دانشگاه علوم پزشکی وین

Medical University of Vienna (German: Medizinische Universität Wien, short: MUW)

دانشگاه علوم پزشکی وین – آشنایی با دانشگاه علوم پزشکی وین

دانشگاه علوم پزشکی وین یک دانشگاه دولتی است که در وین اتریش واقع شده است و جانشین دانشکده پزشکی دانشگاه وین است که در سال 1365 توسط رودولف چهارم ، دوک اتریش تأسیس شد. دانشگاه علوم پزشکی وین به عنوان یکی از قدیمی ترین دانشکده های پزشکی در جهان ، در بین کشورهای آلمانی زبان است و پس از دانشگاه چارلز پراگ ، دومین دانشکده پزشکی در امپراتوری روم مقدس است.
دانشگاه علوم پزشکی وین بزرگترین سازمان پزشکی در اتریش و همچنین یکی از مؤسسات برتر تحقیقاتی در اروپا است و بزرگترین بیمارستان اروپا ، یعنی بیمارستان عمومی وین را با کلیه کادر پزشکی خود در اختیار شما قرار می دهد. این مرکز شامل 31 درمانگاه دانشگاهی و انستیتوی کلینیکی و 12 بخش پزشکی است که هر سال حدود 48000 عمل را انجام می دهند. بیمارستان عمومی وین حدود 100000 بیمار هر سال تحت عنوان بیماران بستری و 605000 بیمار تحت عنوان سرپایی، تحت درمان قرار می دهد.

 

دانشگاه علوم پزشکی وین – برنامه های ارائه شده توسط دانشگاه علوم پزشکی وین

در حال حاضر 5 برنامه تحصیلی توسط دانشگاه علوم پزشکی وین ارائه میگردد:
1. پزشکی
2. دندانپزشکی
دوره پزشکی و دندانپزشکی هر دو شش ساله هستند که دانشجویان بایستی در آزمون ورودی دانشگاه به نام Matura شرکت نمایند. زبان تدریس دانشگاه علوم پزشکی وین آلمانی است، اما معمولاً انتظار می رود دانشجویان به زبان انگلیسی نیز تسلط داشته باشند. برای فارغ التحصیلی پایان نامه دیپلم لازم است و می تواند به زبان آلمانی یا انگلیسی نیز نوشته شود.
3. انفورماتیک پزشکی: انفورماتیک پزشکی یک مدرک کارشناسی ارشد است و برای درخواست به مدرک لیسانس (فرآیند بولونیا) نیاز دارد.
4. برنامه علوم پزشکی کاربردی
5. Phd
علوم پزشکی کاربردی و دکترا هر دو برنامه های بعد از دکتری هستند یعنی به مدرک پزشکی یا مشابه آنها نیاز است. برای دانشجویان دانشگاه امکان شروع برنامه دکترا در طول برنامه پزشکی فراهم شده است.

دانشگاه علوم پزشکی وین – هزینه تحصیل در دانشگاه علوم پزشکی وین

دانشگاه علوم پزشکی وین جزو دانشگاه های دولتی اتریش میباشد که دانشجویان برای تحصیل در آن نباید شهریه ای به دانشگاه بپردازند و تنها هر ترم مبلغ کمی بابت ثبت نام و دریافت خدمات دانشجویی به دانشگاه پرداخت مینمایند که این مبلغ برای دانشجویان اتحادیه اروپا 363 یورو (ترمی) و برای دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا 726 یورو (ترمی) میباشد.
هزینه زندگی در شهر وین بستگی به سبک زندگی دانشجویان دارد ولی طبق تجربه دانشجویان در طی سال های گذشته یک نفر ماهیانه برای زندگی در شهر وین بایستی 800 الی 1000 یورو بابت هزینه های زندگی اش در نظر بگیرد. دانشجویان بین الملل حین تحصیل در اتریش اجازه کار دانشجویی به صورت نیمه وقت دارند که با درآمد حاصل از کار دانشجویی تا حدود زیادی میتوانند هزینه های زندگیشان را پوشش دهند، البته برای یافتن کار دانشجویی الویت با افرادی میباشد که به زبان آلمانی تسلط داشته باشند.

گروه آتیه آفرینان ایرانیان – مجری و ارائه دهنده بهترین خدمات و مشاوره های تحصیل و اقامت در اروپا
شماره تماس 02172207

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست