تحصیل دکترا در آلمان (Germany)

تحصیل دکترا در آلمان – تحصیل در آلمان

یکی از روش های مهاجرت به آلمان، اخذ ویزای تحصیلی میباشد. هر ساله دانشجویان زیادی از سراسر اروپا برای ادامه تحصیل در دانشگاه های معتبر آلمان به آآلمان مهاجرت میکنند، از مهمترین مزایای تحصیل در آلمان میتوان به امکان تحصیل رایگان، هزینه های پایین زندگی، اجازه کار دانشجویی حین تحصیل، امکان سفر به کشورهای منطقه شنگن حین تحصیل، نرخ پایین بیکاری و امکان اخذ اقامت دائم آلمان پس از تحصیل اشاره نمود. دانشگاه های آلمان از سطح علمی بالایی برخوردارند و دانشجویانی که از دانشگاه های آلمان فارغ التحصیل میشوند میتوانند در آلمان یا یکی از کشورهای اروپایی مشغول به کار شوند و اقامت دائم دریافت نمایند. دانشگاه های آلمان در سه مقطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا دانشجو میپذیرند که در ادامه قصد داریم تا با شرایط تحصیل دکترا در آلمان آشنا شویم.

تحصیل دکترا در آلمان – شرایط تحصیل دکترا در آلمان

دوره دکترا در آلمان 3 الی 5 سال زمان میبرد و امکان تحصیل به زبان انگلیسی برای دانشجویان بین الملل وجود دارد که دانشجویان بایستی حداقل مدرک آیلتس 6.5 یا تافل 90 ارائه دهند. دوره دکترا در آلمان به صورت تحقیقاتی و استاد محور است، یعنی دانشجویانی که قصد پذیرش دکترا از یکی از دانشگاه های آلمان دارند بایستی با اساتید دانشگاه ها مکاتبه کنند تا بتوانند نظر یک سوپروایزر که در حیطه رشته دانشجو کار میکند را جلب نمایند. دانشجویان ایرانی پس از دفاع از پایان نامه ارشد و اخذ مدرک خود میتوانند اقدام به پذیرش دکترا از آلمان نمایند. مکاتبات با اساتید دانشگاه های آلمان به صورت آنلاین انجام میشود. موسسه مهاجرتی آتیه آفرینان ایرانیان با داشتن سال ها تجربه در زمینه اخذ پذیرش دکترا از دانشگاه های معتبر آلمان میتواند شما را در پروسه پذیرش تحصیلی هدایت نماید.

تحصیل دکترا درآلمان

تحصیل دکترا درآلمان

تحصیل دکترا در آلمان – مزایای تحصیل دکترا در آلمان

تحصیل دکترا در آلمان مزایای زیادی برای دانشجویان بین الملل به همراه دارد که از مهمترین آن ها میتوان به موارد زیر اشاره نمود:
– رایگان بودن دوره دکترا در آلمان
– امکان اخذ بورسیه تحصیلی از دانشگاه های آلمان
– امکان کار دانشجویی حین تحصیل
– امکان اخذ ویزای همراه برای همسر و فرزندان زیر 18 سال
– امکان تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کار و اخذ اقامت دائم آلمان

تحصیل دکترا در آلمان – هزینه تحصیل در مقطع دکترا

دوره دکترا در آلمان به صورت رایگان برگزار میشود و دانشجویان شهریه ای بابت تحصیل به دانگشگاه نمیپردازند تنها تامین هزینه های زندگی از جمله خورد و خوراک، اسکان و رفت و آمد به عهده دانشجو میباشد. تعدادی از موقعیت های دکترا همراه با بورسیه میباشد که اخذ بورسیه تحصیلی رقابتی میباشد و رزومه تحصیلی دانشجو از جمله معدل دانشگاه، موضوع پایان نامه، داشتن مقالات بین المللی و… تاثیرگذار است. دانشجویان حین تحصیل به صورت نیمه وقت اجازه کار دانشجویی دارند که در داخل دانشگاه یا خارج از آن میتوانند مشغول به کار شوند و از درامد حاصل از آن تا حدود زیادی میتوانند هزینه های زندگی در آلمان را پوشش دهند. البته لازم به ذکر است که در یافتن کار دانشجویی، داشتن تجربه کاری و دانش زبان آلمانی تاثیرگذار است، بنابراین توصیه ما به دانشجویان این است که هزینه زندگی خود را برای سال اول همراه خود داشته باشند تا مشکلی در تامین هزینه های خود نداشته باشند.

گروه آتیه آفرینان ایرانیان – مجری و ارائه دهنده بهترین خدمات و مشاوره های تحصیل و اقامت در اروپا
شماره تماس 02172207

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست