دانشگاه مونیخ

Ludwig Maximilian University of Munich

دانشگاه لودویگ-ماکسیمیلیان مونیخ یک دانشگاه تحقیقاتی دولتی واقع در مونیخ آلمان است که در سال 1472 تاسیس شد. دانشگاه مونیخ به عنوان ششمین دانشگاه قدیمی آلمان شناخته میشود. با دارا بودن 36 برنده جایزه نوبل, این دانشگاه از قرن نوزدهم تا کنون به عنوان یکی از معتبر ترین دانشگاه های اروپا شناخته میشود که از نظر تعداد برندگان جایزه نوبل در رتبه هفدهم قرار دارد. به دلیل ابتکار در تعلیم و آموزش این دانشگاه لقب “دانشگاه نخبگان” را به خود اختصاص داده است. حدود      51,025 دانشجو در حال حاضر در این دانشگاه مشغول به تحصیل میباشند که بیش از 15 درصد از این افراد دانشجویان بین المللی هستند. از نظر تعداد دانشجویان, دانشگاه مونیخ به عنوان دومین دانشگاه بزرگ کشور آلمان شناخته میشود. دانشگاه مونیخ بیش از 100 زمینه تحصیلی برای تمامی رده های سنی برگزار میکند. در راستای بین المللی شدن دانشگاه به عنوان یک مقصد محبوب برای مطالعات عالی، تعداد روزافزونی از دوره ها به طور عمده برای تحصیل به زبان انگلیسی نیز برای پذیرایی از دانشجویان بین المللی, که ممکن است دانش زبان آلمانی نداشته باشند, در دسترس است. عمدتا رشته های روانشناسی، فیزیک و همچنین کسب و کار و مدیریت به زبان انگلیسی برگزار میشود. این دانشگاه شامل 18 دانشکده است که به بخش های مختلف و موسسات تقسیم میشود. علاوه بر 18 دانشکده، دانشگاه مونیخ همچنین دارای مراکز تحقیقاتی متعددی در پروژه های متعدد متشکل از دانشجویان در اکثر رشته ها است که برای تکمیل برنامه های مختلف دانشگاهی خود انجام میدهند. همواره این دانشگاه در بین 100 دانشگاه برتر در جهان قرار گرفته است. هم اکنون نیز در رتبه 53 جهانی قرار دارد. از جمله افراد مشهوری که در این دانشگاه تحصیل کرده اند, میتوان به : آدولف هیتلر, فریدون فرخزاد, محمد اقبال لاهوری و ماکس پلانک اشاره کرد.

 1. شرکت آتیه آفرینان ایرانیان به شما پیشنهاد می کند برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله ” تحصیل در آلمان” را مطالعه فرمایید .

دانشگاه مونیخ – دانشکده های دانشگاه لودویگ مونیخ

دانشکده های دانشگاه لودویگ مونیخ به شرح زیر میباشد :

 • دانشکده الهیات کاتولیک
  دانشکدۀ الهیات پروتستان
  دانشکده حقوق
  دانشکده مدیریت بازرگانی
  دانشکده اقتصاد
  دانشکده پزشکی
  دانشکده دامپزشکی
  دانشکده تاریخ و هنر
  دانشکده فلسفه، فلسفه علم و مطالعه دین
  دانشکده روانشناسی و علوم تربیتی
  دانشکده مطالعات فرهنگ
  دانشکده زبان و ادبیات
  دانشکده علوم اجتماعی
  دانشکده ریاضی، علوم کامپیوتر و آمار
  دانشکده فیزیک
  دانشکده شیمی و داروسازی
  دانشکده زیستشناسی
  دانشکده علوم زمین و علوم زیست محیطی
 1. یکی از روش های مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل می باشد شما می توانید در مقالات دیگر به طور مفصل درباره راه های دیگر ” مهاجرت به آلمان ” اطلاعات کسب کنید .

دانشگاه مونیخ – هزینه تحصیل در دانشگاه مونیخ

از تاریخ اکتبر ۲۰۱۶ این دانشگاه افزایش قیمت نداشته است. هزینه تحصیل با توجه به رشته مورد تقاضا دانشجو مبلغی بین ۳۰۰ تا ۵۰۰ یورو در نظر گرفته شده است.

برای دریافت مشاوره رایگان میتوانید با گروه مشاورین آتیه آفرینان تماس حاصل فرمایید. شماره تماس : 22226777 – 021

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست