دانشگاه فریدریش ویلهلم بُن

(Rheinische Friedrich wilhelms-Universität Bonn)

دانشگاه فریدریش ویلهلم بن – آشنایی با دانشگاه بن

دانشگاه فریدریش ویلهلم بن، به عنوان دانشگاه بن شناخته شده است که در 18 اکتبر سال 1818 میلادی، در شهر بن توسط فردریک ویلیام سوم تاسیس شد. دانشگاه بن بسیاری از برنامه های کارشناسی و کارشناسی ارشد را در رشته های مختلف ارائه می دهد و دارای 544 استاد و 32500 دانشجو است که 4000 نفرشان را دانشجویان بین الملل تشکیل میدهند. کتابخانه دانشگاه بن بیش از پنج میلیون جلد کتاب دارد. دانشگاه بن در رشته های ریاضیات، فیزیک، نجوم، اقتصاد و فلسفه به شهرت رسیده است. در میان فارغ التحصیلان و استید دانشگاه بن تا سال 2018، 10 نفر موفق به اخذ جایزه نوبل شدند. افراد مشهوری همچون پاپ بندیکت شانزدهم، کارل ماکس و فردریش نیچه از دانش آموختگان و اساتید دانشگاه بن بودند. دانشگاه بن طبق رتبه بندی موسسه QS در جایگاه 231 قرار گرفت و در سال 2019 طبق رتبه بندی موسسه شانگهای به عنوان 70مین دانشگاه برتر دنیا شناخته شد.

دانشگده فریدریش ویلهلم بُن

دانشگاه فریدریش ویلهلم بن – دانشکده های دانشگاه بن

دانشگاه بن از سال 1818 تا 1928 دارای پنج دانشکده، یعنی دانشکده الهیات کاتولیک، دانشکده الهیات پروتستان، دانشکده حقوق و دانشکده هنر و دانشکده علوم بود. در سال 1928، دانشکده حقوق و گروه اقتصاد، که تا آن زمان بخشی از دانشکده هنر و علوم بودند، به عنوان دانشکده های مجزا اضافه گردید. در سال 1934، دانشگاه مستقل کشاورزی به عنوان دانشكده علوم كشاورزی در دانشگاه بن ادغام شد. در سال 1936، گروه های علوم از دانشکده هنر و علوم جدا شدند. امروز دانشگاه بن به هفت دانشکده تقسیم شده است که عبارتند از:
1. دانشکده الهیات کاتولیک دانشگاه بن
2. دانشکده الهیات پروتستان دانشگاه بن
3. دانشکده حقوق و اقتصاد دانشگاه بن
4. دانشکده پزشکی دانشگاه بن
5. دانشکده هنر دانشگاه بن
6. دانشکده ریاضیات و علوم طبیعی دانشگاه بن
7. دانشکده کشاورزی دانشگاه بن

دانشگاه فریدریش ویلهلم بن – شهریه تحصیل در دانشگاه بن

دانشگاه بن جزو دانشگاه های دولتی آلمان میباشد که تحصیل در آن رایگان است و دانشجویان هر ترم مبلغ 300 الی 500 یورو بابت ثبت نام به دانشگاه میپردازند.
شهر بن یکی از شهرهای آلمان در ایالت نوردراین – وستفالن است که پس از اتمام جنگ جهانی دوم تا زمان اتحاد آلمان شرقی و غربی، پایتخت آلمان غربی بود. هزینه زندگی در شهر بن به سبک زندگی دانشجویان بستگی دارد که به طور متوسط ماهیانه 600 الی 800 یورو، هزینه های زندگی یک نفر در شهر بن را پوشش میدهد، البته دانشجویان حین تحصیل به صورت نیمه وقت اجازه کار دانشجویی دارند که با درآمد حاصل از آن تا حدود زیادی میتوانند هزینه های زندگیشان را پوشش دهند.

دانشگاه فریدریش ویلهلم بن – خوابگاه دانشگاه بن

دانشجویانی که در دانشگاه بن مشغول به تحصیل میشوند میتوانند برای اسکان در شهر بن، خانه اجاره کنند یا از خوابگاه خود دانشگاه استفاده نمایند که استفاده از خوابگاه مقرون به صرفه تر است. دانشگاه بن دارای 35 مجموعه خوابگاهی برای 3700 دانشجو میباشد و تمامی اتاق ها مبله میباشند. اجاره ماهیانه خوابگاه های دانشگاه بن 200 الی 560 یورو میباشد که هزینه دقیق آن بستگی به چند نفره بودن خوابگاه و خدمات ارائه شده توسط خوابگاه دارد.

گروه آتیه آفرینان ایرانیان – مجری و ارائه دهنده بهترین خدمات و مشاوره های تحصیل و اقامت در اروپا
شماره تماس 02172207

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست