دانشگاه فنی ایلمناو

Technische Universität Ilmenau

دانشگاه فنی ایلمناو یک دانشگاه دولتی واقع در شهر ایلمناو ایالت تورنگن، در شرق آلمان است که در سال ۱۸۹۴ تاسیس شد. در حال حاضر این دانشگاه دارای بیش از ۶٫۰۰۰ داشجو میباشد که در ۵ دانشکده علمی آن مشغول به تحصیل میباشند. پژوهش و آموزش در دانشگاه مهندسی ایلمناو با تکیه بر اقتصاد و علوم طبیعی متمرکز است. حدود ۱٫۶۵۰ نفر از دانشجویان این دانشگاه را افراد بین المللی تشکیل میدهند.

در میان ویژگی های برجسته این دانشگاه، خوابگاه آن نیز در نظر است. ساختمانی مدرن در محوطه ای نزدیک به دانشگاه که برای دانشجویان، اساتید و کارکنان قابل استفاده میباشد و انواع فعالیت های اجتماعی، فرهنگی و ورزشی در آن قابل استفاده است. از دیگر امکانات این دانشگاه میتوان به موسسه فناوری دیجیتال رسانه ای (IDMT) که در نزدیکی دانشگاه واقع شده است، اشاره کرد. این ساختمان برای تکنولوژی پردازش صوتی، فشرده سازی رسانه ها و تیم های پردازش ویدیو ساخته شده است. این دانشگاه تنها دانشگاه دارای عنوان «فنی» در ایالت تورینگن است. در واقع شهرت این دانشگاه به دلیل رشته های فنی مهندسی آن بوده که در زمینه مهندسی برق و مکانیک بسیار شاخص است.

 

دانشگاه فنی ایلمناو  – دانشکده های دانشگاه فنی ایلمناو 

این دانشگاه دارای 5 دانشکده به شرح زیر میباشد :

  • گروه مهندسی برق و فناوری اطلاعات
  • گروه علوم کامپیوتر و اتوماسیون
  • گروه مهندسی مکانیک
  • گروه ریاضی و علوم طبیعی
  • گروه علوم اقتصادی و رسانه

گروه مهندسی برق و فناوری اطلاعات :

  • این گروه آموزشی شامل چهار مؤسسه و همچنین مؤسسه بین رشته ای مهندسی مواد است و مسئول برگزاری دوره های تحصیلات تکمیلی: مهندسی برق و فناوری اطلاعات، فناوری اطلاعات و همچنین دوره تربیت مدرس مخابرات میباشد. ارتباطات و پردازش سیگنال در مقطع کارشناسی ارشد (دوره چالش برانگیز در آلمان) نیز به این دانشکده متعلق است و در محیط انگلیسی زبان ارائه میشود.

گروه علوم کامپیوتر و اتوماسیون :

  • گروه علوم کامپیوتر و اتوماسیون ریشه در موسسه های مهندسی کنترل و الکترومغناطیس و رادیولوژی دارد. این دانشکده دارای پنج موسسه که شامل 20 بخش هستند میباشد. این دانشکده مسئول برگزاری دوره های مهندسی پزشکی، علوم کامپیوتر، مهندسی کامپیوتر و تکنیک می باشد.

گروه مهندسی مکانیک :

  • گروه مهندسی مکانیک به عنوان دانشکده محض مکانیک در این دانشگاه تاسیس شد. این دانشکده دارای 19 موسسه است و مسئول برگزاری دوره های تحصیلات تکمیلی مهندسی مکانیک، مکاترونیک، مهندسی خودرو، آموزش معلمان برای مدرسه حرفه ای و علوم مواد در مقاطع کارشناسی میباشد. همچنین دوره های پیشرفته تحصیلات تکمیلی شامل برنامه های نور و طراحی مهندسی نوآوری برای ماشین آلات و تجهیزات صنعتی (دوره مشترک با فریدریش شیلر دانشگاه ینا) نیز در این دانشکده ارائه میشود.

گروه ریاضی و علوم طبیعی :

  • گروه ریاضی و علوم طبیعی از ادغام دانشکده ریاضیات، علوم طبیعی و علوم پایه فنی پدید آمده است. در حال حاضر، این دانشکده شامل موسسات ریاضی، فیزیک، شیمی و بیوتکنولوژی و همچنین رسانه ها و ارتباطات است. این دانشکده مسئول برگزاری دوره های تحصیلات تکمیلی ریاضیات، فیزیک فنی و علوم کاربردی است. علاوه بر این، مسئول آموزش ابتدایی دانشجویان برای دوره های دیگر در دروس ریاضیات، فیزیک و شیمی میباشد.

گروه علوم اقتصادی و رسانه :

  • گروه علوم اقتصادی و رسانه به عنوان جوان ترین دانشکده این دانشگاه در سال 1991 پدید آمد. دوره مطالعه اطلاعات انسانی کسب و کار از سال 1988 ارائه شده است و در سال 1990، دوره مهندسی صنایع و مدیریت اضافه شده است. این دانشکده دارای چهار مؤسسه که شامل 15 دوره آموزشی هستند، میباشد و مسئول برگزاری دوره های تحصیلات تکمیلی فناوری اطلاعات تجاری، مهندسی صنایع و مدیریت و اقتصاد رسانه است. همچنین در حوزه آموزش عالی، مسئول برگزاری دوره کارشناسی ارشد در زمینه اطلاعات اقتصادی و فنی است.

برای دریافت مشاوره رایگان میتوانید با گروه مشاورین آتیه آفرینان تماس حاصل فرمایید. شماره تماس : 22226777 – 021

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست