تحصیل در دانشگاه فرایبورگ (University of Freiburg)

تحصیل در دانشگاه فرایبورگ – آشنایی با دانشگاه فرایبورگ

دانشگاه فرایبورگ یکی از دانشگاه های دولتی و قدیمی آلمان میباشد که در سال 1457 میلادی در شهر فرایبورگ آلمان تاسیس شد. دانشگاه فرایبورگ در زمینه رشته های پزشکی، علوم اجتماعی و علوم انسانی به عنوان هفتمین دانشگاه برتر آلمان شناخته شده است. حدود 24000 دانشجو در دانشگاه فرایبورگ مشغول به تحصیل اند که 16 درصد آن ها را دانشجویان بین الملل تشکیل میدهند. 19 نفر از دانش آموختگان دانشگاه فرایبورگ موفق به دریافت جایزه نوبل شده اند. دانشگاه فرایبورگ اولین دانشگاه در آلمان بود که در سال 1900 میلادی، خانم ها را به عنوان دانشجو ثبت نام کرد. طبق رتبه بندی QS، دانشگاه فرایبورگ به عنوان 163مین دانشگاه برتر جهان شناخته شده است.

تحصیل در دانشگاه فرایبورگ – دانشکده های دانشگاه فرایبورگ

دانشگاه فرایبورگ دارای 11 دانشکده است که عبارتند از:
1. دانشکده الهیات دانشگاه فرایبورگ
2. دانشکده حقوق دانشگاه فرایبورگ
3. دانشکده پزشکی دانشگاه فرایبورگ
4. دانشکده اقتصاد و علوم رفتاری دانشگاه فرایبورگ
5. دانشکده فلسفه دانشگاه فرایبورگ
6. دانشکده فلسفه (تاریخ، جامعه شناسی و…) دانشگاه فرایبورگ
7. دانشکده ریاضی و فیزیک دانشگاه فرایبورگ
8. دانشکده شیمی، داروسازی و علوم زمین دانشگاه فرایبورگ
9. دانشکده زیست شناسی دانشگاه فرایبورگ
10. دانشکده علوم جنگل و محیط زیست دانشگاه فرایبورگ
11. دانشکده مهندسی دانشگاه فرایبورگ

دانشگاه صنعت انرژی و منابع طبیعی فرایبورگ

تحصیل در دانشگاه فرایبورگ – شهریه دانشگاه فرایبورگ

دانشگاه فرایبورگ جزو دانشگاه های دولتی آلمان میباشد که دانشجویان به صورت رایگان میتوانند در دانشگاه فرایبورگ ادامه تحصیل دهند و هر ترم مبلغ 1500 یورو بابت ثبت نام و دریافت خدمات دانشجویی به دانشگاه میپردازند.
هزینه زندگی دانشجویی شامل خوراک، مسکن، حمل و نقل، اینترنت و… میباشد و مقدار آن بستگی به سبک زندگی دانشجو دارد. طبق تجربیات دانشجویانی که در شهر فرایبورگ زندگی کردند، یک نفر دانشجو ماهیانه بایستی مبلغ 700 الی 900 یورو بابت هزینه های زندگی اش در نظر بگیرد.

تحصیل در دانشگاه فرایبورگ – شرایط تحصیل در دانشگاه فرایبورگ

شرایط تحصیل در دانشگاه فرایبورگ در مقطع کارشناسی
دوره کارشناسی در دانشگاه فرایبورگ 4 ساله میباشد و دانشجویان برای اخذ پذیرش بایستی دیپلم 12 ساله ایران را داشته باشند و قبل از ورود به دوره کارشناسی، دوره کالج بگذرانند سپس با شرکت در آزمون ورودی دانشگاه و کسب نمره قبولی وارد دوره کارشناسی شوند. تمامی رشته ها در دانشگاه فرایبورگ به جز رشته های هنر لیبرال و علوم به زبان آلمانی تدریس میشود و دانشجویان بایستی مدرک زبان آلمانی ارائه دهند.
شرایط تحصیل در دانشگاه فرایبورگ در مقطع کارشناسی ارشد
دوره کارشناسی ارشد در دانشگاه فرایبورگ دو ساله است و اکثر رشته ها به زبان آلمانی میباشد و ارائه مدرک زبان آلمانی توسط دانشجو الزامیست. دانشجویانی که قصد تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه فرایبورگ دارند بایستی دارای مدرک کارشناسی معتبر باشند.
شرایط تحصیل در دانشگاه فرایبورگ در مقطع دکترا
دوره دکترا در دانشگاه فرایبورگ 3 الی 5 سال زمان میبرد و امکان تحصیل به زبان انگلیسی برای دانشجویان بین الملل وجود دارد و دانشجویان بایستی آیلتس 6.5 ارائه نمایند. دانشجویان برای پذیرش دکترا از دانشگاه فرایبورگ نیاز به سوپروایزری دارند که رزومه تحصیلیشان در حیطه کاری وی باشد و به دانشجو پذیرش دهد.

گروه آتیه آفرینان ایرانیان – مجری و ارائه دهنده بهترین خدمات و مشاوره های تحصیل و اقامت در اروپا
شماره تماس 02172207

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست