دانشگاه هوهینهام

University of Hohenheim

دانشگاه هوهنهایم یک دانشگاه دولتی واقع در جنوب شهر اشتوتگارت آلمان است که در سال ۱۸۱۸ تاسیس شد. این دانشگاه به عنوان قدیمی ترین دانشگاه شهر اشتوتگارت شناخته میشود. امروزه دانشجویان بیشتر در برنامه های تحصیلی که در دانشکده های تجارت،, اقتصاد و علوم اجتماعی ارائه میشود، شرکت میکنند. این دانشگاه در زمینه دانشکده تجارت و اقتصاد به عنوان یکی از بهترین دانشگاه ها شناخته میشود و دانشکده های آن همواره به عنوان برترین ها در کشور آلمان قرار دارند. این دانشگاه همکاری های علمی با تعدادی از دانشگاه های شریک انجام داده و در چندین پروژه تحقیقاتی مشترک نیز شرکت دارد. این دانشگاه در رتبه ۳۰۰ تا ۳۵۰ دانشگاه های برتر جهان قرار دارد.

دانشگاه هوهینهام  – وقعیت مکانی دانشگاه هوهینهام 

دانشگاه هوهنهایم در جنوب غربی آلمان، در لبه جنوبی بادن در پایتخت وورتمبرگ، اشتوتگارت واقع شده است. این دانشگاه به عنوان زیبا ترین دانشگاه در بادن-وورتمبرگ در سال ۲۰۰۹ نامگذاری شد و به طور کلی به عنوان یکی از مجلل ترین دانشگاه های کشور شناخته شده است. کاخ باروک، نماد دانشگاه و ساختمان اصلی آن، توسط پارک های تاریخی و باغ های گیاهی احاطه شده است. محوطه دانشگاه نزدیک به ایستگاه قطار اشتوتگارت و در فاصله چند دقیقه از فرودگاه اشتوتگارت، مرکز نمایشگاه اشتوتگارت و بزرگراه های اصلی قرار گرفته است.

دانشگاه هوهینهام  – پژوهش دانشگاه هوهینهام 

این دانشگاه هم اکنون در حال پژوهش در حوزه سلامت، تغذیه، کشاورزی، حفاظت از مصرف کنندگان و حفاظت از محیط زیست، و همچنین اقتصاد و ارتباطات میباشد. حوزه هایی که از اهمیت خاص برخوردار میباشند شامل موارد زیر میباشد:

 • کشاورزی و علوم تغذیه در زنجیره غذایی
 • محصولات بیولوژیکی و زیست شناسی از کشاورزی
 • سیگنال های بیولوژیکی
 • نوآوری و خدمات

دانشگاه هوهینهام  – دانشکده های دانشگاه هوهینهام 

دانشگاه هوهنهایم به سه دانشکده تقسیم می شود: علوم کشاورزی، علوم طبیعی و کسب و کار، اقتصاد و علوم اجتماعی. هر دانشکده از موسسات علمی و ادارات مرتبط تشکیل شده است که هر یک از آنها به عنوان واحدهای آموزشی و اداری، مسئولیت سازماندهی تحقیق، تدریس و تحصیل در حوزه علمی خود را دارند.

دانشکده علوم کشاورزی :

 • از نظر تدریس و تحقیق، این دانشکده به طور قابل توجهی به توسعه و ارزیابی تکنیک های تولید پایدار در علوم کشاورزی، و تغذیه، حفظ مناطق روستایی و رفاه حیوانات، مصرف کننده و حفاظت از محیط زیست کمک می کند. پژوهش و آموزش در این دانشکده مطابق با بالاترین استانداردهای کیفیت جهانی است. دانش آموزان و دانشجویان می توانند از آموزش های عالی تحصیلی در زمینه های مرتبط با موضوع خود لذت ببرند و همچنین از پیشرفت شخصی و کسب مهارت های کلیدی خود حمایت نمایند. هیئت علمی این دانشکده دارای ۴۸ استاد در زمینه تدریس و تحقیق، با کمک تقریبا ۳۰۰ نفر پرسنل اداری، از جمله ۱۵۰ نفر که در کادر علمی شرکت دارند، تشکیل میشود.

دانشکده علوم طبیعی :

 • در دانشکده علوم طبیعی دانشگاه هوهنهایم، تمرکز بر زیست شناسی، علوم تغذیه و علوم غذایی قرار گرفته است. موسسات اصلی پژوهش دانشگاه با مسائل اصلی در علوم زیستی، مانند «سیگنال های بیولوژیکی» و «تغذیه سالم و ایمن»، در مرکز تحقیق قرار دارند. شبکه سازی از طریق مراکز علمی بین المللی و همچنین همکاری با دانشگاه های همسایه انجام می شود.

دانشکده تجارت، اقتصاد و علوم اجتماعی :

 • بر اساس تعداد دانشجویان، دانشکده تجارت، اقتصاد و علوم اجتماعی بزرگترین دانشکده این دانشگاه میباشد. آموزش و پژوهش در این دانشکده طبق آخرین متدها و استاندارد های بین المللی صورت میگیرد. با دارا بودن بیش از ۵٫۰۰۰ دانشجو، میتوان گفت که ۵۰ درصد از دانشجویان دانشگاه هوهنهیام در این دانشکده مشغول به تحصیل میباشند. ۳۵۰ نفر در مقطع دکتری در این دانشکده مشغول به تحصیل میباشند همچنین ۴ دوره مقطع کارشناسی و ۸ دوره مقطع کارشناسی ارشد در این دانشکده ارائه میشود. دوره های کارشناسی ارشد بیشتر در قالب علمی و روش شناسی ارائه میشود و دانشجویان را برای ورود به مقطع دکتری آماده میکنند.

موسسات و ادارات علمی دانشگاه هوهینهام به شرح زیر میباشد :

 • موسسه مهندسی کشاورزی
  موسسه سیاست و بازار کشاورزی
  موسسه علوم کشاورزی در مناطق گرمسیری (موسسه هانس-روتنبرگ)
  موسسه علوم حیوانی
  موسسه ریاضیات و آمار کاربردی
  موسسه شیمی بیولوژیکی و علوم تغذیه
  موسسه گیاه شناسی
  موسسه شیمی
  موسسه تغذیه بالینی
  موسسه علوم ارتباطات
  موسسه علوم زراعی
  موسسه آموزش و پرورش اقتصادی و تجاری
  موسسه اقتصاد
  موسسه مدیریت مزرعه
  موسسه مدیریت مالی
  موسسه شیمی مواد غذایی
  موسسه علوم غذایی و بیوتکنولوژی
  مؤسسه ژنتیک
  موسسه خدمات بهداشتی و درمانی
  موسسه مدیریت و سازماندهی بین سازمانها
  موسسه چشم انداز و محیط زیست گیاهان
  موسسه حقوق و علوم اجتماعی
  موسسه بازاریابی و مدیریت
  موسسه میکروب شناسی
  موسسه فیزیک و هواشناسی
  موسسه فیزیولوژی
  موسسه اصلاح نژاد گیاهی، علوم دانه و ژنتیک جمعیت
  موسسه فیزیولوژی گیاهی و بیوتکنولوژی
  موسسه علوم اجتماعی در کشاورزی
  موسسه علوم خاک و ارزیابی زمین
  موسسه زیست شناسی

دانشگاه هوهینهام  – هزینه تحصیل در دانشگاه هوهینهام 

به روال معمول دانشگاه های کشور آلمان، دانشگاه هوهینهام نیز فاقد شهریه میباشد و دانشجویان موظف به پرداخت خدمات دانشجویی خود در هر ترم تحصیلی میباشند. هزینه ها به شرح زیر میباشد :

برای دریافت مشاوره رایگان میتوانید با گروه مشاورین آتیه آفرینان تماس حاصل فرمایید. شماره تماس : 22226777 – 021

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست