دانشگاه هومبولت (Humboldt University of berlin)

دانشگاه هومبولت – آشنایی با دانشگاه هومبولت

دانشگاه هومبولت در سال 1809 میلادی در شهر برلین آلمان توسط فردریک ویلیام سوم با همکاری ویلهلم فون هومبولت، یوهان گوتلیب فیچت و فردریش ارنست دانیل شلایرماخر تاسیس شد و در سال 1810 میلادی افتتاح شد. دانشگاه هومبولت به 9 دانشکده تقسیم شده است، از جمله دانشکده پزشکی آن که با دانشگاه آزاد برلین مشترک است و دارای حدود 32000 دانشجو است و برنامه هایی در حدود 189 رشته از مقطع کارشناسی تا دکترا را ارائه می دهد. پردیس اصلی آن در بلوار “اونتر دن لیندن” در مرکز برلین واقع شده است. این دانشگاه در سراسر جهان به عنوان پیشگام در الگوی آموزش عالی هومبولتی شناخته می شود که بر سایر دانشگاه های اروپایی و غربی به شدت تأثیر گذاشته است. برخی افراد، دانشگاه هومبولت را به عنوان دانشگاه برتر جهان برای علوم طبیعی در طول قرن نوزدهم و اوایل قرن بیستم تلقی میکنند زیرا این دانشگاه پیشرفت های اساسی در فیزیک و علوم دیگر توسط اساتید مطرحی مانند آلبرت انیشتین داشته است.

دانشگاه هومبولت

دانشگاه هومبولت – دانشکده های دانشگاه هومبولت

دانشگاه هومبولت به 9 دانشکده تقسیم میشود که عبارتند از:
1.دانشکده حقوق
2.دانشکده ریاضی و علوم طبیعی (جغرافیا، علوم کامپیوتر، ریاضیات، شیمی، فیزیک)
3.دانشکده علوم زندگی (کشاورزی و باغداری، زیست شناسی، روانشناسی)
4. دانشکده علوم پزشکی برلین (با همکاری دانشگاه آزاد برلین)
5. دانشکده فلسفه یک (فلسفه، تاریخ، مردم شناسی اروپا، گروه کتابخانه و علوم اطلاعات)
6. دانشکده فلسفه دو (ادبیات، زبانشناسی، مطالعات اسکاندیناوی، ادبیات عاشقانه، انگلیسی و آمریکایی، مطالعات اسلاو، فلسفه کلاسیک)
7. دانشکده علوم انسانی و علوم اجتماعی (علوم اجتماعی ، مطالعات فرهنگی / هنر، مطالعات آسیایی و آفریقایی (شامل باستان شناسی)، علوم ورزشی، مطالعات توان بخشی، آموزش، مدیریت کیفیت در آموزش و پرورش)
8. دانشکده الهیات
9. دانشکده اقتصاد و مدیریت

دانشگاه هومبولت – رتبه بندی دانشگاه هومبولت

دانشگاه هومبولت، طبق رتبه بندی تعدادی از مدیران ارشد آلمان در سال 2019 در جایگاه 53 قرار گرفت و در سال 2020 طبق رتبه بندی موسسه QS بریتانیا به عنوان 120مین دانشگاه برتر جهان شناخته شد، همچنین طبق رتبه بندی آموزش عالی بریتانیا تایمز، در سال 2019، دانشگاه هومبولت 67مین دانشگاه برتر جهان و چهارمین دانشگاه برتر آلمان معرفی شد.

دانشگاه هومبولت – هزینه تحصیل در دانشگاه هومبولت

همانطور که در مقالات قبل توضیح دادیم، دانشگاه های آلمان به دو دسته دولتی و خصوصی تقسیم میشود که تحصیل در دانشگاه های دولتی آلمان تقریبا رایگان است و هزینه تحصیل در دانشگاه های خصوصی آلمان بستگی به نوع دانشگاه و رشته تحصیلی دانشجو دارد. دانشگاه هومبولت آلمان جزو دانشگاه های دولتی آلمان است که تحصیل در آن تقریبا رایگان است و دانشجویان هر ترم مبلغی در حدود 300 یورو بابت ثبت نام و ارائه خدمات دانشجویی به دانشگاه میپردازند.
هزینه زندگی ماهیانه دانشجویان شامل خوراک، اسکان، رفت و آمد، فعالیت های تفریحی و…میباشد و این هزینه در شهر برلین به سبک زندگی دانشجو بستگی دارد که طبق تجربه دانشجویان در سال های اخیر یک نفر بایستی ماهیانه 700 الی 900 یورو بابت هزینه های زندگی اش در شهر برلین در نظر بگیرد.

گروه آتیه آفرینان ایرانیان – مجری و ارائه دهنده بهترین خدمات و مشاوره های تحصیل و اقامت در اروپا
شماره تماس 02172207

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست