکنیم قبل از مراجعه به این رستوران، تماس بگیرید و میزتون را رزرو نمایید.
رستوران آپادانا
رستوران آپادانا با داشتن غذاهای متنوع با قیمتی مناسب، یکی از بهترین رستوران های ایرانی واقع در وین میباشد. رستوران آپادانا به خاطر سرو غذاهایی نظیر کباب بره و جوجه مورد توجه ایرانیان مقیم اتریش قرار گرفته است. طراحی داخلی رستوران ، فرش های ایرانی، رومیزیهای نقش دار، شمعدانی های ایرانی و دیوارهایی که با طرح سنتی تزیین شده اند، فضایی دلنشین که یادآور ایران قدیم میباشد را برای مهمانان این رستوران تداعی میکند.
رستوران حافظ
اگر شما هوس زرشک پلو با مرغ یا جوجه کباب همراه با دوغ سنتی کردید میتوانید به این رستوران مراجعه نمایید. کیفیت غذاهای رستوران حافظ بسیار عالی میباشد اما قیمت های آن نسبت به سایر رستوران ها بالاتر میباشد.
رستوران کلبه
رستوران کلبه در منطقه 7 وین واقع شده است و به خاطر کباب کوبیده و نان داغی که سرو میکند به شهرت رسیده است، همچنین غذاهایی نظیر حلیم، کله پاچه و جیگر جزو منوی این رستوران میباشد.

گروه آتیه آفرینان ایرانیان – مجری و ارائه دهنده بهترین خدمات و مشاوره های تحصیل و اقامت در اروپا
شماره تماس 02172207

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست