دانشگاه هنر اشتوتگارت آلمان

یکی از بزرگترین دانشگاه ها در آلمان که بیش از 250 سال قدمت دارد دانشگاه هنر استوتگارت آلمان می باشد.این دانشگاه در سال 1761 ساخته شده است و سابقه خوبی در زمینه هنر ، طراحی و معماری دارد. این دانشگاه دارای 18 رشته مختلف است. تحصیل در این دانشگاه به دو بخش دانشگاهی و تحصیل در مراکز آموزش عالی و تخصصی تقسیم می شود. دردانشگاه هنر استوتگارت آلمان مدارک تحصیلی و مقاطع یکسان است اما امتحانات ورودی و عملی متفاوت هستند. این دانشگاه دارای 32 کارگاه می باشد و به همین علت در زمینه کارهای عملی بسیار موفق بوده است.

دانشگاه هنر اشتوتگارت آلمان-رنکینگ دانشگاه هنر اشتوتگارت آلمان

رنکینگ دانشگاه هنر اشتوتگارت آلمان به صورت زیر است :

 • رتبه 193 در بین دانشگاه های آلمان بر اساس رتبه بندی uni-Ranking 2017
 • رتبه 3706 در بین دانشگاه های دنیا بر اساس رتبه بندی uni-Ranking 2017

دانشگاه هنر اشتوتگارت آلمان-دانشکده های دانشگاه هنر اشتوتگارت آلمان

دانشکده های دانشگاه هنر اشتوتگارت آلمان عبارتند از:

 • دانشکده هنرهای ظریف دانشگاه هنر اشتوتگارت آلمان
 • دانشکده معماری دانشگاه هنر اشتوتگارت آلمان
 • دانشکده طراحی دانشگاه هنر اشتوتگارت آلمان
 • دانشکده تئوری های بقای هنر دانشگاه هنر اشتوتگارت آلمان

دانشگاه هنر اشتوتگارت آلمان-شرایط تحصیلی مورد نیاز برای اخذ پذیرش از دانشگاه هنر اشتوتگارت آلمان

شرایط تحصیلی مورد نیاز برای اخذ پذیرش از دانشگاه هنر اشتوتگارت آلمان عبارتند از:

 • داشتن مدرک دیپلم اصل و ترجمه شده آن به زبان آلمانی
 • برای تحصیلات تکمیلی در کلیه رشته ها، پایان نامه تحصیلات (حداقل 4 سال) از دانشگاهی معتبر لازم است.
 • گواهینامه صلاحیت (مدرک ابیتور آلمان یا مدارک آموزش عالی خارجی معادل با آن)

دانشگاه هنر اشتوتگارت آلمان-شرایط زبان آلمانی یا انگلیسی مورد نیاز دانشگاه هنر اشتوتگارت آلمان

زبان آموزشی در اکثر دوره های تحصیلی در دانشگاه هنر اشتوتگارت، آلمانی می باشد . بنابراین، یکی از الزامات برای ورود به دانشگاه برای بیش تر دانشجویان خارجی، آزمون زبان آلمانی (DSH) است.شرایط زبان آلمانی یا انگلیسی مورد نیاز دانشگاه هنر اشتوتگارت آلمان به قرار زیر است :

 • داشتن مدرک TestDaf 4×4
 • داشتن مدرک DSH حداقل سطح 2
 • مدرک زبان آلمانی حداقل سطح C1

دانشگاه هنر اشتوتگارت آلمان-هزینه ها و شهریه دانشجویان بین المللی دانشگاه هنر اشتوتگارت آلمان

این دانشگاه مبلغی به عنوان شهریه دریافت نمی کند. فقط هزینه ای تحت عنوان خدمات دانشجویی که برای هر نیمسال باید توسط دانشجو پرداخت شود. مبلغ هزینه خدمات دانشجویی برای دانشجویان آلمانی و بین المللی تفاوتی ندارد و معادل تقریباً 650 یورو است. دولت ایالت بادن-وورتمبرگ قصد داشته است که از ترم زمستان 2018/2017 از دانشجویان بین المللی مبلغ 1.500 یورو در هر ترم و از دانشجویانی که قصد گرفتن مدرک دوم دارند، مبلغ 650 یورو در هر ترم به عنوان شهریه نیمسال دریافت کند. علاوه بر این زندگی در شهر اشتوتگارت در ماه به طور متوسط مبلغی معادل 690 یورو هزینه در بردارد که این هزینه شامل هزینه درمان، کتاب و وسایل کمک آموزشی، هزینه مسکن، غذا و غیره می باشد.

دانشگاه هنر اشتوتگارت آلمان

دانشگاه هنر اشتوتگارت آلمان

دانشگاه هنر اشتوتگارت آلمان- بورسیه ها و کمک هزینه های بین المللی دانشگاه هنر اشتوتگارت آلمان

دانشجویان دانشگاه هنر اشتوتگارت، می توانند برای استفاده از کمک هزینه های مالی و بورسیه ها از انواع بورسیه های موجود کمک بگیرند، دو نوع از مهم ترین بورسیه ها در این دانشگاه ها، DAAD و BW بادن ووتمبرگ می باشند.

بورسیه DAAD: DAAD یا پایگاه داده بورس تحصیلی، بزرگترین مؤسسه حامی مالی دانشجویان و محققان بوده است و هدف آن، کمک به دانشجویان جوان برای گسترش روابط آکادمیک بین المللی و پژوهش بوده است.

بورسیه BW: هدف بورسیه Baden-Wuerttemberg-STIPENDIUM تقویت تبادل بین المللی دانشجویان آلمان و دانشجویان خارجی می باشد تا دانشجویان در ارتباط با یکدیگر، مهارت های آکادمیک، اجتماعی و حتی مهارت زبان خود را ارتقا دهند. هر ساله دو دانشگاه به طور مشترک به برنامه بورسیه BW دعوت می شوند که هر دانشگاه تقاضای بورسیه خود را اعلام می نماید . دانشجویانی که از این بورسیه استفاده کنند به مدت چهار ماه و هر ماه مبلغ 600 یورو به عنوان کمک هزینه دریافت خواهند کرد. تمام دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی و دانشجویان تمام وقتی که در دانشگاه هنر اشتوتگارت ثبت نام نموده اند می توانند برای این بورسیه درخواست کنند.

دانشگاه هنر اشتوتگارت آلمان- وضعیت مسکن و خوابگاه های دانشگاه هنر اشتوتگارت آلمان

Studentwerk Stutgart برای دانشجویان دانشگاه هنر اشتوتگارت خوابگاه های دانشجویی ارائه می نماید که هزینه آن ها در مقایسه با خوابگاه های خصوصی و منازل اجاره ای بسیار مقرون به صرفه و حدود 100 تا 300 یورو در ماه است. تمام خوابگاه های دانشجویی مجهز به اتصال اینترنت HABNET بوده اند . Studentwerk Stutgart حدود 35 مجتمع مسکونی برای اقامت دانشجویان در نظر گرفته اند که عمدتا در نزدیکی دانشگاه واقع شده اند. برخی از خوابگاه های دانشجویی در زیر معرفی شده اند:

 • اتاق اجاره ای خصوصی: هزینه اجاره در اشتوتگارت بین 280 تا 400 یورو در ماه است که می توان توسط اینترنت یا توسط اداره امور خوابگاه های دانشگاه اتاق اجاره ای مورد نظر را پیدا کرد.
 • AlexanderSraβe : این مجتمع مسکونی در نزدیکی خط مترو و ایستگاه اتوبوس قرار گرفته است و رفت و آمد به دانشگاه از آن، بسیار راحت می باشد . تعداد اتاق ها 72 عدد و به صورت یک نفره می باشند که اندازه اتاق ها بین 11 تا 20 مترمربع متغیر اند. هزینه اجاره اتاق ها نیز بین 239 تا 329 یورو است.
 •  Almandring : این مجتمع مسکونی دارای 25 ساختمان می باشد که تمام ساختمان ها در محوطه دانشگاه در حومه شهر قرار دارند و در مجموع شامل 788 اتاق یک نفره و 123 آپارتمان را شامل می شود . اندازه اتاق ها 13 مترمربع و اندازه آپارتمان ها 17 مترمربع اند. نرخ اجاره برای یک اتاق یک نفره 252 یورو و برای یک آپارتمان 281 یورو است.
 • Max-Kade-Haus : این مجتمع برای هر نه نفر، یک آشپزخانه، سه حمام و سه توالت دارد . این مجتمع دارای 128 اتاق یک نفره  با اندازه 10 تا 18 مترمربع و دو آپارتمان مخصوص افراد معلول با اندازه 30 مترمربع است. هزینه اجاره اتاق در این مجتمع مسکونی بین 220 تا 334 یورو می باشد.

 

گروه آتیه آفرینان ایرانیان مجری و ارائه دهنده بهترین خدمات و مشاوره های تحصیل و اقامت در اروپا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست