دکتری در دانشگاه فنی وین (TU Wien)

دکتری در دانشگاه فنی وین – تحصیل در اتریش

یکی از راه های مهاجرت به اتریش، اخذ ویزای تحصیلی اتریش میباشد. اتریش با داشتن دانشگاه های معتبر که هزینه تحصیل در آن ها تقریبا رایگان است، باعث شده هر ساله دانشجویان بسیاری برای تحصیل در مقاطع کارشناسی در اتریش، کارشناسی ارشد در اتریش و دکترا در اتریش به اتریش مهاجرت نمایند. دانشجویان پس از اخذ مدرک دیپلم 12 ساله ایران، با قبولی در کنکور سراسری میتوانند برای دانشگاه های اتریش درخواست دهند. تنوع رشته در دانشگاه های اتریش زیاد است و دانشجویان میتوانند در رشته های فنی مهندسی، پزشکی یا پیراپزشکی، علوم پایه، علوم انسانی و رشته های هنری ادامه تحصیل دهند. زبان تحصیل 90 درصد دانشگاه های اتریش آلمانی میباشد که ارائه مدرک زبان آلمانی برای پذیرش از دانشگاه های اتریش الزامی نیست ولی دانشجویان برای شرکت در کلاس های دانشگاه بایستی مدرک زبان آلمانی داشته باشند بنابراین دانشجویان میتوانند از دوره های زبان آلمانی در اتریش بهره مند گردند. هزینه زندگی در اتریش نسبت به خیلی از کشورهای اروپایی مناسبتر است و دانشجویان باید ماهیانه 800 الی 1000 یورو بابت هزینه زندگی در نظر بگیرند که شامل هزینه های خوراک، مسکن، حمل و نقل و… میباشد.

لیست رشته های دکتری در دانشگاه فنی وین

دکتری در دانشگاه فنی وین – دانشگاه فنی وین

دانشگاه فنی وین یا دانشگاه تکنیک وین، بزرگترین دانشگاه فنی و مهندسی اتریش میباشد که در سال 1815 میلادی با نام انستیتو پلی تکنیک امپراتوری-پادشاهی در شهر وین اتریش تاسیس شد، در سال 1872 میلادی نامش به مدرسه عالی فنی تغییر کرد، در سال 1902 میلادی اولین مدرک دکترا در آن داده شد و از سال 1975 میلادی تاکنون به آن دانشگاه فنی وین میگویند. دانشگاه فنی وین در سال 2019 طبق رتبه بندی موسسه QS، به عنوان 199مین دانشگاه برتر جهان شناخته شد.
دانشگاه فنی وین دارای 8 دانشکده میباشد که هر کدام از آن ها دارای زیر شاخه های گوناگون میباشند، دانشکده های دانشگاه فنی وین عبارتند از:
دانشکده معماری و شهرسازی
دانشکده مهندسی عمران
دانشکده مهندسی مکانیک
دانشکده مهندسی برق و فناوری اطلاعات
دانشکده ریاضی
دانشکده فیزیک
دانشکده مهندسی شیمی
دانشکده علوم کامپیوتر

دکتری در دانشگاه فنی وین – شرایط تحصیل دکتری در دانشگاه فنی وین

دوره دکتری در دانشگاه فنی وین 3 سال (6 ترم) زمان میبرد و شامل 180 واحد درسی میباشد که 162 واحد آن پایان نامه است. زبان تحصیل دانشگاه فنی وین در مقطع دکتری آلمانی و انگلیسی میباشد و امکان تحصیل به زبان انگلیسی برای دانشجویان بین الملل وجود دارد. دانشجویانی که قصد پذیرش از دانشگاه فنی وین در مقطع دکتری دارند بایستی مدرک کارشناسی ارشد خود را از دانشگاه سراسری گرفته باشند یا در مقطع دکتری در دانشگاه سراسری اشتغال به تحصیل داشته باشند. دانشجویان پس از اتمام تحصیلات در مقطع دکتری در دانشگاه فنی وین و اخذ مدرک دکتری به راحتی میتوانند در اتریش یا سایر کشورهای اروپا، در زمینه های صنعتی مشغول به کار شوند.

دکتری در دانشگاه فنی وین – لیست رشته های دکتری در دانشگاه فنی وین

دکتری علوم اجتماعی و اقتصادی
دکتری علوم فنی
دکتری علوم طبیعی

گروه آتیه آفرینان ایرانیان – مجری و ارائه دهنده بهترین خدمات و مشاوره های تحصیل و اقامت در اروپا
شماره تماس 02172207

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست