دانشگاه فنی و صنعتی وین

دانشگاه فنی و صنعتی وین – تحصیل در اتریش

اتریش یکی از کشورهای منطقه شنگن میباشد که به خاطر موقعیت خوب جغرافیایی اش، مورد توجه مهاجرین قرار گرفته است. اتریش به خاطر سطح علمی بالای دانشگاه هایش، مورد علاقه دانشجویان بین المللی جهت ادامه تحصیل قرار گرفته است. تحصیل در دانشگاه های اتریش تقریبا رایگان است. زبان آموزش اکثر دانشگاه های اتریش آلمانی میباشد و امکان گذراندن دوره زبان آلمانی در اتریش برای دانشجویان خارجی وجود دارد. مدارک دانشگاه های اتریش مورد تایید کشورهای اتحادیه اروپا میباشد و دانشجویان پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه های اتریش میتوانند در اتریش یا سایر کشورها مشغول به کار شوند. کشور اتریش یکی از مطرح ترین کشورهای اروپایی در زمینه رشته های فنی و مهندسی است و یکی از مشهورترین دانشگاه های فنی و مهندسی جهان در اتریش قرار دارد که آن دانشگاه فنی وین است، در ادامه قصد داریم با این دانشگاه بیشتر آشنا شویم.

دانشگاه فنی و صنعتی وین – آشنایی با دانشگاه فنی وین

دانشگاه فنی وین در سال 1815 میلادی با نام انستیتو پلی تکنیک امپراتوری- پادشاهی فعالیت خود را آغاز نمود، در سال 1872 میلادی نامش به مدرسه عالی فنی تغییر یافت و از سال 1975 میلادی، آن را دانشگاه فنی وین مینامند. دانشگاه فنی وین بزرگترین دانشگاه کشور اتریش در رشته های فنی و مهندسی و تنها دانشگاه فنی شهر وین میباشد. دانشگاه فنی وین حدودا دارای 28000 دانشجو میباشد که 29% آن ها خانمها میباشند. آموزش و پژوهش دانشگاه فنی وین، بر مهندسی، علوم کامپیوتر و علوم طبیعی تمرکز دارد. زبان تحصیل دانشگاه فنی وین، آلمانی است اما ارائه مدرک زبان آلمانی برای پذیرش الزامی نمیباشد اما دانشجویان برای تحصیل در دانشگاه فنی وین بایستی B2 زبان آلمانی ارائه دهند که میتوانند در دوره های زبان آلمانی که در اتریش برگزار میشود شرکت کنند.

دانشگاه فنی و صنعتی وین – دانشکده های دانشگاه فنی وین

دانشگاه فنی وین دارای 8 دانشکده است که در هر یک از آن ها رشته های گوناگونی آموزش داده میشود.
دانشکده معماری و شهرسازی
دانشکده مهندسی عمران
دانشکده مهندسی مکانیک
دانشکده مهندسی برق و فناوری اطلاعات
دانشکده ریاضی
دانشکده فیزیک
دانشکده مهندسی شیمی
دانشکده علوم کامپیوتر

دانشگاه فنی و صنعتی وین – شرایط پذیرش از دانشگاه فنی وین

تحصیل مقطع کارشناسی در دانشگاه فنی وین
تحصیل دوره کارشناسی در دانشگاه فنی وین، 3 سال (6 ترم) زمان میبرد و شامل 180 واحد درسی است. دانشجویانی که قصد تحصیل کارشناسی در دانشگاه فنی وین دارند بایستی دیپلم 12 ساله ایران را داشته باشند و همچنین در یکی از دانشگاه های سراسری مشغول به تحصیل باشند.
تحصیل مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه فنی وین
تحصیل دوره کارشناسی ارشد در دانشگاه وین، دو سال (4 ترم) زمان میبرد و دانشجویان برای پذیرش کارشناسی ارشد از دانشگاه فنی وین بایستی مدرک کارشناسی خود را از یکی از دانشگاه های سراسری گرفته باشند یا در یکی از دانشگاه های سراسری ایران در مقطع کارشناسی ارشد مشغول به تحصیل باشند.
تحصیل مقطع دکترا در دانشگاه فنی وین
شما برای تحصیل در مقطع دکترا در دانشگاه فنی وین نیاز به استاد راهنما دارید که رزومه تحصیلی شما را بپسندد و به شما پذیرش دهد. برای پذیرش دکترا از دانشگاه وین باید شما مدرک کارشناسی ارشد خود از دانشگاه سراسری گرفته باشید یا در مقطع دکترا در یکی از دانشگاه های سراسری ایران مشغول به تحصیل باشید.

گروه آتیه آفرینان ایرانیان – مجری و ارائه دهنده بهترین خدمات و مشاوره های تحصیل و اقامت در اروپا
شماره تماس 02172207

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست