دانشگاه هیدلبرگ 

Heidelberg University

دانشگاه هیدلبرگ  – تاریخچه دانشگاه هیدلبرگ

دانشگاه هایدلبرگ یک دانشگاه تحقیقاتی دولتی واقع در منطقه هایدلبرگ بادن-وورتمبرگ آلمان است که در سال 1386 میلادی تاسیس شد که از این بابت به عنوان قدیمی ترین دانشگاه فعال در جهان و قدیمی ترین دانشگاه آلمان بشمار میاید. این دانشگاه شامل دوازده دانشکده است و در حدود 100 رشته در سطح کارشناسی، ارشد و دکتری ارائه می دهد. هایدلبرگ شامل سه پردیس مختلف میباشد که دانشکده علوم انسانی در پردیس شهر هایدلبرگ, دانشکده علوم طبیعی و پزشکی در پردیس Neuenheimer Feld و دانشکده علوم اجتماعی در پردیس حومه شهر هایدلبرگ واقع شده اند. زبان آموزش معمولا آلمانی است، در حالی که تعداد قابل توجهی از دوره های تحصیلات تکمیلی به زبان انگلیسی ارائه می شود. تاکید و هدف اصلی این دانشگاه انجام پروژه های علمی است و وجود 56 برنده جایزه نوبل گواه بر این امر میباشد. هر ساله بالغ بر 1000 دانشجو دکتری از دانشگاه هایدلبرگ فارق التحصیل میشوند که بیش از یک سوم این افراد را دانشجویان بین المللی تشکیل میدهند. به طور کلی 20 درصد از دانشجویان این دانشگاه را دانشجویان بین المللی از 130 کشور جهان تشکیل داده اند. علم روانپزشکی مدرن، روانپزشکی، ژنتیک روانشناسی، فیزیک محیطی و جامعه شناسی مدرن به عنوان رشته های علمی توسط دانشکده هایدلبرگ معرفی شدند. هیدلبرگ یکی از دانشگاه های برتر آلمان است که در میان برترین دانشگاه های اروپا نیز حضور دارد. این دانشگاه همچنین یکی از اعضای بنیانگذار گروه پژوهشی اروپا است.

دانشگاه هیدلبرگ  – تعداد دانشجویان و کارمندان دانشگاه هایدلبرگ

این دانشگاه بیش از 15،000 کارمند دانشگاهی را استخدام می کند که اکثر آنها پزشک هستند و در بیمارستان دانشگاه مشغول به کار میباشند. 673 عضو هیئت علمی از خارج از کشور در این دانشگاه مشغول فعالیت هستند. دانشگاه هایدلبرگ بیش از 500 متخصص بین المللی را به عنوان استاد در هر سال تحصیلی جذب می کند. این دانشگاه در مجموع شامل 26،741 دانشجو است، از جمله 5،118 دانشجوی بین المللی و 1،467 دانشجو از سایر دانشگاه ها که با دانشگاه هایدلبرگ تبادل بین المللی دارند.

دانشگاه هیدلبرگ  – دانشکده های دانشگاه هایدلبرگ

پس از یک اصلاح ساختاری در سال 2003، دانشگاه شامل 12 دانشکده است که به نوبه خود شامل چند دانشکده، ادارات و موسسات است. هم اکنون اکثر دانشکده ها مدرک کارشناسی، ارشد و Ph.D. را مطابق با استاندارد درجه جدید اروپایی ارائه مینمایند.

 • دانشکده علوم رفتاری و علوم فرهنگی تجربی
  دانشکده علوم زیستی
  دانشکده شیمی و علوم زمین
  دانشکده اقتصاد و علوم اجتماعی
  دانشکده حقوق
  دانشکده ریاضی و علوم کامپیوتر
  دانشکده پزشکی
  دانشکده پزشکی در مانهایم
  دانشکده زبانهای مدرن
  دانشکده فلسفه و تاریخ
  دانشکده فیزیک و نجوم
  دانشکده الهیات

دانشگاه هیدلبرگ  – رتبه بندی دانشگاه  هایدلبرگ

 • در سال 2013 این دانشگاه با احتساب تعداد دارندگان جایزه نوبل مقام اول در آلمان, رتبه چهارم در اروپا و سیزدهم در جهان را کسب نمود.
  در اکتبر 2012، نیویورک تایمز دانشگاه هیدلبرگ را در رتبه 12دانشگاه برتر جهان از نظر قابلیت استخدام رتبه بندی کرد. این رتبه بندی بر اساس یک نظرسنجی در میان استخدام کنندگان و مدیران شرکت های بین المللی پیشرو در بیست کشور بود.
  در سال 2016 طبق رتبه بندی جهانی و ایالت متحده این دانشگاه بهترین دانشگاه آلمان و سی و هفتمین دانشگاه برتر جهان نامگذاری شد.

دانشگاه هیدلبرگ  – هزینه تحصیل در دانشگاه هایدلبرگ

هزینه تحصیل در دانشگاه هایدلبرگ به ازای هر ترم مبلغ 152.30 یورو در نظر گرفته شده است. این مبلغ در ابتدای هر ترم تحصیلی در زمان ثبت نام باید به طور کامل پرداخت شود. ریز هزینه ها به شرح زیر میباشد :

 • 70.00 یورو هزینه های اداری
  49.00 یورو کمک های اجتماعی برای خدمات دانشجویی
  7.50 یورو هزینه دانشجویان تشکیل شده
  25.80 یورو تامین مالی تکمیلی گذرنامه

برای دریافت مشاوره رایگان میتوانید با گروه مشاورین آتیه آفرینان تماس حاصل فرمایید. شماره تماس : 22226777 – 021

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست