دانشگاه وورتسبورگ

University of Würzburg

دانشگاه وورتسبورگ یک دانشگاه تحقیقیاتی واقع در شهر وورتسبورگ، بایرن، آلمان میباشد که در سال 1402 تاسیس شد. این دانشگاه از لحاظ قدمت تاسیس به عنوان یکی از قدیمی ترین دانشگاه های آلمان بشمار میرود. دانشگاه وورتسبورگ در سال 1582 به همت “جولیوس اکتر فون مشبلبن” و “ماکسیمیلان جوزف” بازسازی شد که هم اکنون به عنوان دانشگاه جوزف نیز شهرت دارد.  دانشگاه وورتسبورگ بخشی از گروه U15,دانشگاه های پژوهشی آلمان است. هم اکنون بیش از 28.000 دانشجو در 10 دانشکده این دانشگاه مشغول به تحصیل میباشند. امروزه با گذشت بیش از 400 سال از تاسیس, این دانشگاه به گذشته موفق خود افتخار میکند. محققان و دانشمندان مشهور مانند رودلف ویرچو، کارل سیبولد و فرانتس برنتانو در دانشگاه وورزبورگ تدریس میکردند. چهارده نفر از برندگان جایزه نوبل در برخی از مراحل کار خود در این دانشگاه پژوهش و تحقیق میکردند. هم اکنون دانشگاه وورتسبورگ به عنوان چهاردهمین دانشگاه برتر کشور آلمان در رتبه 133 دانشگاه های برتر جهان قرار دارد.

دانشگاه وورتسبورگ – دانشکده های دانشگاه وورتسبورگ

با نگاهی به چهار دانشکده اصلی دانشگاه در زمان تاسیس و افزایش آن به 10 دانشکده, میتوان به گسترش این دانشگاه پی برد. دانشگاه وورتسبورگ طیف گسترده ای از برنامه های تحصیلی را برگزار میکند تا دانشجویان بتوانند دوره های تحصیلی متعادل, گسترده و با کیفیت بالا را تجربه کنند. 10 دانشکده دانشگاه وورتسبورگ به شرح زیر میباشد:

 • دانشکده الهیات کاتولیک
  دانشکده حقوق
  دانشکده پزشکی (پزشکی انسانی و دندانپزشکی)
  دانشکده هنر: مطالعات تاریخی، فلسفی، فرهنگی و جغرافیایی
  دانشکده علوم انسانی
  دانشکده زیست شناسی
  دانشکده شیمی و داروسازی
  دانشکده ریاضی و علوم کامپیوتر
  دانشکده فیزیک و نجوم
  دانشکده مدیریت کسب و کار و اقتصاد

دانشگاه وورتسبورگ – هزینه تحصیل در دانشگاه وورتسبورگ

هیچگونه هزینه تحصیلی در دانشگاه وورتسبورگ  برای دانشجویان وجود ندارد. با این حال، تمام دانشجویان قبل از اینکه بتوانند ثبت نام کنند، باید مبلغ 124.50 یورو را بابت خدمات دانشجویی و تخفیفات شامل بلیط رفت و آمد و دریافت کارت دانشجویی, بابت هر ترم تحصیلی پرداخت نمایند.

برای دریافت مشاوره رایگان میتوانید با گروه مشاورین آتیه آفرینان تماس حاصل فرمایید. شماره تماس : 22226777 – 021

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست