دانشگاه وین (University of Vienna)

دانشگاه وین – تحصیل در اتریش

اتریش یکی از کشورهای اروپای مرکزی است که با توجه به موقعیت جغرافیایی خوب، امنیت اجتماعی، استانداردهای بالای زندگی و نرخ پایین بیکاری مورد توجه افراد زیادی از سراسر جهان برای ادامه تحصیل و کار قرار گرفته است. تحصیل در دانشگاه های اتریش تقریبا رایگان است و هزینه زندگی نسبتا مناسب میباشد، دانشجویان اجازه کار دانشجویی همزمان با تحصیل دارند که با درآمد حاصل از آن تا حدودی میتوانند هزینه های زندگیشان را پوشش دهند. دانشجویان برای پذیرش از دانشگاه های اتریش بایستی اشتغال به تحصیل در دانشگاه سراسری داشته باشند یا از دانشگاه سراسری فارغ التحصیل شده باشند. اتریش دارای دانشگاه های ممتاز با سطح علمی خوب است و یکی از این دانشگاه ها دانشگاه وین است که در ادامه میخواهیم بیشتر با این دانشگاه آشنا شویم.

دانشگاه وین – آشنایی با دانشگاه وین

دانشگاه دولتی وین در سال 1365 میلادی در شهر وین اتریش تاسیس شد و یکی از قدیمیترین دانشگاه های اروپا میباشد. در حال حاضر بیش از 94000 دانشجو در 188 رشته علمی گوناگون مشغول به تحصیل اند که این 188 رشته، شامل 55 رشته در مقطع کارشناسی، 110 رشته در مقطع کارشناسی ارشد، 13 رشته در مقطع دکترا و 3 گواهی تحصیلی میباشد. تعدادی از فارغ التحصیلان و اساتید دانشگاه وین موفق به گرفتن جایزه نوبل شدند که میتوان از افراد مشهوری همچون ویکتور فرانتس هس، اتو لوی، هانس فیشر، رابرت بارانی، آروین شرودینگر و کارل لندستینر نام برد. دانشگاه وین یکی از دانشگاه های ممتاز و شناخته شده میباشد که در سال 2019 طبق رتبه بندی QS، در جایگاه 175 در جهان قرار گرفت و برترین دانشگاه اتریش شناخته شد، همچنین طبق رتبه بندی موسسه عالی تایمز دانشگاه وین در اتریش در جایگاه اول و در بین تمام دانشگاه های جهان در جایگاه 143 قرار گرفت. دانشگاه وین دارای خوابگاه های دانشجویی میباشد و دانشجویانی که قصد اقامت در خوابگاه دانشگاه وین را دارند بایستی از 6 ماه قبل از شروع ترم درخواست دهند. خوابگاه های دانشگاه وین به صورت اتاق های یک نفره و دو نفره میباشد که هزینه اقامت در آن ماهیانه 180 الی 250 یورو است.

دانشگاه وین – دانشکده های دانشگاه وین

1. دانشکده الهیات کاتولیک
2. دانشکده الهیات پروتستان
3. دانشکده حقوق
4. دانشکده تجارت، اقتصاد و آمار
5. دانشکده علوم کامپیوتر
6. دانشکده مطالعات تاریخی و فرهنگی
7. دانشکده مطالعات فلسفی و فرهنگی
8. دانشکده فلسفه و آموزش
9. دانشکده روانشناسی
10. دانشکده علوم اجتماعی
11. دانشکده ریاضیات
12. دانشکده فیزیک
13. دانشکده شیمی
14. دانشکده علوم زمین، جغرافیا و نجوم
15. دانشکده علوم زیستی
16. مرکز مطالعات ترجمه
17. مرکز علوم ورزشی و ورزش دانشگاه
18. مرکز زیست‌شناسی مولکولی
19. مرکز آموزش معلم

دانشگاه وین – رشته های ارائه شده توسط دانشگاه وین به زبان انگلیسی

زبان آموزش دانشگاه وین در مقطع کارشناسی به زبان آلمانی میباشد ولی در مقطع کارشناسی ارشد تعدادی از رشته ها به زبان انگلیسی ارائه میگردد که عبارتند از:
مدیریت و امور مالی – اقتصاد – علوم محیطی – زبان و ادبیات انگلیسی – زبان شناسی – جامعه آسیای شرقی – گیاه شناسی – اکولوژی و اکوسیستم – میکروبیولوژی مولکولی – زیست شناسی میکروبی و ایمونولوژی – ریاضیات

گروه آتیه آفرینان ایرانیان – مجری و ارائه دهنده بهترین خدمات و مشاوره های تحصیل و اقامت در اروپا
شماره تماس 02172207

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست