دانشگاه کنستانس

University of Konstanz

دانشگاه کنستانس یک دانشگاه دولتی در شهر کنستانس در بادن-وورتمبرگ آلمان است که در سال 1966 تاسیس شد. این دانشگاه در ساحل دریاچه کنستانس، در چهار کیلومتری مرز سوئیس واقع شده است. به عنوان یکی از 11 دانشگاه برتر کشور آلمان, این دانشگاه در رتبه بندی جهانی به صورت مداوم در رتبه 250 قرار دارد. توسط رسانه های آلمانی دانشگاه کنستانس به عنوان هاروارد کوچک نامگذاری شده است. بیش از 10.000 دانشجو از بیش از 100 کشور مختلف در این دانشگاه مشغول به تحصیل می باشند. همچنین این دانشگاه با حدود 220 دانشگاه مشارکت دارد و این امر انتقال دانشجویان را بسیار سهل نموده است. برخی از دانشگاه های مشهور که این دانشگاه با آنها همکاری میکنند دانشگاه جان هاپکینز، دانشگاه ییل، دانشگاه شیکاگو و دانشگاه زوریخ میباشند. دانشجویان میتوانند از 100 برنامه آموزشی این دانشگاه استفاده نمایند. کتابخانه این دانشگاه به صورت شبانه روزی فعال می باشد و در آن بیش از 2 میلیون کتاب وجود دارد. در رتبه بندی آموزش عالی در سال 2014, دانشگاه کنستانس در بین 150 دانشگاه زیر 50 سال توانست مقام هفتم را کسب نماید. این جایگاه باعث شد تا این دانشگاه به عنوان برترین دانشگاه جوان کشور آلمان شناخته شود. در مقیاس جهانی نیز این دانشگاه در رتبه 21 قرار دارد.

شرکت آتیه آفرینان ایرانیان به شما پیشنهاد می کند برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله ” تحصیل در آلمان” را مطالعه فرمایید .

دانشگاه کنستانس  – دانشکده های دانشگاه کنستانس 

13 دپارتمان آموزشی این دانشگاه در 3 دانشکده گسترش یافته اند. دانشکده ها به شرح زیر میباشند :

دانشکده علوم دانشگاه کنستانس :

 • ریاضیات و آمار
  کامپیوتر و علوم اطلاعاتی
  فیزیک
  علم شیمی
  زیست شناسی
  روانشناسی

دانشکده علوم انسانی دانشگاه کنستانس :

 • فلسفه
  تاریخ و جامعه شناسی
  مطالعات ادبی
  زبانشناسی

دانشکده علوم سیاسی، حقوق و اقتصاد دانشگاه کنستانس :

 • سیاستمداران و ادارات دولتی
  قانون
  اقتصاد

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مهاجرت به آلمان شرکت آتیه آفرینان ایرانیان توصیه می کند نگاهی به مقاله ” مهاجرت به آلمان” بیاندازید.

دانشگاه کنستانس  – هزینه تحصیل در دانشگاه کنستانس 

خبر خوب این است که تحصیل در دانشگاه های دولتی آلمان گران نیست، در بعضی موارد حتی هزینه ای هم دریافت نمیشود. برای اقامت، شما به بودجه زندگی روزمره و هزینه های تحصیلی خاص نیاز خواهید داشت. بیشتر دانشجویان خارجی مشاغل جانبی انجام می دهند تا بتوانند برخی از هزینه های خود را پوشش دهند. دانشجویانی که دارای مدرک تحصیلی عالی و تجربه خدمات اجتماعی هستند می توانند برای بورس تحصیلی در آلمان درخواست دهند. در مواردی که مشکلات مالی غیرمنتظره وجود داشته باشد، این دانشگاه سعی خواهد کرد که با کمک مالی اضطراری به دانشجو کمک کند. هزینه تحصیل برای دانشجویان بین المللی به ازای هر ترم مبلغ 1.500 یورو در نظر گرفته شده است.

در مقاله ” اقامت در آلمان” به طور مفصل درباره شرایط اقامت و تابعیت آلمان اطلاعات کسب کنید .

برای دریافت مشاوره رایگان میتوانید با گروه مشاورین آتیه آفرینان تماس حاصل فرمایید. شماره تماس : 22226777 – 021

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست