تحصیل دکترا در کشور اتریش (Austria)

تحصیل دکترا در کشور اتریش – آشنایی با کشور اتریش

اتریش سرزمینی سرسبز و زیبا است که در اروپای مرکزی قرار دارد. پایتخت اتریش شهر وین ، زبان رسمیشان آلمانی و واحد پولشان یورو است. اتریش با کشورهای اسلوواکی ، مجارستان ، ایتالیا ، اسلوونی ، سوئیس ، لیختنشتاین ، آلمان و چک مرز خاکی دارد. سازمان ها و نهادهای مهمی همچون آژانس بین المللی انرژی اتمی ، سازمان کشورهای صادر کنند نفت (OPEK) و دفتر سازمان ملل متحد در شهر وین اتریش قرار دارند. کشور اتریش از 9 ایالت تشکیل شده است که هر کدام از این ایالت ها توسط یک حکومت ایالتی اداره میگردد ، نظارت و حاکمیت کلی توسط رئیس جمهور فدرال انجام میشود.

تحصیل دکترا در کشور اتریش – تحصیل در اتریش

اتریش یکی از کشورهایی است که بیشترین تعداد جایزه نوبل رو دریافت کرده است و افراد مشهوری در دانشگاه های اتریش تحصیل کردند. تحصیل در دانشگاه های دولتی اتریش تقریبا رایگان است ، از این رو دانشجویان بسیاری علاقه مند به تحصیل در دانشگاه های اتریش میباشند. با توجه به اینکه تعدادی از دانشگاه های اتریش مورد تایید ایران میباشند و از رنکینگ خوبی برخوردارند ، یکی از گزینه های مناسب برای ادامه تحصیل دانشجویان ایرانی است زیرا برای رشته های مختلف تحصیلی در مقاطع کارشناسی در اتریش ، کارشناسی ارشد در اتریش و دکترا در اتریش امکان پذیرش تحصیلی وجود دارد.

تحصیل دکترا در کشور اتریش – شرایط تحصیل دکترا در اتریش

تحصیل دکترا در اتریش 3 الی 4 سال زمان میبرد و به صورت تحقیقاتی میباشد. دانشجویان برای پذیرش دکترای اتریش بایستی در مقطع دکترا در یکی از دانشگاه های سراسری ایران اشتغال به تحصیل داشته باشند یا از دانشگاه سراسری ، در مقطع کارشناسی ارشد فارغ التحصیل شده باشند. زبان تدریس دانسگاه های اتریش در مقطع دکترا انگلیسی و آلمانی است و دانشجو میتواند زبان مد نظرش را به راحتی انتخاب کند. ارائه مدرک زبان برای پذیرش دکترای اتریش الزامی نیست اما داشتن تسلط به زبان آلمانی یا انگلیسی در روند پذیرش تاثیر مثبت میگذارد.
تعدادی از موقعیت های دکترای اتریش همراه با بورسیه میباشد که دانشجویان توانمند با رزومه تحصیلی قوی ، میتوانند از این بورسیه ها استفاده کنند.
برای بررسی رزومه تحصیلیتان جهت پذیرش دکترای اتریش با مشاورین آتیه آفرینان مشورت نمایید.

تحصیل دکترا در کشور اتریش – هزینه تحصیل و زندگی در اتریش

هزینه تحصیل در مقطع دکترای اتریش تقریبا رایگان است و دانشجویان هر ترم حدودا 750 یورو بابت خدمات به دانشگاه پرداخت میکنند.
هزینه زندگی دانشجویان مقطع دکترای اتریش ، بستگی به شهر محل سکونت آن ها دارد زیرا هزینه های زندگی در شهارهای بزرگ مثل پایتخت بیشتر از سایر شهرها میباشد. طبق تجربیات دانشجویان مقیم اتریش ، یک نفر دانشجو ماهیانه در حدود 800 الی 1000 یورو هزینه زندگی دارد که هزینه های خورد و خوراک ، مسکن ، حمل و نقل و… پوشش میدهد. دانشجویان حین تحصیل دکترا در اتریش اجازه کار نیمه وقت دارند که داخل دانشگاه یا خارج از آن میتوانند به دنبال کار بگردند و مشغول به کار شوند. درامد حاصل از کار دانشجویی تا حدود زیادی هزینه های زندگی دانشجو را پوشش میدهد.

گروه آتیه آفرینان ایرانیان – مجری و ارائه دهنده بهترین خدمات و مشاوره های تحصیل و اقامت در اروپا
شماره تماس 02172207

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست