دانشگاه گریفسوالد

University of Greifswald

دانشگاه گریفسوالد یک دانشگاه تحقیقاتی دولتی واقع در گرفسوالد، آلمان، در ایالت مکلنبورگ-فورپومرن است که در سال 1456 تاسیس شد. دانشگاه گریفسوالد به عنوان یکی از قدیمی ترین دانشگاه های اروپا شناخته میشود که افراد برجسته ی زیادی از سراسر دنیا در این دانشگاه تحصیل کرده اند. در ابتدای تاسیس این دانشگاه دارای چهار دانشکده الهیات، فلسفه، پزشکی و قانون بود. هم اکنون بیش از 9.000 دانشجو در 5 دانشکده این دانشگاه مشغول به تحصیل میباشند. از سال 2015 طبق معروف ترین رتبه بندی دانشگاه های جهانی, دانشگاه گریفسوالد در رتبه 350 دانشگاه برتر جهان قرار گرفت.

دانشگاه گریفسوالد – نظام آموزشی دانشگاه گریفسوالد

همانطور که در نظام آموزشی آلمان معمول است، سال تحصیلی به دو ترم تقسیم می شود. دوره زمستان از ماه اکتبر شروع و تا ماه مارس و دوره تابستان نیز از ماه آوریل شروع و تا ماه سپتامبر ادامه میابد. در دوره زمستان، تدریس معمولا از اواسط اکتبر تا پایان ژانویه صورت می گیرد – باقیمانده برای امتحانات و نوشتن مقالات دوره ای است. آموزش در طول دوره تابستان از اواسط آوریل تا اواسط ماه ژوئیه ادامه دارد.

دانشگاه گریفسوالد – پژوهش و تحقیق در دانشگاه گریفسوالد

به غیر از آموزش و تحقیق، یکی از وظایف مهم دانشگاه، همکاری با شرکای خارج از دانشگاه است. تأکید بر تحقیق در زمینه فیزیک پلاسما، محیط زیست چشم انداز، پزشکی، بیوتکنولوژی، قرون وسطی و زبان و فرهنگ کشورهای حاشیه دریای بالتیک است. دانشگاه گریفسوالد قصد دارد تا از ارتباطات بین المللی خود استفاده کند. تمرکز جغرافیایی اصلی همکاری بین المللی در شمال اروپا و اروپای شرقی است که به دلیل تمرکز پژوهش دانشگاه در این زمینه است. همکاری با دانشگاه های خارجی برای تقویت تبادل افراد (کارکنان و دانشجویان) و ایده ها به دو روش مختلف انجام می شود. دانشگاه و شرکای تحقیقاتی آن به طور منظم رویدادهای عمومی را در قالب مجموعه سخنرانی یا بحث های عمومی سازماندهی می کنند. هر ترم، اتحادیه دانشجویی، یک “سخنرانی 24 ساعته” را سازماندهی می کند که در آن بسیاری از محققان دانشگاه در موضوعات کوتاه در سخنرانی های کوتاه که در روز جمعه در ساعت 6 بعدازظهر شروع و در ساعت 6 بعدازظهر روز شنبه پایان می دهند, شرکت میکنند.

دانشگاه گریفسوالد – دانشکده های دانشگاه گریفسوالد

دانشگاه گریفسوالد دارای 5 دانشکده میباشد که ساختمان های آن در مرکز تاریخی شهر گریفسوالد پراکنده شده اند. امکانات جدیدی برای علوم طبیعی، ریاضیات، پزشکی، داروخانه، دندانپزشکی در قسمت شرقی مرکز شهر به وجود آمده است و از امکانات تحقیقاتی بالاتری برخوردار هستند. دانشکده ها و گروه های آموزشی به شرح زیر میباشند :

دانشکده هنر و علوم انسانی :

 • کلیسای موسیقی
  موسیقی
  هنر زیبا
  زبان آلمانی
  تاریخ
  زبان های مدرن
  فلسفه
  علوم سیاسی و ارتباطی

دانشکده پزشکی :

 • دانشکده پزشکی دانشگاه گرایفسوالد یکی از بهترین دانکشده های آلمان است و شرایط پذیرش در میان دانشگاه ها در بالاترین رتبه است.

دانشکده ریاضیات و علوم طبیعی :

 • زیست شناسی
  شیمی
  بیوشیمی
  جغرافیا
  زمین شناسی
  ریاضیات
  فناوری اطلاعات
  داروسازی
  فیزیک

دانشکده الهیات

دانشکده قانون و کسب و کار

برای دریافت مشاوره رایگان میتوانید با گروه مشاورین آتیه آفرینان تماس حاصل فرمایید. شماره تماس : 22226777 – 021

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست