دلایل رد شدن درخواست ویزای تحصیلی در آلمان

تهیه درخواست ویزای دانشجویی روندی طولانی و استرس زا است . مراحل مختلفی را طی می کنید و در پایان هیچ تضمینی برای ویزای شما وجود ندارد. مهم نیست که چه تعداد سند را ارائه دهید یا فکر می کنید مصاحبه ویزا شما چقدر خوب بوده است ، همیشه این احتمال وجود دارد که سفارت شما را رد کند. بعد از درخواست شما برای رسیدن به پاسخ سفارت ماه ها طول می کشد. اولین قدم برای شما این است که تصمیم بگیرید که می خواهید در آلمان تحصیل کنید و دانشگاه هایی را که با علایق شما مطابقت دارند شناسایی کنید و جایی که فکر می کنید احتمال پذیرش بیشتری دارید را مد نظر بگذارید . همیشه دلایل رد شدن درخواست ویزای تحصیلی در آلمان مورد توجه دانشجویان بوده است .

هر دانشگاه شرایط و روش های خاص خود را دارد ، بنابراین شما مجبور به تهیه اسناد و برنامه های کاربردی برای هر یک از آنها خواهید بود . اگر درخواست هایی از طریق پلتفرم های آلمانی برای دانشجویان بین المللی یا UNI-ASSIST ارسال شود ، ممکن است هزینه این برنامه ها را نیز بپردازید که به هزینه های ویزا را نیز اضافه می شود. بعد از ارسال برنامه های دانشگاه ، انتظار ممکن است ماه ها طول بکشد تا دانشگاه ها نامه پذیرش یا رد به شما بدهند . اگر به اندازه کافی خوش شانس باشید ، حداقل در یک دانشگاه پذیرش خواهید شد.

پذیرش در دانشگاه فقط نیمه اول این روند است. مشکل ترین قسمت بعد از آن است که شما مجبور به درخواست ویزا شوید. بسیاری از آژانس ها و مشاوران هستند که با پرداخت هزینه ، مدارک درخواست ویزا را تهیه و شما را در طی مراحل راهنمایی می کنند ، یا می توانید همه چیز را به تنهایی تهیه کنید. در هر صورت ، باید اطمینان حاصل کنید که کلیه اسناد لازم را دارید و کلیه الزامات را برآورده خواهید کرد .

علاوه بر اسناد ، از شما خواسته می شود که یک حساب بانکی مسدود شده  نیز با 10320 یورو باز کنید.  هزینه زندگی برای هر دانش آموز در آلمان در حدود 860 یورو در ماه است ، که با 12 ماه ضرب می شود مبلغ 10320 یورو . بنابراین برای اینکه به سفارت آلمان ثابت کنید که می توانید هزینه های زندگی را برای سال اول خود تأمین کنید ، باید این حساب بانکی مسدود شده را داشته باشید. پس از آن ، شما نیاز به پرداخت هزینه برنامه و در آخر قرار مصاحبه خواهید داشت . اگر همه چیز خوب پیش برود ، پس از چند هفته مصاحبه ، پاسخ مثبتی خواهید گرفت و در راه تحصیل در آلمان خواهید بود. اما اگر پاسخ منفی باشد و درخواست ویزای دانشجویی شما رد شود چه !

می توانید از سفارت درخواست تجدید نظر کنید یا می توانید درخواست خود را دوباره ارسال کنید. عاقلانه ترین روش این است که دوباره برنامه را تهیه کنید و دوباره آنرا ارسال کنید . دلیل این امر آن است که سفارت آلمان دلیل دارد که درخواست فعلی را در وهله اول رد کنند ، بنابراین کمی تغییر نیاز دارد که بتوانید نتیجه را تغییر دهید.

شما به احتمال زیاد در حال تعجب هستید که چرا درخواست شما رد شد . شما تلاش زیادی کردید و هنوز هم کافی نبوده است . ممکن است دلایل مختلفی برای این اتفاق وجود داشته باشد ، و اگر بتوانید تشخیص دهید که درخواست شما چه اشتباهی داشته است ، هنگام استفاده مجدد ، شانس بیشتری برای بهبود آن دارید. همچنین ، اگر شما در حال آماده سازی درخواست خود هستید ، ممکن است از دانستن دلایل رد ویزا استفاده نمایید .

بنابراین 6 دلیل رد درخواست ویزای دانشجویی شما در آلمان ذکر شده است.

دلایل رد شدن درخواست ویزای تحصیلی در آلمان مشکل مالی از دلایل رد شدن درخواست ویزای تحصیلی در آلمان

سفارت آلمان باید اطمینان حاصل کنند که شما از پیشینه مالی قوی برخوردار هستید ، بنابراین می توانید هزینه های زندگی خود را برای کل مدت اقامت خود بپردازید . بنابراین اولین دلیل اینکه آنها ممکن است درخواست ویزای شما را رد کنند این است که آنها معتقدند شما برای تأمین مالی خود تمکن کافی ندارید.

حتی اگر حساب بانکی مسدود شده را با 10320 یورو در آن باز کنید ، برای هر سالی که تحصیل می کنید ، باید این مبلغ پول را داشته باشید. اگر سفارت نگاهی به صورت های مالی شما بیندازد و گمان کند که مثلاً سال آینده 10320 یورو در حساب بانکی خود ندارید ، آنها شما را رد می کنند.

نکته: وقتی صورت های مالی و بانکی خود را ارسال می کنید ، اطمینان حاصل کنید که بیشتر از میزان لازم در حساب بانکی خود دارید. از این طریق سفارت می داند که در موارد اضطراری مالی ، بودجه بیشتری در حساب خود دارید تا هزینه های خود را بپردازید.

دلایل رد شدن درخواست ویزای تحصیلی در آلمان سوابق تحصیلی از دلایل رد شدن درخواست ویزای تحصیلی در آلمان

آموزش در آلمان به عنوان یکی از دشوارترین ها در نظر گرفته می شود . آنها از پذیرش دانشجویی که سوابق تحصیلی خوبی ندارند و پتانسیل کمی برای موفقیت دارد ، امتناع می ورزند . شما ممکن است مدارک دانشگاهی خود را ارسال کرده باشید و فکر کرده اید که خوب هستند ، اما اگر سفارت اعتقاد نداشته باشد که می توانید در مقابل برنامه های سخت آکادمیک آلمان مقاومت کنید ، یا اگر سوابق دانشگاهی شما مطابق با استانداردهای آلمان نیست ، در نهایت آنها درخواست را رد می کنند.

نکته: اگر نمرات عالی یا سوابق تحصیلی ندارید ، این شانس را دارید که پتانسیل خود را در طی مصاحبه اثبات کنید . سعی کنید دلایلی در مورد اینکه چرا کاندیدای خوبی هستید و چگونه دانشگاه خود را بهبود خواهید بخشید ، مطرح کنید. مصاحبه کنندگان ویزا به این مورد اهمیت می دهند که شما در تلاش برای بهبود پتانسیل دانشگاهی خود هستید.

دلایل رد شدن درخواست ویزای تحصیلی در آلمان

دلایل رد شدن درخواست ویزای تحصیلی در آلمان

دلایل رد شدن درخواست ویزای تحصیلی در آلمان مهارت های زبان از دلایل رد شدن درخواست ویزای تحصیلی در آلمان

گاهی اوقات ارتباط با افرادی که با آنها به همان زبان صحبت می کنید دشوار است و همیشه سوء تفاهم وجود دارد. تصور کنید که اگر زبان را به جایی نگویید که بتوانید به طور مؤثر ارتباط برقرار کنید ، چقدر دشوار است! ممکن است شما در دوره های زبان آلمانی شرکت کرده باشید و در امتحانات خوب عمل کرده باشید ، اما وقتی به مصاحبه می روید فرصتی برای اثبات این مهارت ها خواهید داشت . اول از همه ، برای درخواست ویزای دانشجویی در آلمان ، حداقل به سطح زبان آلمانی زبان C2 نیاز دارید . علاوه بر این ، شما همچنین باید بتوانید انگلیسی صحبت کنید. اگر درخواست شما ثابت کند که مهارت های زبانی خوبی دارید یا اگر در طول مصاحبه نشان ندادید که به اندازه کافی به زبان آلمانی مهارت دارید ، سفارت درخواست شما را رد می کند. این امر برای شما بسیار مهم است که بتوانید سطح زبانی داشته باشید تا زبان آلمانی آنرا درک کرده و پاسخ دهید.

نکته: اگر می دانید مهارت های زبانی شما به اندازه کافی خوب نیست ، درخواست خود را به تعویق بیندازید. روی بهبود زبان خود کار کنید و سپس اقدام کنید. بهتر است بیشتر صبر کنید تا بدانید که زبان شما بهتر از این است و با این دلیل رد نشود.

دلایل رد شدن درخواست ویزای تحصیلی در آلمان برنامه تحصیلی از دلایل رد شدن درخواست ویزای تحصیلی در آلمان

هنگام درخواست برنامه کارشناسی ارشد ، اکثر دانشجویان در رشته ای درخواست می دهند که مربوط به رشته دوره کارشناسی خود است . بقیه ممکن است بخواهند رشته را تغییر دهند یا مدارک تحصیلی مختلفی را بدست آورند ، بنابراین آنها به رشته ای می روند که هیچ زمینه علمی ندارند.

اگر مقطع کارشناسی ارشد خود را در هنرهای زیبا بودید و متقاضی دریافت مدرک کارشناسی ارشد مهندسی هستید ، انتخاب رشته شما باعث افزایش دلیل رد شدن خواهد شد. نمایندگان سفارت در مورد برنامه های مطالعاتی شما را زیر سؤال خواهند برد و ممکن است شما را به این دلیل رد کنند.

نکته: بهتر است برای برنامه کارشناسی ارشد مربوط به تحصیلات دانشگاهی خود اقدام کنید. با این حال ، اگر می خواهید مشاغل را تغییر دهید و چیز دیگری را مطالعه کنید ، حتماً در زمینه جدید کار یا تجربه دیگری داشته باشید تا بتوانید تغییر را توجیه کنید.

دلایل رد شدن درخواست ویزای تحصیلی در آلمان مشخصات شما از دلایل رد شدن درخواست ویزای تحصیلی در آلمان

هر کشور توسعه یافته دارای مشخصات خاصی از افراد است که می خواهند اجازه ورود به کشور خود را بدهند . بیشتر آنها افراد جوان و ماهر می خواهند که بتوانند جای خالی شغلی را که بومیان کشور نمی توانند پر کنند. آنها همیشه به دنبال افرادی هستند که پتانسیل بهبود چشم انداز اقتصادی کشور را دارند. آلمان نیز به دنبال افراد جوان و ماهر است. اگر در گروه سنی قرار نگرفتید یا اگر رشته تحصیلی شما در دانشگاه حاصی که مورد تایید نیست گذرانده باشید سفارت دلیل کافی برای رد شما خواهد داشت.

نکته: قبل از تصمیم گیری در مورد رشته تحصیلی خود ، در مورد الزامات کشور برای نیروی کار ماهر تحقیق کنید . سعی کنید تجربه و پیشینه خود را با موضوعی در کشور یا کشور دیگری که می خواهید به آن بروید نیز مطابقت دهید.

دلایل رد شدن درخواست ویزای تحصیلی در آلمان مصاحبه شما از دلایل رد شدن درخواست ویزای تحصیلی در آلمان

مصاحبه همیشه استرش زا است عصبی نباشید و سوالات را به درستی پاسخ دهید . این امر به تمرین نیاز دارد . مصاحبه كنندگان از همه چیز از شما سؤال می كنند ، از سوابق شما شروع می كنند و سپس دانش شما در مورد آلمان و رشته تحصیلی شما را آزمایش می كنند. اگر احساس کنند که شما آماده نیستید یا به آنها پاسخ های نادرستی می دهید ، آنها به اندازه کافی دلیلی برای رد شما خواهند داشت.

نکته: تحقیق کنید و برای مصاحبه خود آماده شوید. در مورد سؤالات مصاحبه متداول ویزا دانشجویی تحقیق کنید و سپس آنها را در خانه تمرین کنید درباره آلمان ، ایالتی که می خواهید ، دانشگاه و رشته تحصیلی خود بخوانید و آگاه شوید. هرچه بیشتر بدانید و بیشتر آماده شوید ، مصاحبه شما بهتر خواهد شد.

* نکته اضافی: برخی از اسناد در برنامه شما نسبت به سایرین اهمیت بیشتری را در پذیرش شما دارند. نامه انگیزشی یکی از آن اسناد بسیار مهم است .

گروه آتیه آفرینان ایرانیان مجری و ارائه دهنده بهترین خدمات و مشاوره های تحصیل و اقامت در اروپا

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست